Ú s t í n./L. - S nalomeným seběvedomím budou Ústečtí Lvi nastupovat do vyřazovacích bojů 1. ligy, které začínají již tuto neděli na domácím ledě. Vyzvou HC Olomouc. V posledním zápase dlouhodobé části na ledě HC Prostějova neprotrhli šňůru nezdarů, ani počtvrté za sebou nedokázali získat jediný bod, či vstřelit více než dvě branky. Tentokrát se do černého trefil pouze Tomáš Sýkora, když ve druhé třetině vyrovnával, další jej nenásledovali a Slovan pak ještě dvakrát inkasoval a prohrál 1:3.
st 11. 2. 2004
LHK Jestřábi Prostějov
3:1 1:0, 1:1, 1:0

Branky: 16. Cetkovský (Vlček), 38. Kubiš (Hrubý, Vlček), 55. Palinek (Streit) - 27. Sýkora (Appel, Mrázek). Rozhodčí: Polák - Dřínovský, Klein Vyloučení: 8:9, Využití: 1:1, V oslabení1:0. Diváci: 1400.

LHK Jestřábi Prostějov: Maláč - Šeda, Světlík, Ševčík, Zátopek, Vlček, Malinský, Zátopek, Rekem - Šakarov, Procházka, Janeček - Cetkovský, Kubiš, Hrubý - Černý, Palinek, Streit - Šimo, Antonovič, Jelínek

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík (58. Zikmund) - Pavlas, Skuhrovec, Kočí, Pospíšil, Evan, Mrázek, Havlík, Staněk - Hodek, Koudelka, Dragoun - M. Tvrzník, Buďa, Lipina - Appel, Sýkora, Kudrna - Zdráhal, Šulc, Hašek

Ve středu bylo na programu závěrečné čtyřicáté kolo první ligy, které definitivně rozdělilo týmy na úspěšné a neúspěšné. Prostějov měl už před tímto dějstvím jistotu, že bude muset absolvovat skupinu o udržení, a tak body z duelu proti ústeckému Slovanu měly velkou cenu. Hosté nastoupili bez tří hráčů základní sestavy. Svěřenci trenérů Herstuse a Zachara podali maximálně koncentrovaný a kolektivní výkon, který vedl k vytouženému vítězství!

Sestava prostějovských hokejistů se musela, stejně jako v Olomouci, znovu obejít bez dvojice Hradecký - Smejkal, ke kterým přibyl zraněný Dvořák a nemocný Adamec. Na pravém křídle druhého útoku se tak znovu objevil junior Cetkovský, ve čtvrté formaci pak dostal příležitost Michal Šimo. Po první třetině ze hry odstoupil Martin Světlík. Hosté přijeli včetně exprostějovanů Lipiny, Sýkory, Budi, Pospíšila, Appela a Šulce.

Ještě než vhodil rozhodčí Polák první buly, představili hokejisté divákům pohár pro mistry světa. Tato cenná trofej pak kroužila ve vozech Mechaniky i během aprvní a druhé přestávky. Úvod utkání ovlivnila hodně nečistá hra ústeckého celku, který byl v první třetině hned šestkrát potrestán. Na konci první desetiminutovky hráli domácí dokonce dvojnásobnou přesilovku ale i přes mohutný nápor a několik závarů před Sáblíkem se diváci branky nedočkali. Ve 12. minutě byl vyloučen Skuhrovec na čtyři minuty a až v samém závěru této přesilovky se prosadil důrazný Cetkovský, který dorážkou mezi Sáblíkovými betony otevřel skóre. Do kabin tak šlo domácí mužstvo s jednobrankovým náskokem, který však mohl být ještě vyšší, ale Sáblík se v úvodu překonával. Hosté si během první části vytvořili jen dvě příležitosti. Obě však s přehledem zlikvidoval pozorný Maláč.

Druhé dějství začalo v opačném duchu. Na trestnou lavici putoval Kubiš a prostějovští hokejisté se museli bránit. Této přesilovce se ještě kvarteto statečných ubránilo, ale o pět minut později šel za katr exústecký Malinský. Zámek si před Maláčem vytvořila Sýkorova řada a byl to právě vedoucí třetího ústeckého útoku, který doklepl střelu Appela a vyrovnal. V těchto chvílích se hrál asi nejlepší hokej z celého utkání. Hra se přelévala ze strany na stranu, gólmani však byli na svých místech. Čtyři minuty před druhou přestávkou byla domácí střídačka potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě. Hosté znovu uzamkli prostějovské ve vlastní třetině, ale nakonec se radovali domácí. Ve vlastním oslabení totiž ujel Kubiš, blafákem obelstil Sáblíka a Prostějov podruhé vedl.

V závěrečné třetině se odbývala na ledě naprosto vyrovnaná partie. Domácí hokejisté byli nadále více aktivnější a favorizované hosty jen málokdy pouštěli do výraznějších útoků. Když už se Ústí přece jen dostalo do šance, blýskl se několika výbornými zákroky Maláč. Překvapivě více se k brance protivníka tlačili hokejisté Prostějova, které však v tlaku zastavilo vždy vyloučení. Chvíli hrál Prostějov dokonce jen ve třech. Rozhodnutí přinesla 55. minuta, kdy si Palinek lišácky objel hostující branku a zavěsil pod břevno. V tu chvíli zavládla na prostějovském stadiónu letos tak vzácná euforie, fanoušci pomalu začali slavit vítězství. Plný průchod děkovačce pak dal závěrečný klaksón.

Z prestižního souboje tak vyšli vítězně hokejisté Prostějova. Smutek naopak zavládl na straně hostujících hráčů, kterým se tentokrát nepodařilo "vyloupit" svůj bývalý klub. Ústí na Hané zklamalo, když hrálo příliš agresivně, místy až zákeřně. Na jejích holích a často i z jejich úst byla znát citelná nervozita. Naopak domácí hokejisté předvedli velmi dobrý výkon založený na maximálním nasazení a odhodlání podřídit vše výsledku. V tabulce po základní části tak zůstal Prostějov jedenáctý, Ústí jde do play off ze čtvrtého místa.

Tomáš HERSTUS (HC Prostějov): Samozřejmě jsem rád, že jsme vyhráli, hodně jsme to potřebovali. Opět se potvrdilo, že nemůžeme uspět na víc, než tři góly. Je to nadlidské úsilí přinutit hráče, aby více stříleli. Myšlení některých hráčů někdy nechápu, hrají to moc rutinérsky. Nechci však hodnotit zápas negativně. Myslím, že se lidem utkání muselo líbit, bylo tam nasazení, bojovnost a určitých pasážích i hokejovost. Mezí mě, že se nám nedařily přesilovky, ve kterých jsme právě málo stříleli a rychle se zbavujeme puku. Střídání Světlíka po první třetině bylo vynucené, neboť Martin bojuje s chřipkou. Vynucené změny v sestavě mužstvu paradoxně prospěly. Cetkovský vnesl do hry potřebný důraz, líbil se mi vcelku i Šimo, který splnil úkoly a má za sebou dobrou premiéru. Teď nás čeká skupina o udržení, které já říkám horská liga, ale nedá se nic dělat. Čekal jsem, že naši rivalové prohrají, bohužel se tak nestalo. Nějaký náskok máme a ten nesmíme prohospodařit.
Trenéři hostů se na tiskovou konferenci nedostavili...