Beroun - Ve 22. kole 1. ligy se Slovan dočkal na ledě nevyzpytatelných Medvědů vítězství. Utkání ovšem nezačalo pro hosty nijak růžově, v 10. minutě vyhnal Slížka z trestné lavice domácí Filip. Ve druhé třetině však Lvi zápas otočili. Ve 25. minutě s trochou štěstí vyrovnal Klimt a pár minut poté si vítězný gól připsal Jan Klobouček. V poslední části si Ústí výhru 2:1 pohlídalo a stále se drží na třetí příčce tabulky.
st 15. 11. 2006
Medvědi Beroun 1933
1:2 1:0, 0:2, 0:0

Branky a nahrávky: 11. Filip (Zajíc, Besser) - 25. Klimt (Pojkar, Martinec), 31. Klobouček (Antoš, Slížek). Rozhodčí: Fraňo - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1050. Střely na branku: 16:44. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Medvědi Beroun 1933: Kameš - V. Kameš, Braniš, Filip, Čížek, Míka, Mrázek, Jelínek - Tvrzník, Šinágl, Jech - Besser, Zajíc, Nedorost - Pajič, Křesťan, Pavel - Vlček, Dušek, Novotný.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Grof, Nádašdi, Hořava, Zápotočný, Jan Kudrna, Pojkar, Kolafa - Ivan, Slížek, Antoš - Janků, Martinec, Klimt - Klobouček, Bauer, Jiří Kudrna - Kloz, Micka.

Ve slušném a v tempu hraném zápase byli domácí Medvědi v první třetině více než vyrovnaným soupeřem favoritovi první ligy, ale nadějné vedení po prvních dvaceti minutách neudrželi. Ústí sehrálo druhou a třetí třetinu ve velkém stylu a i když jeho hráče po celý zápas trápila koncovka, tři body si hlavně v závěru zápasu dokázali pohlídat. Začátek zápasu a vlastně i celá první třetina přinesla zásluhou obou mužstev svižný hokej. Hosté si vytvořili první a koneckonců asi nejvážnější šanci v úvodním dějství na konci 2. minuty. To v nájezdu dvou na jednoho nahrál Jan Klobouček najíždějícímu Jakubovi Grofovi a jeho ránu bez přípravy vyrazil pozorný Jaroslav Kameš lapačkou těsně nad svoji branku. V závěru 9. minuty šel na trestnou lavici ústecký Ladislav Slížek. V přesilové hře nejprve Jan Besser krásně uvolnil zpoza branky Davida Nedorosta a ten sám před Jiřím Zikmundem minul branku. Akce však pokračovala dál a Lukáš Filip dělovkou od modré čáry Zikmunda prostřelil – 1:0. Hosté pak zapli na vyšší obrátky, ovšem naráželi až do konce třetiny na pozornou obranu Medvědů a Kameše v brance ohrožovali jen střelami ze střední vzdálenosti.

Druhá dvacetiminutovka se hrála většinou v režii hostů, kteří přehrávali Medvědy díky lepšímu pohybu a přesné kombinaci. Lvům se také podařilo po zásluze otočit pro ně nepříznivé skóre. Ve 25. minutě vypálil od modré čáry ústecký obránce David Pojkar, puk se odrazil od zadního mantinelu a Tomáš Klimt okamžitě překvapil Kameše – 1:1. Beroun chtěl vstřelit gól, ale ve 26. minutě dvakrát David Nedorost nedotáhl svoje akce do úspěšného konce. Ve 31. minutě zatáhl puk Ladislav Slížek, přihrál před branku Milanu Antošovi, který prodloužil na Jana Kloboučka. Jeho rána prošla Kamešovou výstrojí až do branky – 1:2. Největší možnost Berouna propásl ve 33. minutě Rok Pajič, který si kličkou obhodil Tomáše Micku, ale jeho ránu zblízka zpacifikoval výtečný Jiří Zikmund.

I v poslední dvacetiminutovce tahali hosté za delší konec. V neustálé permanenci byl zejména berounský gólman Jaroslav Kameš, který si jen v poslední třetině připsal dvacet úspěšných zásahů a za celý zápas čtyřicet dva. Hosté ho nedokázali překonat ani z těch nejvyloženějších šancí a tak berounský strážce branky stále držel naděje Berouna nad vodou. Skórovat nedokázal ani Klobouček a po něm z dorážky Antoš. Medvědi neuspěli se snahou alespoň o remízu, ovšem bojovným výkonem dali částečně zapomenout na ostudný debakl v Olomouci.

Karel Najman (HC Berounští Medvědi): "Hráči dnes zápas odpracovali tak, jak si představujeme, ale bohužel soupeř byl nad naše síly. Ale alespoň vědí, že bez tvrdé práce na ledě to prostě nejde a profesorský přístup nemá šanci na úspěch."

Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Pro nás je tohle vítězství strašně moc cenné, byl to moc těžký zápas. My jsme dali ve třech zápasech předtím pouhé tři góly, dnes zase jen dva a tak je jasné co nás teď momentálně nejvíc trápí."