Ústí nad Labem - Ústeckým Lvům se ve vyřazovacích bojích na Třebíč daří. Ve třetím zápase prvního kola play-off opět pokořili hráče Horácké Slavie a potvrdili tak roli favorita. Zápas začal pro žlutomodré příznivě. V 1. třetině překonali gólmana soupeře dvakrát. V prostřední části se z gólu nejprve radovali Třebíčští. Jejich radost však neměla dlouhého trvání, protože necelé dvě minuty před sirénou Čermák prostřelil Hrubce a hosté šli do šaten s dvoubrankovým bonusem. V závěru utkání se stav neměnil a Severočeši se radovali z výhry 3:1. V sérii nad bíločervenými vedou 3:0 a jsou tak opět o něco blíže k postupu do semifinále. Pokud v sobotním souboji zdolají sportovce z Vysočiny, zajistí si tak účast ve druhém kole play-off.
pá 2. 3. 2012, Zimní stadion města Třebíče - MANN + HUMMEL ARENA
SK Horácká Slavia Třebíč
1:3 0:2, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 22. M. Čech (Dočekal) - 4. Ludvík (Klobouček, Roubík), 10. Roubík (Klobouček, Zeman), 39. Čermák (Vobořil). Rozhodčí: Hejduk, Horák - Klein, Skopal. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 1 873. Střely na branku: 36:39. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec - Vl. Brož, Dietz, Kadela, Kania, L. Sláma, T. Valenta, Sobotka - Petruška, Sedláček, Laš - T. Vondráček, Dočekal, M. Čech - O. Látal, Kaut, Fořt - R. Heřman, Vítek, M.Přibyl.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Klobouček, J. Zeman, L. Poživil, P. Hořava, Gureň, K. Černý, F. Pavlík, Vobořil - Šagát, Roubík, Ludvík - S. Treille, Alinč, Daniel Boháč - Lev, R. Hanzl, Handlovský - Třetina, Pajič, M. Čermák.

Aktivněji vstoupili do utkání hráči Ústí nad Labem. Po úvodním oťukávání se prosadil ve 4. Minutě David Ludvík, který krásně tečoval střelu Jana Kloboučka od modré a překonal Šimona Hrubce pod betonem - 1:0.

Na druhé straně nebezpečně pálil domácí Ondřej Látal, hostující brankář Zdeněk Orct si nebyl po svém zákroku vůbec jistý, zda-li mu puk nepropadnul, ale domácím fanouškům radost dopřána nebyla.

Přibližně v polovině prvního dějství dostal kotouč do střelecké pozice Jaroslav Roubík, který se tváří v tvář proti domácímu gólmanovi nemýlil - 2:0.

Největší šanci domácích měla na svědomí druhá formace domácích, kterou ovšem domácí hráči přesně nezakončili a nechali vyniknout hostujícího brankáře Zdeňka Orcta.

Do druhé třetiny nastoupili hráči Třebíče jako vyměnění. Již ve 22. minutě se prosadil Martin Čech, který dostal ideální přihrávku od Tomáše Vondráčka a krásně prostřelil Zdeňka Orcta a snížil na rozdíl jediné branky – 1:2.

Poté se hrál hokej nahoru dolů, kdy šance střídala šanci. Ovšem branky se diváci nedočkali, neboť dominovali brankáři na obou stranách.

Z domácích hráčů nejvíce zahrozil před Orctem Tomáš Fořt a Patrik Petruška, jenž se poprvé představil před domácím publikem v Třebíči. Hostující brankář ovšem předvedl, že do starého železa nepatří a podržel svůj tým.

Poté následovala pasáž, kdy na obou stranách byly k vidění nedovolené zákroky. Oba hlavní rozhodčí ovšem nevylučovali. V následné hře se dostali dva hostující hráči do přečíslení dva na jednoho a Miroslav Čermák to vzal na sebe a prostřelil Šimona Hrubce mezi betony - 1:3.

Velkou šanci si domácí vypracovali při ponechané výhodě, ale Milan Přibyl pálil z hranice pravého kruhu vysoko nad a domácí fanoušci se vytouženého snížení nedočkali.

Třetí dějství se neslo ve snaze domácích s výsledkem utkání něco udělat, ale jak se později ukázalo, tato snaha byla marná. V úvodu závěrečného dějství nabídl hostující celek Třebíči výhodu jednoho muže, ale domácí s touto výhodou nenaložili vůbec dobře, neboť ji nevyužili. Náznak gólové šance přišel poté, co Martin Dočekal vystřelil z úhlu a z druhé strany střílel Martin Čech pouze do připravené výstroje hostujícího brankáře.

Po přesilové hře domácích se do šancí drali i hostující hráči. Dobrý zákrok si připsal Šimon Hrubec po nebezpečné střele Černého, která jej doslova trefila do hrudi. Poté se Hrubec vytáhnul ještě proti Roku Pajičovi a střelci série Jaroslavu Roubíkovi.

Přibližně v polovině třetí třetiny ujel do samostatného úniku Francouzský reprezentant Sacha Treille, ale na vynikajícího Šimona Hrubce si v tomto úniku nepřišel. Poté následovala pasáž, kdy byli postupně vyloučeni hráči na obou stranách a žádný z týmů si vyloženou šanci nepřipsal.

Největší šanci třetí třetiny z domácího týmu měl na svědomí Tomáš Fořt, který se v samostatném úniku střelou mezi betony Orcta neprosadil. Po této šanci se utkání spíše dohrávalo a Ústí nad Labem si výsledek zkušeně pohlídalo.

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): "SK Horácká Slavia Třebíč: Hráčům nemám dnes co vytknout, viděli jsme dobrý zápas s dobrou kulisou. Museli jsme hrát pouze s osmnácti hráčí, protože máme tři klíčové hráče na marodce. Ústí v první třetině potvrdilo vysokou produktivitu, když znovu dalo dva góly. Z naší strany byla dobrá druhá třetina, v níž jsme mohli vyrovnat na 2:2, ale dostali jsme gól, kterému asistoval rozhodčí, což se bohužel někdy stane. To byl klíčový moment, neměli jsme pak už tolik sil, abychom zápas obrátili, navíc jsme nevyužili brejk. Myslím si, že tento zápas byl náš nejlepší v této sérii, jen škoda, že jsme nedali branku na 2:2, zápas mohl mít nový náboj. David Dolníček má teplotu, David Rangl je zraněný a Jakub Kania měl po rozcvičce také teplotu. Uvidíme ráno, jak to bude vypadat. V dalším zápase pro to uděláme vše."

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Já jsem určitě spokojený, protože jsme vyhráli. Od domácích jsme čekali nápor, který také na začátku zápasu přišel, ale to jsme přežili, pak jsme dali dva rychlé góly, které nástup domácích poněkud otupily. První třetinu jsme dohráli v klidu a ve druhé třetině jsme dostali hloupý gól, kterým se domácí dostali na koně. Rozhodující byla třetí branka, pak jsme si výsledek už pohlídali. Zítra bychom tuto sérii chtěli ukončit."