Ústí nad Labem - Z počátku vůbec nebylo jisté, zda se utkání začne hrát. Přibližně v 16:45 hod. vypadl ve Zlatopramen Areně elektrický proud a na ledové ploše to vypadalo jako v nějaké počítačové hře. Důvodem posunu začátku zápasu byl požár trafostanice. Na místo dorazili hasiči, hlídka policie a i zásahové vozidlo ČEZ. Strojníci nakonec potvrdili, že duel začne, i když se zpožděním. Zápas začal o 29 minut později, tj. v 17:59 hod. Slovan nakonec v odvětě udolal Most poměrem 4:2.
út 28. 8. 2012, Zlatopramen Arena
MOSTEČTÍ LVI
4:2 1:1, 3:1, 0:0

Branky a nahrávky: 15. Sýkora (Tůma, Sklenička), 23. Čermák (Sýkora, Tůma), 34. Matai (Hess), 38. Tůma (Daniel Boháč, Čermák) - 12. Bojer (Zavřel), 36. Hranáč (Bojer). Rozhodčí: Martin Novák - Loskot, M. Biedermann. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 290. Střely na branku: 45:21 (17:7, 17:6, 11:8). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2. Zakázaná uvolnění: 3:3. Ofsajdy: 1:1. Vyhraná vhazování: 36:22 (18:7, 10:9, 8:6).

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Grin, Sklenička, Vl. Brož, do 40. Vobořil, L. Poživil, Motejlek, P. Hořava, Holomek - Matai, Rod, Handlovský - Belluš, Hess, Jonáš - D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák - Kloz, Daniel Boháč, Laš

MOSTEČTÍ LVI: Volke - Hranáč, Přindiš, K. Charousek, Tomeček, Hora, Havelka, Čechura - Tauš, Slavíček, Klíma - Výrut, J. Divíšek, Nedrda - Zavřel, Bojer, Nevyhoštěný - Vaněk, Hudák, Skvortsov - Adámek

Začátek utkání zkomplikovaly problémy s elektřinou. Hrát se tedy začalo o půl hodiny později, než bylo původně v plánu. Úvodní vteřiny hned skončily zakázaným uvolněním hostí a po následném buly prověřil jako první Volkeho od modré Grin. Lvi pak atakovali mosteckou branku jako o život. Na druhé straně se dostal ke střele pouze Vaněk. Baník šel po třech minutách hry do čtyř, jenže Ústí si nedokázalo poradit největší překážkou – Martinem Volkem. O chvíli později se pozice vyměnily a na trestnou lavici usedl jeden z domácích hráčů. Mostečtí hokejisté se však nemohli usadit v útočné třetině. Jejich přesilovka tak zůstala také nevyužita. Žlutomodří byli evidentně lepším týmem na ledě a hosté se k Orctově svatyni příliš nedostávali. V jedenácté minutě ovšem přišla chyba ústecké obrany, po níž se do protiútoku vydal JAN BOJER. Ten na domácího brankáře vytáhl parádní kličku a skóre bylo rázem 0:1. Tento stav ovšem trval pouze chvíli. Necelých šest minut před koncem první části dostal pas do jízdy TOMÁŠ SÝKORA, který dokázal na Volkeho vyzrát obdobným blafákem jako před pár minutami jeho protivník na Orcta. Do kabin se tedy šlo tedy za nerozhodného stavu.

V úvodu druhé dvacetiminutovky si domácí zahráli dvě přesilovky. Tu první sice nezužitkovali, ale během té druhé se dostali do vedení. Po Sýkorově střele se puk odrazil přímo k MILOSLAVU ČERMÁKOVI, který neváhal a z bezprostřední blízkosti trefil odkrytou část mostecké brány. I Baník si zahrál v početní výhodě, jenže jejich pokusy o vstřelení branky nebyly ani zdaleka tak nebezpečné jako na druhé straně kluziště. Ústí bylo stále velmi aktivní a ohrožovalo branku hostí. Nebýt ale Volkeho v bráně, na kostce by nesvítilo skóre pouze 2:1. Netrvalo ale dlouho a kletba byla zlomena. Poté, co se dostali domácí hokejisté do útočné třetiny, obdržel puk na modrou čáru JAKUB MATAI. Jakub propálil vše, co mu stálo v cestě, a kotouč skončil v síti – 3:1. Baník měl na tuto situaci rychlou odpověď. Hokejisté hostujícího týmu téměř okopírovali předchozí akci Lvů. Od modré prostřelil Orcta JAN HRANÁČ a stav tak snížil na 3:2. Gólová přestřelka byla na světě. Dvě minuty před koncem druhé periody působilo Ústí v útočné části, když se najednou dostal k puku Boháč, po jehož střele se puk odrazil od Volkeho před DAVIDA TŮMU, který i přes komplikace s mosteckým obráncem zametl kotouč do brány – 4:2.

Úvodní minuty třetí části nepřinesly nic zajímavého. Hra se na ledové ploše přelévala z jedné strany na druhou. Baník měl o několik šancí více než v předchozích třetinách, takže se do hry zapojil o něco víc i Orct. Na chvilku se i zdálo, že Ústí přestalo hrát. K akcím se dostávalo už jen občasně a většinu periody se hrálo ve středním pásmu – pro fanoušky nikterak atraktivní podívaná. Třiapadesátá minuta přinesla vyloučení jednoho ze žlutomodrých řad a hosté měli příležitost na snížení stavu. Jejich šance se ještě více zvýšily, když hráli ústečtí hokejisté déle než minutu ve třech. Snaha Mosteckých však byla marná. Ke konci utkání si žlutomodří zahráli ještě jednu přesilovku, ve které sice bojovali jako opravdové šelmy, ale branku nevstřelili. Zápas tedy skončil stavem 4:2.

Jiří Mička (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Děkujeme fanouškům, kteří vydrželi na zápas. Bylo znát, že jsme díky posunu začátku utkání byli tragičtí, nebruslili jsme, hráči neplnili předzápasové pokyny. Všichni hokejisté jsou ale profesionálové a měli by obdobné situace zvládat. Do čtvrtka bychom měli dát dohromady kádr, který zde zůstane. Setrvat by měl například Cody Hess, který je šikovný a kreativní, má hokejové myšlení. Chybí mu pouze důraz a houževnatost."

Kamil Kašťák (HC Most): "První třetinu jsme začali špatně, měli jsme problémy v obraně. Ve druhé části jsme se dopustili dvou zbytečných chyb, ze kterých jsme inkasovali. V poslední dvacetiminutovce jsme měli i dvojnásobnou přesilovou hru, ale výsledek se nám již nepodařilo zkorigovat. Stále zkoušíme různé varianty složení útoků a obranných párů. Proti takovému soupeři se musí hrát jednodušeji a především v pěti. Měli jsme dost vyloučených. Martin Volke je velkým přínosem pro náš tým, je to zkušený brankář, který má hodně odchytáno v extralize i první hokejové lize. Chytá zatím velmi spolehlivě."