Ú s t í n/L. - V rámci 52. kola WSM Ligy přicestoval do Ústí nad Labem soupeř z Frýdku-Místku. Už před utkání bylo jasné, že pro oba týmy po tomto kole skončí letošní sezóny a zápas, tudíž nebyl v takovém nasazení. Hosté si vytvořili náskok 3:0, který dokázali do konce zápasu udržet. Za domácí korigoval stav utkání pouze Antonín Melka.
so 24. 2. 2018, Zimní stadion Ústí n. L.
HC Frýdek-Místek
1:3 0:1, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 52. Melka (Roubík, Severa) – 5. Foltýn (Klimša, Štumpf), 27. Klimša (Pechanec, Franek), 47. Bajtek (Štumpf, Klimša). Rozhodčí: Barek, Veselý – Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 371. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Dlouhý – M. Vágner (C), Weinhold, Vl. Brož, Bernad, M. Zdvořáček, Mlčoch, Vaněk – Melka, Roubík (A), Severa – D. Merta (A), L. Volf, Smolka – Gengel, Krliš, Davídek – Navarra, Najman, Markulinec.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Zahradníček, Bartko, Piegl, Foltýn, D. Stránský, Matyáš – Štumpf, Pechanec, Klimša (A) – Franek, Bajtek, Martynek (C) – Poruba, Kuťák, Flok – Kafka.

Do začátku utkání vstoupili o mnoho aktivněji hosté, což vyústilo v brzké vyloučení jednoho z ústeckých hráčů. Frýdek-Místek přesilovku dokázal proměnit, když Michael Foltýn prostřelil Dlouhého od pravého kruhu. Zápas pokračoval ve velmi volném tempu a bylo vidět, že oběma týmům o nic nejde, ale i tak první třetinu ovládli hosté. Naděje domácích zatím držel dobře chytající Dlouhý.

V druhé dvacetiminutovce oba týmy nastoupily s agresivnějším tempem hry. Tento fakt podpořilo mnoho vyloučení na obou stranách. Jednu z přesilovek dokázal využít hostující David Klimša, který procedil puk za záda Dlouhého po závaru před domácí brankou. Zbytek třetiny probíhal velmi vyrovnaně se spoustou šancí na obou stranách, ale další branky nepřinesl.

Ve třetí třetině byla vidět hra nahoru dolů, což dokázali zužitkovat hosté, když Daniel Štumpf našel mezi kruhy Filipa Bajtka, který prostřelil Dlouhého mezi betony a navyšuje náskok Frýdku-Místku na 0:3. I Slovan se dnes konečně dočkal své branky, když přihrál Roubík zpoza branky najíždějícímu Antonínu Melkovi, který šikovně uklidil puk za záda Danečka. Domácí se poté ještě náslédným tlakem pokoušeli vývoj utkání zdramatizovat, ale to se jim už nepovedlo a tak Slovan ukončil tuto sezónu prohrou 1:3.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Já jsem říkal před zápasem, že dnes vyhraje ten, kdo k tomu přistoupí lépe, a to hlavně bojovností. Frýdek byl dnes jasně lepší, ten výsledek je takový, jaký je. My jsme hráli dobře akorát druhou třetinu, je to pro nás zklamání. Dnes tým měl poslední utkání, po kterém končíme, dáme klukům zasloužené volno a sejdeme se v dubnu.

Marek Malík (HC Frýdek-Místek): Toto utkání bylo poslední pro obě mužstva. Přistoupili jsme k tomu zodpovědně a už od první třetiny jsme měli lepší pohyb, využili jsme dvě přesilové hry, které rozhodly utkání. Ve druhé třetině domácí hru srovnali, ale v té následující jsme další branku přidali a zápas si pohlídali. Jsem rád, že jsme dnešní utkání dotáhli do vítězného konce. Naopak jsem zklamaný, že jsme se do vyřazovacích bojů nedostali, a to máme víc bodů než sezonu minulou. Můžeme už jen zavzpomínat na zápasy, které nám utekly mezi prsty a zapracovat na těch věcech, které se nám letošní sezónu nedařily.