Ú s t í n./L. - V žádném ze zápasů v novém roce ještě nepoznali Ústečtí Lvi hořkost porážky, tuto sérii protáhli i vítězně zvládnutým utkáním s jedenáctým Prostějovem. Výkonem sice tentokrát Ústečtí hladové šelmy příliš nepřipomínali, ale i v poklidně se vyvíjejícím utkání si vytvořili spoustu brankových příležitostí. Jen nízká produktivita v jejich proměňování jim připravila nervy až do samotného závěru třetí třetiny, kdy osud utkání definitivně zlomil svou druhou brankou v zápase Appel.
so 17. 1. 2004
LHK Jestřábi Prostějov
4:2 2:2, 1:0, 1:0

Branky: 6. Appel (Sýkora, Kudrna), 10. Hodek (Tvrzník), 33. Kočí (Lipina, Kříž), 54. Appel (Sýkora) - 13. Ševčík (Palinek), 20. Šakarov (Procházka, Světlík). Rozhodčí: Vlček - Sichrovský, Stulák. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 3800.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Pavlas, Skuhrovec, Kříž, Kočí, Drábek, Pospíšil - Hodek, Koudelka, Tvrzník - Buďa, Lipina, Dragoun - Appel, Sýkora, Kudrna - Zdráhal, Šulc, Sedlák<p>

LHK Jestřábi Prostějov: Maláč - Šeda, Světlík, Ševčík, Malinský, Rekem, Vlček, Dvořák, Zátopek, - Šakarov, Janeček, Procházka - Černý, Palinek, Hrubý - Kubiš, Hradecký, Streit - Jelínek, Antonovič, Smejkal

Po brzkém vedení 2:0 se zdálo, že zápas bude jednoznačnou záležitostí. Hosté ale brzy dvěma dost lacinými góly vyrovnali a Lvi se poté začali trápit. Hanáci předvedli velice slušný výkon a je až s podivem, že jsou s tímto způsobem hry v tabulce až v její spodní polovině. Kdo očekával, že budou hrát čistě defenzivní hokej, byl jistě mile překvapen. Jejich svěží útočná hra často dělala domácím zadákům velké potíže, ale výborný Sáblík už žádný další další kotouč za svá záda nepustil.

Hned od začátku utkání se domácí hokejisté usadili před brankou Prostějova. První velkou šanci Lvů ve 3. minutě zmařil hned v zárodku ústecký Drábek, když v přečíslení 2 na 1 vystavil Appela do postavení mimo hru. O 2 minuty později se přes hostující obranu probil Dragoun a Maláč před ním zachraňoval kotouč až v rohu kluziště. Hosté se do první šance dostali v 5. minutě, kdy před modrou čárou zachytil rozehrávku Zátopek, poslal na Antonoviče, ale jeho pokus zblízka Sáblík kryl. Vzápětí se z protiútoku po rychlé kombinaci Sýkory s Appelem už skóre měnilo - 1:0. O minutu později si před Maláče vybruslil Zdráhal, ale jeho tutovku prostějovský brankář bravurně zlikvidoval. Ten samý hráč se proti Maláčovi neprosadil ani v 10. minutě, kdy ho zblízka ani nadvakrát nedokázal překonat. Ještě v téže minutě si na trestnou lavici šel za držení hole odpočinout Palinek a Hodkovi trvalo pouhých 23 vteřin, než mu umožnil opět návrat na led. Kuriózní situace nastala ve 13. minutě. Při ojedinělé akci hostí nahodil Ševčík lehký kotouč směrem na Sáblíka a tomu k překvapení všech skákavý kotouč prošel mezi betony za záda - 2:1. Poté se hra trochu vyrovnala, hosté poněkud přidali, ale byli to nakonec opět domácí, kteří udávali tempo hry. Na Maláčovi si ale vylámali zuby postupně Hodek Dragoun i Sedlák. Když už se zdálo, že se úvodní třetina v poklidu dohraje, vyrazili po chybě Kočího při hře 4 proti 4 do rychlého protiútoku hosté. Při přečíslení 2 na 1 se na přihrávku Procházky natáhl Šakarov a tečí na dlouhou hůl poslal Sáblíkovi pod horní tyčku svou vizitku - 2:2.

Na začátku druhé třetiny dohrávali hosté přesilovku, ale Lvi se ubránili. Ve 22. minutě vypálil od modré přes hráče Pospíšil a Maláč měl plné ruce práce, aby střelu, kterou viděl na poslední chvíli, zkrotil. O dvě minuty později ho téměř napodobil Hodek, ale mířil těsně vedle. Ve 28. minutě vyhrál vhazování v útočném pásmu Koudelka, posunul na Hodka, ale ten ani tentokrát na Maláče zblízka nevyzrál. Vzápětí na druhé straně pálil od modré Ševčík s jehož prudkou střelou od modré měl Sáblík plné ruce práce. V polovině utkání vyrobil při přesilovce chybu Drábek, tím se Procházka dostal do brejku, ale domácí brankář skvělým způsobem zachránil. Hokejisté Slovanu se poté začali trochu trápit, téměř si nedokázali přesně přihrát. Naštěstí pro ně ve 33. minutě prokázal v přesilovce Kočí svůj důraz před brankou a nadvakrát propasíroval kotouč za Maláčova záda - 3:2. Hned o minutu později hostující hráči zamotali domácím zadákům hlavu, ale veškerý jejich tlak ztroskotal na velmi špatném zakončení. Chléb se mohl lámat opět v poslední minutě, kdy v přesilovce Slovanu ujeli opět Procházka se Šakarovem. Posledně jmenovaný se šikovně prosmýkl za branku, objel ji, ale kolem pravé tyčky nedokázal zasunout do odkryté svatyně. Kotouč se sunul podél brankové čáry a Sáblík ho včas stačil lvím skokem zalehnout.

Velkým tlakem domácích lvů začala třetí třetina. Stačila ale chvilka nekoncentrovanosti a hosté okamžitě vyráželi k nebezpečným protiútokům. V první polovině závěrečné třetiny se hrálo nahoru dolů a pokud se hostům podařilo usadit v útočném pásmu, donutili často domácí obranu k chybám. Necelých 9 minut před koncem třetiny se podařilo Lvům dostat hosty pod souvislejší tlak, ale Šakarovovi se přesto podařilo ujet a Sáblík měl s jeho nepříjemnou střelou z kruhu velké problémy. Vzápětí ale udeřilo na druhé straně. Prostějovská obrana se také nevyvarovala chyb, čehož využil Sýkora a podél levého mantinelu vnikl do útočného pásma. Středem mu najížděl zcela volný Appel, na jehož střelu z první si Maláč sáhl, ale kotouč mu vypadl a dokutálel se za brankovou čáru - 4:2. Poté už se zdálo, že se zápas jen dohrává, hosté nesáhli ani ke hře bez brankáře. Přesto nakonec opět v poslední minutě musel Sáblík řešit ošemetnou situaci, když se v jasné šanci ocitl Černý.

Tomáš Herstus (HC Prostějov): "Trápí nás střelecká nemohoucnost, na kterou jsme znovu doplatili. To, co my jsme nedali, domácí proměnili a proto vyhráli. Do utkání jsme znovu špatně vstoupili, hráli jsme zakřiknutě, nevýrazně. Podařilo se nám však ještě do konce třetiny vyrovnat a vrátit se tak do zápasu. Ve druhé části jsme byli podstatně lepší. Zlomové okamžiky nastaly za stavu 2:2, kdy jsme nedali několik šanci a po smůle, kdy Streit zlomil v oslabení hokejku, šli domácí znovu do vedení. Poté jsme ještě měli pár možností zápas zvrátit, ale nepodařilo se. Výsledek to sice není špatný, ale my potřebujeme bodovat. Ve skrytu duše jsem doufal, že nás domácí podcení, což se částečně stalo. Věřil jsem alespoň v remízu, od které jsme nebyli daleko. To, co však zahodíme, je přepych… Změny v sestavě? Chtěl jsem jednotlivé pětky oživit. Začali jsme hrát na čtyři lajny, s domácími jsme vydrželi v tempu celé utkání. Teď nás čekají dva těžké zápasy v Jihlavě a v Písku. Obě mužstva produkují fyzicky náročný hokej a styl těchto celků nám moc nevyhovuje. V Jihlavě můžeme pouze překvapit, Písku však chceme vrátit domácí porážku. V této situaci se musíme pokusit bodovat všude. Nezbývá nám, než maximálně bojovat a doufat, že se k nám přikloní i to pověstné střelecké štěstíčko."
Jindřich Setikovský (HC Slovan Ústečtí lvi): "Při pohledu na tabulku mohl každý očekávat jednoznačnou záležitost, ale tabulka je jedna věc a realita druhá. Prostějov vystřídal čtyři trenéry a v úvodu sezóny pustil hodně dobrých hráčů a nabral takové, kteří toho z hokeje moc neuměli. Když se ale dnes podívám na jejich soupisku, tak mají snad trochu slabinu v obráncích, ale jinak dopředu jsou velice kvalitní. Tam je spoustu dobrých hokejistů a navíc jim chytá Maláč, který je jedním z nejlepších brankářů této soutěže. Hrají na 4 útoky a mají tam velice kvalitní hokejisty, kteří tu 1. ligu hrají už dlouhou dobu. Ať už je to třeba Šakarov, Černý nebo Palinek, mají velké zkušenosti. Styl, který předvedli jsme očekávali. Pro ně nic neřeší, když tu uhrají bod. V jejich situaci je to buď anebo. Buď musí vyhrát nebo prohrát. Zvlášť po tom, co prohráli doma musí riskovat. Do tohoto zápasu jsme vstoupili asi nejlíp ze všech těch posledních zápasů. Bez problémů jsme brzy vedli 2:0, soupeře jsme tlačili a prakticky do ničeho jsme je nepustili. Potom jsme je po našich zbytečných chybách nechali srovnat. Hráči si asi za stavu 2:0 mysleli, že to bude procházka růžovým sadem a že je lehce porazíme. Ten první gól... Ani bych nemluvil o nepozornosti. Byl to takový skákavý puk, kdy to Lukášovi prošlo mezi betony. To byl hodně laciný gól a ten druhý padl poté, co Venca Kočí při hře 4 na 4 úplně zbytečně vystartoval a nestačil se vrátit. Zase to bylo o štěstí. Byla to situace 2 na 1 a ten puk byl jen tečovaný na dlouhou hokejku a odrazil se přesně do víka. Potom jsme se zákonitě začali trošku trápit, ale nakonec jsme ten zápas, přestože jsme ho měli dobře rozehraný a pokazili jsme si ho, dovedli do vítězného konce. Dnes jsem skoro nepoznával Vencu Drábka. Ten se asi dnes zbláznil a proměnil se asi v dalšího útočníka. Měl štěstí, že jsme dnes měli málo obránců. Evan nepřijel a Mrázek má zraněné zápěstí. Pod prášky a s teplotou dnes hráli Buďa a Zdráhal. Bylo to na nich trochu znát, že tam chyběla trochu síla."