V desátém kole si Slovan po prohře s Českými Budějovicemi spravil chuť již sedmým vítězstvím. Skóre se měnilo až ve druhé třetině po gólech Koudelky a Jelínka. Ve třetí třetině se ještě prosadili Sýkora s Přeučilem a Lvi tak vyhráli 0:4 a zůstavájí v průběžné klasifikaci na třetím místě s celkovým počtem 23 bodů a s těsnou jednobodovou ztrátou na druhý Chomutov a první České Budějovice.
po 4. 10. 2004
SK Trhači Kadaň
0:4 0:0, 0:2, 0:2

Branky: 27. Koudelka (Mazanec, Hodek), 39. Jelínek (Koudelka, Hodek), 53. Sýkora, 56. Přeučil (Lipina, Křiž). Rozhodčí: Zubzanda - Kebrle, Koskuba. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 650. střely na branku: 21:37.

SK Trhači Kadaň: Jež - P. Pospíšil, Staněk, Špelda, Klaus, Hlavatý, Vobořil, Štelcich - Stavenský, Kuchler, Polanský - J. Polák, Hlusička, Kajer - Žák, Jabrocký, Postl - Pelán, Defler, Kreuzman - M. Polák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Pavlas, Mazanec, Jan Kudrna, Kočí, Kasík, Drábek, Kříž, Kubeš, - Hodek, Koudelka, Jelínek - Švík, Pazourek, Fink - Jankových, Sýkora, Jiří Kudrna - Buďa, Lipina, Přeučil.

1.třetina:

Jež opět zazářil

Utkání začalo velmi disciplinovaně na obou stranách. Každý hráč byl naladěn v duchu derby. Od prvních vteřin probíhal boj o každý kousek ledu. První dvě trestné minuty tohoto zápasu byly věnovány Standovi Stavenskému již ve 4. minutě za hákování. Na lavici o několik metrů dál se posadil za Ústí Kubeš za nedovolené bránění. Hra 4 na 4 se odehrála bez větších gólových šancí, převážně v obranné třetině hráčů v modrožlutém. V 9. minutě začalo Ústí zatápět před kadaňskou brankou, což mělo za následek vyloučení Pospíšila. V těchto dvou minutách bylo před svatyní Petra Ježe rušno. Domácí se uvolnili až těsně před vypršení trestu. Z akce dva na jednoho nebyl ani zákrok pro brankáře hostí. V polovině první dvacetiminutovky se nedalo odhadnout, který z týmů na ledě má převahu. Vzápětí se zničehonic před Ježem objevil ústecký útočník, domácí jistota v brance byla ale pozorná a střelu měla plně pod kontrolou. Hrál se pohledný hokej. Kadaň ve své vlastní přesilové hře nechala vyniknout Petra Ježe, když musel řešit nájezd dvou hráčů. Za několik vteřin se už ale zrak fanoušků upíral na Sáblíkovu klec, před kterou čarovalo kadaňské útočné komando. Brankář hostí měl v tu chvíli betony plné práce. Na druhé straně předváděl Jež opět excelentní výkon, obrana se o svého muže s maskou mohla spolehlivě opřít. V poslední minutě mohli přestávku, díky výroku rozhodčího, předčasně zahájit Kreuzman z Kadaně a Kasík z Ústí nad Labem. Hráči se se stavem 0:0 nechtěli smířit. Skóre ale otevřeno nebylo a kvalitní hokej první třetiny byl zakončen hvizdem rozhodčího.

2.třetina:

Nepřesná práce rozhodčích nasměrovala utkání

Neuběhlo ani půl minuty od začátku druhé třetiny a oba gólmani si na svá konta připsali první zákroky. Po návratu dvou provinilců z konce první třetiny měl více práce Jež. Postupně si na něm ale vylámala zuby celá útočná řada. Ústí se v prvních pěti minutách mohlo chlubit mírnou převahou. Domácí měli ve svém obranném pásmu s hráči Slovanu nemálo práce. Při jednom náporu hráčů hostí předvedl Jež výborný zákrok. Puk mu byl z lapačky vypíchnut takovým způsobem, až přišel o lapačku. Rozhodčí zákrok k nelibosti domácích fanoušků jako faul neposoudil. Jen o vteřinu později prošel dvířky trestné lavice Stavenský. Ústí převahu využilo a otevřelo skóre zápasu ve 27. minutě Koudelkou. Světelná tabule ukázala stav 0:1. Takový vývoj se Kadani samozřejmě nelíbil. Zvýšená aktivita před Sáblíkem se nedala přehlédnout. Nervy na uzdě neudržel Radek Hlavatý a když držením hole zastavil svého protihráče, musel na dvě minuty oslabit svůj tým. Oslabení Kadaň zvládla bez většího zaškobrtnutí, k čemuž dopomohl i Jež. Ten hájil brankovou čáru jako lev. Ve 34. minutě se fauly tísnění hráči Kadaně dostali až před Sáblíka a vstřelili branku. Ta však k překvapení celého obecenstva nebyla čárovým rozhodčím uznána pro ofsajd! Z neuznané branky i sporných situací po ní následujících, byli domácí hráči pochopitelně značně rozladění a koncentrace byla ta tam! Situace nemohla dopadnout jinak. Rozhozený tým neubránil v 39. minutě Jelínka s Hodkem. Hosté zvýšili svůj náskok na 2:0. První střelu Jež vystihl, na dorážku byl již krátký. V posledních vteřinách si vyzkoušeli tvrdost trestné lavice i Žák s Pospíšilem. Do další třetiny nastoupí Kadaň ve dvojnásobném oslabení.

3.třetina:

Obrat se nepovedl

Patnáctiminutová přestávka přinesla na kadaňské hokejky klid. Byla vidět konstruktivní obrana jak ve třech, tak ve čtyřech. Rozlícené publikum domácích svým hráčům fandilo seč hlas a bubny stačily. Petr Jež, byť musel spolknout nejednu hořkou pilulku ve formě střely či tvrdého ataku ústeckých hráčů, stále předváděl své brankářské umění. Žlutočerní v žádném případě nechtěli okusit prohru. Tlak domácího týmu nevydržel Kubeš. V kadaňské přesilovce střela střídala střelu. Ve 48. minutě na ledě zůstal ležet ústecký Mazanec po nefaulovém střetu. Po několika vteřinách se sám zvedl a omráčen odjel na střídačku. Dlouho týmy bojovaly ve středním pásmu. Až v 52. minutě se do obranného pásma Kadaně probil Sýkora. Stav utkání 0:3. Obrana Kadaně rezignovala. Při zvýšení Ústeckých na 0:4 byl již jediným hráčem v obraně Petr Jež. Těžko však lze odvádět bezchybnou práci bez nejmenší podpory obrany. V 56. minutě tak pěknou střelou do levého růžku skóroval Přeučil. Do posledních vteřin se Kadaň snažila v útoku alespoň pokazit Sáblíkovi čisté konto. Pouhou vteřinu před koncem se to málem povedlo Kuchlerovi. Pohotové přiťuknutí mezi betony si hostující brankář reflexivně pohlídal a nedovolil tak pokažení své radosti.

Alois Chlustina (SK Kadaň): "Utkání sme sehráli s velkým nasazením, ovšem bylo hrubě ovlivněno rozhodčím Kebrlem a Zubzandou. Nejprve neuznali regulérní branku na 1:1, na druhé straně uznali gól po střele do masky brankáře. Vylučování si vykládal po svém ve směs v neprospěch domácích. Jedeme dál, čekají nás Budějovice, na množství nehleďme, Dvořáka a Prospala se nebojíme."

Pavel Hynek (HC Slovan Ústí nad Labem): „Musím pochválit naše hráče za disciplínu a trpělivost. Kadaň nám byla vyrovnaným soupeřem. Po vstřeleném gólu v druhé třetině Kadani chyběly síly na zvrat. Myslím, že jsme dnes zaslouženě vyhráli.“