O l o m o u c - Sezóna ústeckého hokeje dospělých ještě neskončila! Ústečtí Lvi se ve čtvrtečním čtvrtém čtvrtfinálovém zápase dokázali otřepat jak ze středeční porážky, tak z úvodního úderu Olomouce v osmé minutě. Ještě do přestávky stačili dvěma brankami otočit skróre a ve druhé třetině o osudu utkání rozhodli Daniel Tvrzník a Tomáš Sýkora, kteří upravili na konečných 1:4. Slovan bude o svém postupu moci rozhodnout v závěrečném utkání série v sobotu na domácím ledě stejně tak jako v další čtvrfinálové sérii Chomutov proti Třebíčí.
Věříme, že naléhavost situace přiláká do ochozů ústeckého zimního stadionu rekordní návštěvu a zaplněné hlediště bude oním pověstným šestým hráčem, který pomůže Lvům do semifinále.
čt 19. 2. 2004
HC Olomouc
1:4 1:2, 0:2, 0:0

Branky: 8.Liška (Ditrich, Tihlář) - 16. Dragoun (Buďa, Kočí), 19. Kudrna (Appel), 25. D. Tvrzník (Hodek, Mrázek), 29. Sýkora (Evan). Rozhodčí: Vampola - Brada, Pala. Vyloučení: 7:5 navíc Brančík, Karný (OLO) a Skuhrovec, Hodek (UNL) všichni 5+OK a Liška (OLO) TH. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 5000.

HC Olomouc: Tihlář - D. Kudělka, Prošek, Šafařík, Dostál, Faltýnek, Klimeš - Žajgla, Brančík, Komínek - Kučera, Karný, Buchal - Liška, Ministr, Ditrich - Kašparů, Fiala

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Evan, Mrázek, Kočí, Pospíšil, Havlík, Staněk, Skuhrovec - Hodek, Koudelka, D. Tvrzník - Buďa, Lipina, M. Tvrzník - Appel, T. Sýkora, Jiří Kudrna - Dragoun, Zdráhal, Šulc

Ústí vstoupilo do utkání s jasným vědomím, že porážka pro něj znamená konec sezóny. První šanci si připravil nejlepší hráč předchozího utkání David Appel, ale Tihlář jeho ránu z 5. minuty vytlačil nad branku. Olomoucký gólman zlikvidoval i šanci obrovitého Budi. Vzápětí však přišla hodně ledová sprcha, po níž se domácí, kteří do té doby byli zatlačeni do defenzivy, ujali vedení. Ministr vyhrál buly a dělovka Jozefa Lišky skončila pod horní tyčkou Zikmundovy branky. Slovan se však nevzdal a ještě do konce třetiny dokázal skóre otočit. V 16. minutě vyrovnal mladíček Michal Dragoun a o tři minuty později otočil utkání Jiří Kudrna. Obě branky výrazně přispěly k uklidnění Severočechů.

Hned při prvním střídání v prostřední části si Olomouc vynutila přesilovou hru, ovšem Ústí se ubránilo. Při další přesilovce Olomouce pak hosté dokonce udeřili. V sólovém nájezdu uspěl proti Tihlářovi Daniel Tvrzník. Ve 29. minutě pak s pomocí tyče přidal čtvrtou branku Tomáš Sýkora. Ústí pak mělo dlouho početní výhodu pět na tři, ale možnost definitivně rozhodnout zápas nevyužilo.

Do třetí části vstoupili hosté velmi disciplinovaně. Byli si vědomi svého náskoku a vycházeli ze zajištěné obrany. Domácí naopak marně bušili do ústeckých vrat. Na ledě přibývalo nervozity a výsledkem byla v 56. minutě šarvátka mezi Jozefem Liškou a Danielem Hodkem. Oba hráči byli vyloučeni do konce zápasu, klíčový hráč Olomouce Liška navíc dostal trest ve hře a v rozhodujícím utkání na ústeckém zimáku nebude moci nastoupit. Rvačka nakonec vyústila v hromadnou bitku, diváci zaházeli led a zápas musel být na čtvrt hodiny přerušen. Po návratu na led se již zápas v klidu dohrál. Rozhodující páté utkání uvidí fanoušci v sobotu na ústeckém zimním stadionu.