Ústí nad Labem - Baráž 2011 mezi Ústeckými Lvy a Mladou Boleslaví bude muset rozhodnout až sedmé klání. Na domácím ledě totiž Lvi dokonali obrat a brankami Roubíka, Handlovského a vítězné trefy JANA KOVÁŘE srovnali stav série na 3:3. Ústečtí jsou nyní v psychické výhodě, dokázali dvakrát v řadě zvítězit a k postupu do Tipsport extraligy jim chybí poslední krůček. Poslední barážový zápas je na programu v neděli od 18:10 hod., ve ŠKO-ENERGO Aréně.
pá 15. 4. 2011, Zlatopramen Arena
BK Mladá Boleslav
3:2 0:0, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 37. Roubík (Poživil, Alinč), 39. Handlovský (Kloz), 53. Kovář (Poživil) - 34. Bahenský (Štefanka, Macháček), 53. Pabiška (Žabka, Chaloupka). Rozhodčí: Minář, Homola - Charvát, od 4. Kalivoda. Brankový videorozhodčí: Rejthar. Vyloučení: 10:4, navíc Demel (MBL) 10 min. NESP. Využití: 1:1. Diváci: 6 427. Střely na branku: 22:32 (9:8, 8:12, 5:12). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2. Zakázaná uvolnění: 3:5. Ofsajdy: 2:2. Vyhraná vhazování: 44:35 (11:11, 14:12, 19:12).

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - Gureň, Vobořil, L. Poživil, P. Hořava, Klobouček, K. Černý, Sklenička - Mikulík, Roubík, Ludvík - Jan Kovář, Alinč, Rod - Kloz, R. Hanzl, Handlovský - Čurilla, Pajič.

BK Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, B. Žabka, Chaloupka, Marušák, Macháček, J. Benda, Lehikoinen - Bahenský, Divíšek, Boháč - D. Vrbata, Plodek, L. Pabiška - Matějovský, Štefanka, Demel - Hrdel, Gajovský, Macho.

První střelu utkání zaznamenali domácí, nebyla však nijak nebezpečná. Brzy nato chyboval v obranném pásmu Žabka, ústečtí hokejisté se však neprosadili. Ve 3. minutě střílel nebezpečně Alinč, Schwarz však jeho pokus viděl dobře. Chvíli nato nepochodili ani Hanzl s Handlovským. Hosté se k ohrožení domácí svatyně dostali až v 5. minutě, Štefanka ale nezpracoval dobrou přihrávku. Štefanka svoje zaváhání mohl napravit o minutu později, Franzouz byl ale pozorný. V 7. minutě domácí několikrát ohrozili branku hostí, akcím však chyběl důraz před brankou. V 10. minutě to před Francouzem hodně hořelo, domácí s vypětím všech sil poslali puk přes všechny čáry. Vzápětí se do slibné šance dostal Kovář, Schwarz ho ale vytlačil za branku. Na začátku 13. minuty měl Roubík gólovou šanci, ani on a po něm ani Mikulík však puk do boleslavské branky neprotlačil. První vyloučení přišlo vzápětí. Postiženými byli hosté, ale přesilová hra nebyla zpočátku pro domácí žádnou výhodou. Na dostřel hostující branky se dostali až po více než minutě a hned dvakrát nebezpečně ohrozili Schwarze. V 18. minutě byl opět vyloučen za hákování Demel a za protesty vyfasoval ještě dalších 10 minut. Ani při této výhodě se domácím příliš nedařilo. Ujel jim totiž Vrbata a Francouz musel ukázat svůj um. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Na začátku druhé třetiny si zahráli svoji první přesilovku i hosté. Přesto, že ji sehráli mnohem lépe než domácí, branky se také nedočkali. Už tak dost nervózní zápas často vrcholil různými potyčkami. Ve 25. minutě hosté hráli další přesilovku a před Francouzem bylo hodně těsno. Ve 27. minutě si na přihrávku sjel mezi kruhy Macho, ale střelou z voleje přestřelil. Vzápětí na druhé straně nepřekonal Schwarze Mikulík. A do třetice dostali hosté početní výhodu ve 28. minutě. Ta se jim vydařila ze všech nejméně, protože domácí branku prakticky neohrozili. Přesně v polovině zápasu zamotali hostům hlavu Hanzl s Klozem, boleslavská svatyně však odolala. Ve 32. minutě zapomněla domácí obrana osamoceného Bahenského před Francouzem, ten všeak trefil domácího brankáře pouze do masky. 32. minuta přinesla další přesilovku hostujícího týmu, tentokrát čtyřminutovou. Ve 34. minutě byl za hostující brankou vidět dost nepěkný zákrok na Čurillu, ale píšťalka obou hlavních arbitrů zůstala němá. Vzápětí se Boleslavští konečně dočkali prvního gólu. Po vyšachování domácí čtveřice se do prázdné branky trefil Bahenský - 0:1. Od 36. minuty měli možnost hrát početní výhodu také domácí a po minutě hry se svým důrazem před brankou prosadil Roubík - 1:1. Po dalších dvou minutách bylo ve Zlatopramen aréně ještě veseleji. Handlovský napřáhl na kruhu, trefil Haye a od něj se kotouč odrazil za bezmocného Schwarze - 2:1. Těsně před sirénou mohli jít domácí do trháku, Schwarz už ale svoji svatyni před další pohromou ochránil.

Tak jako druhou třetinu, i třetí třetinu začínali domácí v oslabení. Už po necelé půlminutě hry se museli bránit přesile Boleslavi. Po návratu domácího hráče z trestné lavice se hrálo převážně před Schwarzovou brankou. Hosté postupně začali vystrkovat drápky a tlačili se do útočného pásma. Jejich snahy o přímočaré kontry často končily zakázaným uvolněním. Ve 48. minutě domácí opět pykali za nedovolený zákrok. Za domácí brankou chyboval navíc Vobořil a poté to hodně zavánělo vyrovnávací brankou hostí. Další vyloučení domácích přišlo jen několik okamžiků poté, co jim vypršel předchozí trest. Co se hostům nezdařilo v přesilovkách, dokázali chvíli nato. Puk do domácí branky dostal střelou pod víko Pabiška. Rovnovážný stav však vydržel pouhých 20 vteřin. Na rozjetého Kováře nestačili ani obránci, ani Schwarz - 3:2. A aby toho nebylo málo, ihned poté hráli domácí opět v oslabení. Také tentokrát si hosté s přesilovkou neporadili. Minutu a půl před třetí sirénou hosté odvolali brankáře a na ledě se hodně jiskřilo. V 60. minutě se hrálo s jedním vyloučeným na každé straně. Oba týmy prožívaly obrovské vypětí, hala bouřila. Po fantastických výkonech dokázali Ústečtí Lvi sérii vyrovnat a o vítězi baráže se rozhodne v až sedmém zápase na ledě Mladé Boleslavi!

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Konečně se na nás usmálo štěstí. Nevím, jestli se mi to zdálo, ale dnes jsme hráli nejhorší hokej ze všech domácích zápasů v baráži, byť jsme v předchozích prohráli. Zítra lehce potrénujeme, stejně už nic nenacvičíme a je to jen v našich hlavách. Nesmíme být tolik vylučovaní, bylo toho moc, dostávali jsme se pod tlak, někteří hráči oslabení nehrají a není to zkrátka dobré. Do sedmého zápasu budeme nastupovat s taktikou dát o gól více než soupeř, protože je to nejlepší taktika, která existuje (smích)."

Vladimír Jeřábek (BK Mladá Boleslav): "Bylo to vyrovnané utkání, rozhodla maličkost, a to gól na 3:2. Vyrovnání nás stálo hodně sil, my jsme si toho měli vážit, ale místo toho jsme udělali hrubou chybu. Klukům ale po dnešku nemůžu nic říct, bojovali, bruslili, bylo to úplně o něčem jiném. Poslední krok v sérii je vždy nejtěžší a s Ústeckými Lvy si to rozdáme naposledy v neděli."