Ú s t í n/L. - Ve 39. kole 1. hokejové ligy se Ústečtí Lvi předvedli v Benátkách. V posledním zápase na jejich ledě jsme mohli shlédnout velmi vyrovnaný boj, který vyřešil až v prodloužení Klobouček. Dnešek přinesl poněkud jiný průběh utkání. První třetina skončila bez jediného gólu, zato nám nabídla mnoho šancí na obou stranách. Ve druhé třetině se trefil Jan Klobouček a Jan Heřman. V poslední třetině ještě skóroval Pavel Janků a domácí gólem Skořepy snížili na 1:3, což pro domácí bylo jako lektvar síly a hostující brankář Salfický měl co dělat, aby dvoubrankové vedení svého týmu udržel.
st 7. 1. 2009
HC Benátky nad Jizerou
1:3 0:0, 0:2, 1:1

Branky a nahrávky: 52. Skořepa (Kolmann) - 24. Klobouček (Šagát, Mikulík), 37. Heřman (Špirko, Hovorka), 43. Janků (Hanzl, Bolf). Rozhodčí: Jílek - Padevět, T. Prchal. Vyloučení: 4:5, navíc Zeman (UNL) TS [HÁK]. Bez využití. Diváci: 484. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

HC Benátky nad Jizerou: Stejskal - Kolafa, Kajínek, Hrach, Cunik, Lukáč, Pavlů, Kolmann - Procházka, Dušek, Vantuch, Kopic, Skořepa, Weiss, Konečný, Urban, Víšek, Pabiška, Bárta, Hruška, Jech.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Klobouček, Zeman, Bolf, Tůma, Macháček, Pojkar - Hovorka, Šagát, Dragoun, Sklenička, Heřman, Pazourek, Mikulík, Janků, Špirko, Šaffer, Havlíček, Hanzl.

Benátecký outsider nastoupil proti jasnému favoritu se sebevědomím v mysli. Vždyť svěřenci kouče Čermáka dokázali vyhrát na horké půdě Hradce Králové a doma dokonce porazit Chomutov. Na otázku, zda z Benátek odjede poražen další favorit - Ústí, se však nakonec u řeky Jizery odpovídalo negativně. Hráči v modrých dresech však odcházeli se vztyčenými hlavami, vždyť s lídrem drželi vyrovnanou partii. Vrásky trenérům však dělá pohled na marodku. K dlouhodobým marodům Drábkovi s Kudrnou se nedávno přidal i novic Michal Kazatel a dnes na listinu zraněných bohužel přibyli i Kajínek, Bárta a Cunik.

Úvod zápasu a celá první třetina patřila přece jen o něco více ústeckým Lvům. Hned ve 2. minutě utkání ztratil Pavlů na vlastní modré puk, který mu sebral Sklenička a namířil si to směr Stejskal. I přes sekeru vracejího se Pavlů Sklenička zakončil a puk zůstal pouhých pět centimetrů ležet zcela volný před brankovou čárou. Stejskal ho však zalehl a jen těžce se zvedal z ledu, protože byl atakován dorážejícími hráči. Po volné pasáži hry se připomněli i domácí, ale Víšek se v nadějné pozici k zakončení nedostal. Pak opět úřadovali hosté. Nejprve Hovorku vychytal Stejskal lapačkou a na konci třetiny se ještě pokoušel prosadit Dragoun, ale individuálním průnikem úspěch neslavil. Brankář Salfický si v první třetině připsal pouhé čtyři zákroky, zatímco Stejskal zasahoval jedenáctkrát.

I ve druhé třetině byli hosté mírně aktivnější a jako první zahrozil útok v čele se zkušeným Pavlem Janků, kterému však v rozhodující chvíli puk projel mezi nohama. 24. minuta již přinesla první branku zápasu. Na parádní pas Šagáta si od modré čáry sjel bombarďák Jan Klobouček a nezadržitelně z pravého kruhu propálil k tyči Stejskala - 0:1. Pak se připomněli i domácí a byla z toho jejich první ze tři gólovek ve druhé třetině. Letící puk nedokázal do branky usměrnit Weiss. Na začátku 37. minuty druhou stoprocentní šanci promarnil Konečný. Víšek mu předložil puk před poloodkrytou branku, ale novic v benáteckém dresu se do kusu černé pryže nedokázal trefit a touš mu projel pod bruslemi. Opět se potvrdilo staré a otřepané nedáš-dostaneš. Uplynulo 23 vteřin a Jan Heřman převzal nahrávku od kapitána Špirka a mezi betony prostřelil Stejskala podruhé - 0:2. A do třetice benátecká gólová příležitost. Před Richardem Konečným zívala prázdná klec, ale mladík ji bekhendem přestřelil!

Do třetí části hry nastoupili Benátečtí v přesilovce, ale ihned po jejím skončení zasadil domácím ránu pod pás třetím gólem Pavel Janků. Nejzkušenější Lev vypátral na brankové čáře neposedný kotouč a černou gumu umístil potřetí za bezmocného benáteckého brankáře - 0:3. Benátečtí však ani za tohoto stavu nesložili zbraně a Salfický se měl co ohánět. Ve 46. minutě předvedl pěknou individuální akci další nový muž v benátecké sestavě. Obránce Tomáš Kolafa prokličkoval pomalu celé hřiště a po jeho akci pálil Konečný nad. V 52. minutě přišlo pro domácí kýžené snížení. Po nečekaném odrazu od zadního mantinelu skóroval do prázdné branky pohodlně Josef Skořepa - 1:3. O dvě minuty později přišla pro domácí skvělá šance snížit na rozdíl jediné branky. Dušek byl v nájezdu faulován a sudí Jílek nařídil trestné střílení. K jeho exekuci se postavil Rastislav Konečný, rozhýbal Salfického, ale forhendovým blafákem trefil jen tyč a naplnil tak kalich hořkosti a smůly. V posledních šesti minutách vyvinuly Benátky drtivý tlak, ale za cenu zakázaných uvolnění se hosté nakonec osvobodili a zkušeně dovedli utkání do vítězného konce.

Luděk Škaloud (asistent trenéra HC Benátky)
„Po dvou vítězných zápasech v novém roce se nám teď nepodařilo bodovat, ale soupeř byl velice těžký, myslím si, že právem vede tabulku, protože jeho výkonnost a momentální forma je velmi dobrá. Po dvě třetiny jsme ze soupeře měli velký respekt, nechtěli jsme před vlastními diváky dostat góly, tak jsme se spíše věnovali obraně a tím pádem jsme soupeře pouštěli do té aktivity. Obdržené góly nás mrzely a do třetí třetiny jsme šli s tím, že už není co ztratit, ale bohužel jsme ji zahájili tím, že jsme dostali třetí branku. Pak přišla naše aktivita, podařilo se nám vstřelit gól a je škoda neproměněného trestného střílení. Za tu třetí třetinu musíme mužstvo pochválit, i když jsme to už v závěru nedohonili. Nicméně je třeba opět podotknout, že Ústí hrálo velmi dobře a v podstatě hrálo to, co potřebovalo. Výsledek je nakonec spravedlivý.“ Benátecký asistent ještě v závěru upřesnil zdravotní stav Davida Kajínka a dalších zraněných hráčů. “Kajínek tam narazil do mantinelu a bojíme se, aby to nebylo nějaké vnitřní zranění v části bederní. Je to pro něj bolestivé, ale doufáme, že to bude jen nějaký hematom. Snad nebyla zasažena ledvina. Bárta také nedohrál, má poraněné koleno a Cunik nastřelený kotník. V minulém zápase nedohrál také Kazatel, takže zraněných teď máme dost.“