P r a h a - První utkání druhé poloviny základní části soutěže odehráli hokejisté mladšího dorostu Ústeckých Lvů po čtrnáctidenní pauze na ledě pražské Kobry. Utkání se po dvě třetiny nevyvíjelo pro ústecké barvy vůbec dobře, ale střelecký koncert Amirova a Rubeše ve třetí třetině zabezpečil Ústeckým další výhru.
čt 15. 11. 2012
HC Kobra Praha
3:5 1:0, 2:1, 0:4

Branky a nahrávky: 18. Kadlec (Davídek), 22. Sovík (Štěpánek), 39. Šrámek (Davídek, Dubský) - 24. Rubeš (Amirov, Tůma), 44. Amirov (Tůma, Rubeš), 45. Tůma, Rubeš), 54. Rubeš (Amirov, Tůma), 60. Rubeš (Tůma). Rozhodčí: Frodl. Vyloučení: 3:3, navíc HL (KOB) TH. Využití: 1:1. Diváci: 14. Střely na branku: 47:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:5.

HC Kobra Praha: Haupt - Hodonský, Hrabě, Hofman, Bulín, Doležal, Prokop, Hána, Kafka, Šrámek, Pechar, Žižka, Sovík, Fiala, Štěpánek, Okegawa, Kadlec, Dubský, Davídek, Lauko

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík - Vytejček, Loukota, Buchtela, Komár, Spálenka, Kába, Holý - Amirov, Tůma, Rubeš - Zdvořáček, Ozom, Drha - Bejček, Leitner, Magasanik - Vico

Do utkání vstoupili v první třetině hosté aktivně, s nasazením a s chutí. O aktivitě svědčí poměr střel 18:6 pro hosty. Bohužel branka domácího brankáře pro ně byla zakletá. A tak jediný gól první třetiny padl v první přesilové hře, kdy po střele od modré prostřelil domácí Kadlec Zvědělíka mezi betony.

Do druhé třetiny vstoupili hosté opět aktivně a již po 24 vteřinách rozezvučel Loukota břevno domácí svatyně. Gól ale opět vstřelili domácí. Štěpánek nahodil puk od modré a Sovík ve 22. minutě zvýšil na 2:0. Ústečtí se dál snažili o vstřelení branky, a to se jim nakonec za necelé 2 minuty podařilo. Tůma vybojoval v rohu hřiště kotouč pro Amirova, ten našel před brankou zcela volného Rubeše, který zasunul k tyči - 2:1. Ústí se nadechovalo k náporu, ale domácí dál pozorně bránili a hrozili z brejků. Minutu před koncem třetiny zvýšil domácí Šrámek již na 3:1.

Do poslední třetiny trenéři Čaloun se Štěpánkem provedli změny v sestavě Lvů, a to se jim vyplatilo. Na začátku třetiny domácí faulovali. Hosté dál ostřelovali domácí branku, ale gól vstřelili až po návratu vyloučeného hráče. Branku vstřelil Amirov po asistenci Tůmy a Rubeše. Jak využít přesilovou hru předvedl opět skórující Amirov a ve 45. minutě srovnal stav na 3:3. Obě mužstva dál hrála útočný hokej se snahou strnout vítězství na svoji stranu. O tom, jak je důležité mít svého Filipa, se přesvědčili hosté. V 54. minutě vypracovali Tůma s Amirovem šanci právě pro Filipa Rubeše, jenž tahem nad vyrážečku domácího brankáře otočil skóre. Domácí se pak snažili o vyrovnání. V poslední minutě sáhli k powerplay, ale po jejich chybě uháněli Tůma s Rubešem sami na osamoceného domácího obránce a uzavřeli tak skóre utkání na 3:5.