Ú s t í n/L. - Jako další tým z extraligy se na zimním stadionu v Ústí nad Labem představil tým Karlových Varů. Hosté šli v přesilovce do vedení, ale domácí dokázali brzy ve dvojnásobné početní výhodě srovnat. O všem rozhodly první okamžiky závěrečné třetiny, kdy Josef Vítek sklepl za záda Lukáše Sáblíka střelu Petra Hořavy. Tečku za zápasem obstaral gólem do prázdné branky Pavel Janků. Malým zadostiučiněním hostům bylo alespoň vítězství v následných samostatných nájezdech. Rozhodující branku na 3:2 vstřelil Vladimír Machulda.
út 22. 8. 2006
HC Energie Karlovy Vary
3:1 1:1, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 16. Pazourek (Antoš, Grof), 42. Vítek (Hořava, Martinec), 60. Janků (Vítek, Hořava) - 10. Dvořák (Machulda). Rozhodčí: Chlupsa - Hynčica, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 1400. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Fikrt - Ficenc, Grof, Hořava, Houdek, Kudrna Jan, Nádašdi, Suchánek, Zápotočný - Antoš, Hulva, Ivan, Janků, Klimt, Klobouček, Kloz, Kudrna Jiří, Martinec, Pazourek, Přeučil, Vítek

HC Energie Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Hanzlík, Němec, Řezníček, Mudroch, Duben, Kloz, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Balázs - Košťál, Kraft, Machulda - Dvořák, Pech, Procházka - Tvrdek, Bauer, Borovanský

Hokejisté domácího Slovanu hráli hned z kraje utkání v oslabení, ale úvodnímu tlaku Energie se ubránili. Ne však už při tom dalším. Prudkou střelu Machuldy od modré ještě Fikrt vyrazil, na pohotovou dorážku Dvořáka však už nedosáhl. Brzy na to se už už dostával do brejku Martinec, jeho únik však zastavil na modré čáře hvizd rozhodčích. 13. minuta utkání patřila domácímu Ficencovi. Nejprve jeho střelu vytěsnil Sáblík ramenem nad branku, vzápětí po jeho další střele zazvonila tyč. Na vyrovnání si poměrně slušně zaplněné ochozy musely počkat až do 16. minuty. To usedli na trestnou lavici postupně Mudroch a Tvrdek. Po půlminutě obléhání Sáblíkovy svatyně našel Antoš přihrávkou skrz brankoviště volného Pazourka a ten volejem do víka vyrovnal na 1:1. Poté přinesla vzrušení až poslední minuta první třetiny. Nejprve se Vítek protáhl mezi třemi hráči Energie, ztroskotal však na pozorném Sáblíkovi. Vzápětí projel na druhé straně mezi obránci Tvrdek, ale jeho střela těsně minula levou tyč ústecké branky.

Celou první polovinu druhé třetiny byla hra velmi vyrovnaná, útoky se přelévaly ze strany na stranu. Obrovskou šanci poslat svůj tým do vedení měl ve 30. minutě při přesilovce Řezníček. Jeho střela z první už mířila do odryté Fikrtovy klece, ten se však stihl bleskově přemístit. Poté domácí Lvi zatlačili svého soupeře do jeho obranného pásma, po chvíli se totéž opakovalo, jen před opačnou brankou. Další šanci neproměnil ve 40. minutě Bauer, když jeho dorážka těsně před Fikrtem zamířila mimo branku.

Úvod závěrečného dějství vyšel domácím znamenitě. Byla z něj odehrána přesně 1 minuta a 1 vteřina, když se do puku opřel Hořava a Vítek těsně před brankovištěm sklepl puk za Sáblíkova záda. Hra dále nabírala na tempu. Hosté se tlačili dopředu, domácí dobře bránili a vyráželi do smrtících brejků. Po jednom takovém se ve 47. minutě strhla mela před karlovarskou brankou, Sáblík už ležel bezmocně na ledě, ale kotouč si ve změti bruslí cestu do branky nenašel. Vzápětí mohli hráči Energie vyrovnat, ale svou velkou šanci propásli. Co se nevedlo hostům při hře v 5 proti 5, mohli dokázat v oslabení. V 50. minutě, po brejku, vystřelil zblízka Kraft, Fikrt jen vyrazil, ale karlovarský útočník nezamířil opakovanou střelu přesně. Definitivní rozhodnutí mohlo přijít v 57. minutě. Hulva pohotově vypálil z otočky z mezikruží, jeho projektil však trefil Sáblíka do vyrážečky. Vzápětí si hosté vyžádali oddechový čas a odvolali brankáře. Další pojistku vezl při přečíslení 3 na 2 do opuštěné branky Klimt, ale i jeho zastavila na modré čáře píšťalka rozhodčích. Postavení mimo hru neprokázal ani opakovaný záběr. Co se nepovedlo Klimtovi, podařilo se v poslední minutě zápasu Janků. Jeho střela ze středního pásma už svůj cíl našla - 3:1.

Po dohodě obou týmů se po závěrečné siréně jely ještě nájezdy. Za Karlovy Vary se trefili Kraft, Skuhravý a Machulda, za Ústecké Lvy Hulva a Janků.

Zdeněk Venera (HC Energie Karlovy Vary): "Myslím si, že to bylo kvalitní přípravné utkání, které určitě splnilo účel, jaký jsme chtěli. Samozřejmě máme o čem přemýšlet. Ty góly, které jsme obdrželi, když pominu ten do prázdné brány, tak jeden byl v přesilovce 5 na 3 a jeden byl tečovaný. Takové góly padají, k tomu nemám připomínek. S čím nejsem spokojen, to je naše produktivita, protože jsme tu dokázali vstřelit pouze jeden gól v přesilovce. To je trochu málo. Jinak to byl kvalitní zápas, Ústí vyhrálo zaslouženě, bylo o ten gól lepší. Doufám, že jim to oplatíme doma. Máme je tam poslední přípravný zápas před začátkem extraligy, kdy už by to z naší strany mělo všechno fungovat tak, jak by mělo."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Říká se, že dobré mužstvo neprohraje třikrát za sebou, ale tohle je příprava a nemá cenu ty výsledky nějak přeceňovat. My jsme si na letošní sezónu naplánovali deset přípravných zápasů. Minulý týden do toho vlezla ještě ta Jesenice, takže jedenáct, a z toho pět z extraligovými týmy. Příprava je pro nás letos kvalitnější a náročnější než byla v loňské sezóně. Bez ohledu na výsledky je to kvalitní příprava, která nám odhalí chyby a na co se musíme ještě zaměřit. Tak jak jsme dnes vyhráli, mohli jsme i prohrát. Dnes musím kluky pochválit. Ty zápasy mají stoupající tendenci, dnes byla koncentrace i nasazení asi zatím na nejvyšší úrovni. Oboustranně to bylo dobré utkání. Co říkám na nájezdy po prodloužení? Možná to bude atraktivní pro diváky, ale my to moc nevítáme. Buď si mužstvo ten druhý bod vybojuje v prodloužení nebo by to mělo končit remízou. 1. liga vždycky kopíruje to, co je v extralize... My jsme rádi, že to hrajeme ještě pořád s pukem a ne třeba s tenisákem. Totéž bylo třeba s opětným zavedením červené čáry, aby se zase za chvíli zrušila."