C h o m u t o v - v rámci 9. kola nadstavbové části ELIOD extraligy mladšího dorostu zajížděli hráči Slovanu na led chomutovských Pirátů. Favorit se zpočátku trochu trápil, ale brankou v 10. minutě se uklidnil a zbytek zápasu už byl plně v režii domácích hokejistů. Jedinou branku hostujícího týmu zaznamenal Tomáš Čermák.
čt 12. 1. 2017, SD Aréna
Piráti Chomutov
8:1 3:0, 2:1, 3:0

Branky a nahrávky: 10. Vrhel (Birhanzl, Kastner), 19. Vaněk (Koláček), 20. Hofrichter (Klika, Šafránek), 28. Benda (Vrhel, Mežnar), 39. Mežnar (Benda), 48. Benda (Mežnar, Vrhel), 50. Mežnar (TS), 52. Vrhel (Klika) - 37. T. Čermák (Dohnal, Šešina). Rozhodčí: Vyštejn – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 125. Střely na branku: 54:21 (18:7, 18:8, 18:6). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1.

Piráti Chomutov: Dobeš – Vaněk, Matějka, Birhanzl, Kastner, Klika – Králíček, Šafránek, Mežnar, Hofrichter, Prokeš, Holka, Benda, Vlach, Koláček, Gut, Vrhel.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke (21. Kmoch) – Polata, Kadlec, Šešina, Sitár, Martínek, Tomšík – Tot, Bláha, T. Čermák, Costa, Gašpar, Šindelář, J. Čermák, Janoušek, Tůma, Dohnal.

Piráti od začátku severočeského derby potvrzovali pozici favoritů, avšak vedení se svěřenci trenérů Šípa a Hejcmana ujali až v desáté minutě. Birhanzlovu střelu Volke dokázal vyrazit, jenže pouze na hůl Stanislava Vrhela, který už neměl problém otevřít skóre - 1:0. Ústečtí hokejisté měli své šance, ale bohužel je nedokázali dotáhnout do zdárného konce. Za zmínku stojí například nepřesná nahrávka Costy na spoluhráče, čímž zkazil slibný protiútok.

V devatenácté minutě putoval na lavici hanby ústecký Bláha, čehož domácí využili ke vstřelení druhé branky. Autorem gólu byl Dominik Vaněk, jenž poslal puk do mezírky u Volkeho vyrážečky - 2:0. Piráti svou brankou zrušili Bláhův trest, i přesto pokračovali v přesilovce. Dvě minuty za podražení dostává Kale Costa. I další početní výhodu dokázal soubor trenéra Šípa využít a vedl už o tři branky. Střelcem třetí pirátské branky byl Michael Hofrichter, jenž tečoval Klikovu střelu od modré čáry - 3:0.

Slovan do druhé části vystřídal brankáře. Volkeho nahradil Kmoch. První vážnější situaci ve druhé části měli na svědomí ústečtí, konkrétně Jan Tůma, jenž svým bekhendovým pokusem pirátského maskovaného muže nepřelstil, a tak trestali Piráti. Střídajícího Kmocha připravil o čisté konto Lukáš Benda. Chomutovský forvard překonal hostujícího gólmana střelou na lapačku - 4:0.

V polovině utkání mohl domácí Benda přidat další branku, ale svým zakončením si Kmocha tentokrát nepřišel. Ústečtí mladší dorostenci se dočkali čestné branky v sedmatřicáté minutě. Dobeš neudržel Šešinovu střelu od modré a následnou dorážkou ho překonal Tomáš Čermák - 4:1.

Přesně o dvě minuty později již Chomutov opět vedl čtyřbrankovým rozdílem. Eric Mežnar se protáhl okolo svého obránce a rychlou střelou mezi Kmochovy betony zvýšil - 5:1.

Sedmá změna ve skóre přišla v osmačtyřicáté minutě, kdy se prosadil Lukáš Benda. Velkou práci na této brance odvedl Eric Mežnar, který se protáhl okolo hrazení a přihrávkou do brankoviště hledal Bendu. S největší pravděpodobností se puk za Kmochova záda dostal díky teči brusle jednoho z ústeckých hokejistů. - 6:1

V padesáté minutě byl vyloučen domácí Kastner, ale mnohem větší příležitosti měli domácí, než hosté z krajské metropole. Mežnar se dostal v oslabení do úniku a snažil se najít skulinku mezi Kmochovými betony, jenže byl faulován a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu se postavil právě domácí kapitán, jenž kličkou a lá Tomáš Hertl překonal Kmocha - 7:1

Během početní výhody ústeckého celku předvedl Šindelář gesto fair-play. Sudí se chystal poslal Piráty do tří, ale hostující hráč faul odvolal, i přesto se početní výhoda Slovanu vůbec nepovedla, neboť inkasovali i podruhé. Střelu Kliky Kmoch vyrazil před sebe, kde stál Stanislav Vrhel, jenž už neměl problém dostat puk do ústecké klece - 8:1.

V závěrečných minutách se na ledě trošku přiostřilo, ale žádná další branka již nepadla, tudíž Chomutov vyhrál severočeské derby 8:1 a přispal si do tabulky další tři body.

Jaroslav Hejcman (Piráti Chomutov): „Můžeme to hodnotit kladně. Vítězství 8:1 není špatný výsledek, ale samozřejmě se to nerodilo jednoduše. Zhruba do sedmé minuty první třetiny jsme se trošku trápili. Soupeř nás přečísloval v obranném pásmu, ale pak si kluci uvědomili, že by se to mělo hrát trošku lépe. Ke konci první třetiny jsme začali chodit více do brány a po první části to bylo 3:0. Zbytek zápasu se již odehrál v naší režii. Jsou to dobré tři body.“

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): „Já to zhodnotím tak, že v posledních třech našich zápasech přišel velký pokles formy. Měli jsme s kluky dlouhý pohovor. Řekli jsme si některé věci, na kterých musíme zapracovat. Náš náskok na Kobru se po tomto zápase ztenčil na pouhých deset bodů a je jen jedenáct kol do konce, takže jsme klukům řekli, že nám jakoby začíná nová sezóna a bude to boj až do konce.“