Ústečtí junioři přivítali na svém ledě hokejisty z Klatov. Domácím se v tomto utkání podařilo zvítězit 4:2, ačkoliv branku obdrželi jako první a stav byl po druhé třetině vyrovnaný. Třemi kanadskými body se blýskl Tomáš Vávra, který vsítil hned dvě branky a u jedné asistoval.
pá 13. 1. 2012
HC Klatovy
4:2 2:1, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 10. Baránek (Pořický, Vávra), 16. Vávra (Rovný), 53. Hošek (Rovný, Herna), 59. Vávra (Faigl, Pořický) - 3. Soupir (Vizinger), 34. Kulhánek. Rozhodčí: Knapík - Hauser, Koskuba. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 53:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Formánek - Burkovec, Ságer, Holeček L., Herna, Pořický, Vegner - Rovný, Hošek, Vávra - Kuchynka, Faigl, Fojt - Baránek, Hanzl, Tuček

HC Klatovy: Hubáček - Flek, Vizinger, Pitel, Soupír, Svoboda, Malý, Linhart, Šrámek, Babka, Mrázek, Kulhánek, Herr, Falt, Kolařík

Zápas zahájili ústečtí hráči ospale a pasivně, což jim vydrželo prvních 8 minut. Ve 2. minutě inkasoval Formánek první branku, jejímž autorem byl Soupir. Postupem času se ale domácí hokejisté začali dostávat do hry a tým Klatov jasně přehrávali. V 10. minutě vsítil branku Baránek a stav vyrovnal na 1:1. Necelých 5 minut před závěrem první periody dokázal Hubáčka překonat i Vávra.

Ve druhé třetině byli na ledě jasnými pány opět Ústečané, ovšem po smolném gólu Klatov ve 44. minutě šli do vedení opět hosté. Úspěšným střelcem byl Kulhánek. Tato branka byla ale poslední, která skončila za zády domácího brankáře. Druhá část skončila stavem 2:2

Obě mužstva začala třetí třetinu velmi aktivně. Ani ne 2 minuty po zahájení zápasu se mohli z gólu radovat opět hosté, když po střele Vizingera zazvonila tyč Formánkovy branky. I na druhé straně kluziště se o chvíli později děly zajímavé věci. Hlavně, když se do úniku dostal Faigl, který ale nenašel recept na červenobílého gólmana. Ústí mohlo zanedlouho ovlivnit stav díky početní výhodě, která však trvala pouhých sedm vteřin. Na trestnou lavici si totiž sedl i jeden z domácích hráčů. A stále to nebyl konečný počet hráčů na ledě. Čtyřicetivteřinovou přesilovku 4 proti 3 si zahráli Lvi. Využít ji ale nedokázali. Žlutomodrým se podařilo změnit skóre 7 minut před koncem závěrečné části, když dostal přihrávku rozjetý Hošek, který protlačil puk až za Hubáčkova záda. Stav 3:2 ale nebyl konečný. Necelé 2 minuty před odchodem hráčů do kabin se po Faiglově přihrávce prosadil opět Vávra. Klatovští nezaháleli a zkoušeli prostřelit strážce domácí svatyně. Formánek však svůj tým vynikajícími zákroky podržel.

Jiří Merta (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Začátek utkání se nám příliš nepovedl. Prvních sedm nebo osm minut jsme předváděli pasivní a ospalou hru. Časem jsme se ale dostali do tempa a celý zápas jsme Klatovy jasně přehrávali, o čemž svědčí i počet střel na bránu (53:29). Jsme rádi, že jsme získali dva body za vítězství, které jsou momentálně hodně cenné, protože potřebujeme v tabulce odskočit alespoň na pět bodů."