Ú s t í n/L. - Kruté utkání sehráli Ústečtí Lvi na domácím ledě. S Vítkovicemi padli 1:4. Z posledních dvou duelů mají hrozivé skóre 1:10. Prohráli navíc už ve třech po sobě jdoucích duelech a nyní je návdavkem čekají těžké zápasy v Plzni a Budějovicích. Nepěkné vyhlídky. Ale zpět k utkání: Rozhodnuto bylo po úvodní dvacetiminutovce. Zatímco hosté se dvakrát prosadili v početní výhodě, domácí neuspěli ani ve dvou dvojnásobných výhodách. Když pak v polovině střetnutí přidali Ostravané další dva zásahy, bylo po zápase. Radost tak může mít jen Martin Volke, který po čtvrté brance vystřídal Zikmunda a poprvé v kariéře si zachytal extraligu.
pá 26. 10. 2007
HC Vítkovice Steel
1:4 0:2, 0:2, 1:0

Branky a nahrávky: 58. Klobouček (Zápotočný) - 4. Šimíček (Jurečka), 13. Ujčík (Krenželok), 30. Burger (Tomášek), 31. Hruška (Kuboš). Rozhodčí: Husička - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:2. Diváci: 4117. Střely na branku: 40:48. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Novotný, Vágner, Hořava, Zeman, Houdek, Ficenc, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš -, Špirko, Martinec, Klimt - Šaffer, Mrázek,Liščák -Klobouček, Heřman, Hašek

HC Vítkovice Steel: Pinc - Gulaši, Kuboš, Jurečka, Trnka, Heš, Ovčačík - Tomášek, Burger, Hubáček - Ujčík, Šimíček, Krenželok - Prorok, R. Hruška, Köhler - Szturc, Strapáč, Klimek - Mikula

První zákrok si Jiří Zikmund v ústecké brance připsal po střele Tomáška a rozhodně to nebyl zákrok jediný. Zikmund byl v první třetině jednoznačně zaměstnanějším gólmanem. Těsně před koncem přesilové hry ale už puk nezastavil před brankovou čárou. Od modré střílel Jurečka a před ústeckým gólmanem puk zvedl Šimíček – 1:0. To ale rozhodně nebyl konec vítkovické ofenzivy, jejich tlak pramenil hlavně z toho, že na rozdíl od domácích stříleli z každé pozice. Od modré to zkoušel nadvakrát Trnka, přes klubko hráčů Burger. Z ústeckých řad poprvé zahrozili Janků s Pazourkem, ale Pinc pokus druhého z nich zvládl vyrazit. Ústí se zvedlo v přesilové hře, ale ze šancí Šaffera, Ficence nebo Klimta se žádná neujala, a tak přišel opět trest. Při vítkovické přesilovce přešel rychle Ujčík do útoku díky dlouhé přihrávce Krenželoka a střelou z levého křídla zvýšil vedení hostí. V závěru třetiny Lvi promarnili dvojnásobnou početní výhodu. A stav už mohl nabýt pro domácí zoufalejších rozměrů, kdyby další branka Vítkovic nepadla až po vypršení poslední minuty třetiny.

V podobném duchu jako první dějství se neslo i to druhé. Koneckonců i v tom si Vítkovičtí připsali dvě branky, zatímco Lvi opět Pince nepřekonali. Velmi dobrou příležitost měl Trnka po Ujčíkově přihrávce, ale Zikmund jeho střelu ještě chytil stejně jako pokusy Szturce a Hubáčka. Pak se opět slova ujali domácí. Pazourek střílel z kruhu, Janků dorážel, Antoš střílel po zemi a Pince nepřekvapil, Kloboučkův pokus z otočky nezvládl doklepnout Heřman. Ve 30.minutě předvedli ukázkovou akci hosté. Při přechodu do útoku jeli dva proti dvěma obráncům, ale z druhé vlny situaci dojel Burger, Tomášek mu puk přenechal, útočník vystřelil z první a nedal domácímu gólmanovi žádnou šanci. Ani ne minutu poté propadla do branky domácích i teč Hrušky a to už byl důvod ke změně brankáře. Extraligovou premiéru tedy zakusil Martin Volke a puk si osahal natolik dobře, že ve druhé třetině neinkasoval. Ústečtí promarnili vyložené šance – v početní výhodě si sice skvěle sjel před Pince Zeman od modré, ale puk do branky neusměrnil. Třetí třetina měla ukázat, jestli se na ledě Ústeckých Lvů nerodil další debakl.

Vítkovičtí ale už neprojevovali příliš mnoho snahy přidat nějaké branky. Přesto Volke čelil několika nebezpečným situacím jako např. Gulašiho střele po buly, dvakrát zasahoval daleko z branky a měl jen štěstí, že Ovčačík netrefil prázdnou branku. Ústečtí měli šancí daleko více, ale po hříchu využili nakonec jen jednu. Neúspěšně skončily šance Houdka, Ficence, střela Janků byla zblokována, Liščákova příhra osamocenému Šafferovi mu přeskočila hokejku, Janků sám před brankou ještě přihrával. Nakonec se ale dvě minuty před koncem přeci jen domácí trefili, jmenovitě Jan Klobouček – ten nejprve minul příhru, místo něj vystřelil od modré Zápotočný, ústecký univerzál se pak jako první dostal k odraženému puku a překonal Pince. První branka domácích přišla příliš pozdě na to, aby se utkání nějak zdramatizovalo, Vítkovice si konec utkání bez problémů pohlídaly.

Miroslav Fryčer (HC Vítkovice Steel): "Dnes jsem s celým mužstvem opravdu spokojený. Podalo velice kvalitní výkon. Po těch předešlých zápasech, kdy jsme se trápili, tak dnes jsme odevzdali to, co jsem si představoval. Hlavně jsou pro nás důležité ty tři body. Po minulém zápase jsme dnes nasadili i naše juniory. Petr Strapáč i Roman Szturc jsou velmi šikovní, mají budoucnost. Oni do toho zápasu dávají vše. Proč jim nedat šanci, když pořád slyšíme, jak nám pořád utíkají mladí hráči. Když jim šanci nedáme, budeme kňučet pořád, že utíkají. Navíc to pomohlo týmu, že v něm zvýšili konkurenci."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnes to bylo zasloužené vítězství Vítkovic. My jsme do utkání vstoupili strašně pasivně a rozhodla už první třetina. Když jsme v polovině druhé třetiny dostali třetí gól, tak bylo rozhodnuto a Vítkovice si potom už ohlídaly výsledek. Já jim mohu jen pogratulovat. Své první extraligové utkání dnes odchytal Martin Volke a určitě ho zvládl. Pro nás je horší, že teď se nám nedaří střelecky. Za dva zápasy jsme dali jen jeden gól."