Ú s t í n/L. - Poslední tři mače mezi Ústím a Berounem doputovaly vždy až do prodloužení. Naposled ve Lví aréně dokonce smazávali domácí tříbrankový deficit, aby nakonec urvali dva body v prodloužení. Dnes tomu tak nebylo. Utkání nasměrovali Lvi na svou stranu dvěma slepenými brankami během sedmatřiceti minut už v úvodní třetině. Po zásahu Josefa Vítka se dlouho diskutovalo o trefě Tomáše Klimta. Hosté viděli puk na tyči, sudí v brance. Ve zbytku Ústečtí zodpovědným výkonem vybudovaný náskok o dva zářezy, navýšili na konečných 4:0, a pomohli udržet Jiřímu Zikmundovi čisté konto. Kuriozitou byl teprve šestnáctiletý Vladimir Bessonov v dresu Medvědů, který ještě v loňské sezóně nastupoval proti našim hokejistům v extralize dorostu, nejprve za Spartu a později za Plzeň.
so 7. 10. 2006
Medvědi Beroun 1933
4:0 2:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 7. Vítek (Evan, Slížek), 8. Klimt (Ivan), 25. Nádašdi (Antoš), 50. Antoš (Hulva, Grof). Vyloučení: 8:5, navíc Mrázek (BER) 5+OK. Využití: 2:0. Rozhodčí: Würtherle - Sichrovský, Šerý. Diváci: 2130. Střely na branku: 34:30. Průběh utkání: 4:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Grof, Nádašdi, Houdek, Hořava, Zápotočný, Pojkar, Evan, Suchánek - Hulva, Klobouček, Antoš - Janků, Slížek, Klimt - Ivan, Martinec, Vítek - Přeučil, Bauer, Jiří Kudrna.

Medvědi Beroun 1933: Kameš J. - Braniš, Rýgl, Kameš V., Vaněček, Jelínek, Mrázek, Míka - Tvrzník, Dušek, Novotný - Besser, Zajíc, Nedorost - Toma, Křesťan, Bessonov - Vlček, Pavel, Jech.

Už po minutě hry měl gól na hokejce Klimt, ale kotouč zamířil těsně vedle tyčky. Ve 4. minutě nabil Klobouček Antošovi, jeho bombu z první kryl Kameš vyrážečkou. Od začátku utkání se hrál rychlý hokej, hosté jakoby se teprve rozkoukávali. V 7. minutě vyhrál Slížek vhazování po pravici berounského brankáře, od modré se do puku opřel Evan a na hranici kruhu tečoval Vítek - 1:0. Za půl minuty vystřelil z pravého kruhu rozjetý Klimt, po jehož střele zazvonila branková konstrukce a probliklo červené světlo. Po poradě rozhodčích, kdy si zavolali i brankového, ukázal hlavní arbitr do středového kruhu - 2:0. Brzy nato měli hosté svou první přesilovku a zanedlouho poté zamířil na trestnou lavici na 2+2 minuty další domácí hokejista. Medvědi sice tlačili, ale výhodu ve snížení nepříznivého stavu neproměnili. V 16. minutě jim dokonce ujeli Klobouček s Nádašdim do přečíslení, ale Kameš slovenského zadáka ve službách Slovanu zkušeně vytlačil ze střelecké pozice.

Na začátku druhého dějství dohrávali berounští hokejisté přesilovku, ale moc se jim nepodařila. Ve 22. minutě padl, v závaru v rohu kluziště, na led Houdek. Spoluhráči mu pomohli na střídačku, vypadá to na pohmoždění v oblasti levého ramena. Ve 24. minutě podrazil pronikajícího Bauera Tvrzník a domácí si tak zahráli svoji druhou přesilovku. Tu však zkrátili jen na necelou minutu. Nádašdi si několikrát vyměnil kotouč s Antošem, než prvně jmenovaný vyslal dělovku od modré, kterou Kameš viděl asi až v brance - 3:0. Vzrušení přinesla 28. minuta. Na Bauera si nevybíravě vyšlápl Mrázek a po krvavém zranění musel berounský zadák předčasně pod sprchy. Slovan v následné pětiminutové přesilovce poněkud ubral na tempu. S přibývajícími minutami hosté postupně vyrovnávali hru a v poslední minutě druhé třetiny musel šanci Medvědů hasit faulem Suchánek.

Také začátek třetí třetiny zastihl Lvy s jedním hráčem na trestné lavici. Netrvalo však dlouho a přisedl si k němu po neúmyslném faulu ještě Vítek. Hosté však svou téměř minutovou výhodu dvou hráčů v poli, hlavně také díky bezchybnému Zikmundovi, nevyužili. Ve 43. minutě si nabruslil za berounskou obranu Martinec. Pustil si však kotouč moc daleko a Kameš, který proti němu vyjel, ho stihl zamést. Poté se na delší dobu dostali ke slovu Medvědi a domácí měli plno práce dostat puk z obranného pásma. Ve 49. minutě se do brejku hrnul Bauer, ale nedovoleně ho zastavil Rýgl. Následná přesilovka trvala opět jen necelou minutu. Hulva našel od pravého mantinelu křížnou přihrávkou na levém kruhu najetého Antoše, na jehož volej Kameš nedosáhl - 4:0. Čtyřbrankový rozdíl už byl pro ústecké hokejisty dostatečný a zdálo se, že se podvědomě začali trochu šetřit na pondělní zápas v Havířově. Velmi nepříjemná situace nastala v minutě 57. Po Nedorostově bodnutí holí do Hořavova přirození, zůstal domácí obránce ležet v bolestech na ledě. Ani jeden ze sudích však tento zákrok neviděl a hra se z útočného pásma domácích stěhovala do středu kluziště. V závěrečné minutě ještě osamocený Novotný z mezikruží trefil z první dobře stojícího domácího brankáře.

Karel Najman (HC Berounští Medvědi: "Domácí byli favorité, ale my jsme začali zbytečně ustrašeně. Dostali jsme rychlý gól, pak hned druhý. Ten byl tedy velmi diskutabilní. Z mého pohledu to gól nebyl. To vlastně udalo tón celému utkání. Místy jsme hráli vyrovnanou partii, měli jsme tam i přesilovky, místy jsme byli pod tlakem. Neproměnili jsme přesilovku 5 na 3, na druhou stranu jsme ubránili pětiminutové oslabení. Domácí hráli zkušeně, hráli to, co potřebovali. Škoda, že jsme podali takový trochu ustrašený výkon. Až pak v závěru utkání, za stavu 4:0, domácí trochu polevili. Tam už jsme dokázali hrát, to, co jsme chtěli."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Jsem rád, že jsme udrželi domácí neporazitelnost. Beroun je nepříjemný soupeř, který na nás dlouhodobě umí. Hrají takový hodně bruslivý agresivní styl. Těší mě i to, že jsme dokázali udržet pro brankáře nulu. Ráno uvidíme, jaký bude zdravotní stav hráčů. Do nemocnice odjel Tomáš Houdek. Po zranění se vrací Ficenc a začal trénovat už naplno. Počítáme, že Kladno si brzy stáhne Kubu Evana. V úterý absolvoval operační zákrok na ruce David Pazourek. Jeho návrat na led vidím v horizontu dvou až tří měsíců. Je to velmi nepříjemné, v přípravě dal šest gólů. Celé dva roky, co tu je, podává výborné výkony. Věřím, že si tu smůlu vybral teď na začátku. Ve čtvrtek přišel David Pojkar. Pro nás byl dosažitelný po ekonomické stránce a navíc se nám hodí do koncepce mužstva. Je to důrazný agresivní obránce."