Ú s t í n/L. - Ani v dalším zápase nedokázal starší dorost bodovat. Tentokrát do Ústí nad Labem přijel celek z Jihlavy. Domácí sice od 10. minuty vedli, ale hosté otočili vývoj zápasu. Zcela po zásluze vyhráli 5:3 a ze Severu Čech si odvážejí 3 body.
so 8. 1. 2011
HC Dukla Jihlava
3:5 1:2, 2:1, 0:2

Branky a nahrávky: 10. Jindřich (Hanzl), 24. Rosa (Harkabus, Vegner), 39. Vegner (Hanzl) - 12. Lupač (Kovářů, Kohout), 16. Tobola (Dobrovolný, Střecha), 31. Gregar (Vantuch), 46. Štěpán (Dobrovolný, Brabec), 60. Dobrovolný (Gregar, Peroutka). Rozhodčí: Luczków - Kilian, Radim Střelka. Vyloučení: 6:2, navíc Vlček 10 min. NESP a Mandát (oba JIH) TH. Využití: 1:3. Diváci: 137. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:3, 3:3, 3:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák - Baránek, Křepelka, Ságer, Procházka, Chmel, Zdvořáček, Vaněk, Rosa, Beníšek, Jindřich, Hanzl, Topol, Janák, Hynek, Poláček, Harkabus, Bílek, Vegner.

HC Dukla Jihlava: Krejčík - Kříž, Čurilla, Szathmáry, Dobrovolný, Kohout, Hošek, Peroutka, Tobola, Kovářů, Greger, Štěpán, Mandát, Štěrba, Svobodník, Vlček, Března, Brabec, Lupač, Vantuch, Střecha.

Několik hodin před utkáním dospělých kolegů vyrazil do boje proti Jihlavě i starší dorost. Úvodní buly zápasu dopadlo lépe pro domácí. Kotouč se dostal k Hanzlovi, který ujížděl v přečíslení 2:1, přihrál na hůl Harkabuse a ten pálil do hrudi hostujícího gólmana. Další šanci si připravil Topol, ale mířidla neseřídil. Na konci 6. minuty prověřil připravenost Krejčíkovi lapačky Ságer. V polovině první třetiny se stala kuriózní věc. Ústečtí hráli dobrých 15 vteřin ve čtyřech, byť se mělo hrát v pěti na obou stranách. Trenéři si i díky pokřiku z hlediště špatného střídaní všimli a poslali na led i pátého hráče. Jako by tento moment na domácí zapůsobil a záhy vstřelili gól. Pohledná akce celé pětice žlutomodrých byla zakončena střelou Jindřicha a ta se ujala. Jen co Jihlava přestala kombinovat v obranném pásmu, vyrazila do útoku a vyrovnala. V čase 11:44 prostřelil Nováka mezi betony Lupač. Pomalu ale jistě začala otěže zápasu přebírat Dukla a s blížícím se koncem třetiny se zvětšovaly šance na další branku hostů. Ta také přišla. Dobrovolného střela rozezvučela tyč, puk se pohyboval okolo brankové čáry a Tobola poslal černý nesmysl na místo určení.

Začátek druhé třetiny patřil Ústí, které se dostalo do několika dobrých pozic, ale kýžený gól to nepřineslo. Ve 24. minutě vykouzlil Harkabus střelu, která se odrazila o tyč a puk se dostal k Rosovi. Trefit odkrytou část branky nebyl pro domácího útočníka problém. Lvíčata se záhy dostala do přečíslení 2 na 1, scházela přesnější střela. Ke kotouči se dostali obránci Dukly a hled ujížděli v brejku. Novák nastavil proti nebezpečné střele svoje rameno. Krátce po polovině zápasu se do vedení dostala Jihlava. Velkou chybu obrany využil Greger a chladnokrevně zakončil. Vyrovnat mohl Hanzl, ale k ideální střele se nepropracoval. V čase 38:09 našel Hanzl svou přihrávkou Vegnera a hráč s číslem 25 na zádech upravil výsledek na remízu 3:3. Za tohoto stavu třetina skončila.

Do poslední třetiny si domácí přenesli početní výhodu, tu ale nesehráli příliš dobře. Nedostali se do velké příležitosti. Jihlava se s remízou nespokojila a chtěla utkání zlomit na svou stranu. Brabec nejprve pálil do tyče. Hosté hráli přesilovku a vytvořili gólovou kombinace. Dobrovolný přihrál Štěpánovi a ten vstřelil čtvrtý gól svého týmu. Na konečných 3:5 uzavřel skóre Dobrovolný. Hosté vyhráli zaslouženě, byli lepším týmem.