Ústí nad Labem - Ve třetím semifinálovém duelu play-off hostili Ústečtí Lvi ve Zlatopramen Areně Olomouc. Nejvyšší návštěva sezóny v Ústí nad Labem
(3 387 diváků) byla svědky prohry domácích 0:3, stejným poměrem prohrává Slovan i v sérii. Mora má k dispozici čtyři mečboly, žlutomodří už nesmí zaváhat.
út 12. 3. 2013, Zlatopramen Arena
HC Olomouc
0:3 0:1, 0:2, 0:0

Branky a nahrávky: 7. Diviš (Kříž, Bartoň), 27. Rác (Kolouch, Vodný), 37. Rác (Vodný). Rozhodčí: R. Svoboda, Zubzanda - Brejcha, L. Suchánek. Delegát: Bolina. Vyloučení: 9:4. Využití: 0:2. Diváci: 3 387. Střely na branku: 27:28 (7:10, 8:9, 12:9). Průběh utkání: 0:3. Zakázaná uvolnění: 3:3. Ofsajdy: 2:1. Vyhraná vhazování: 31:28 (12:8, 12:10, 7:10). Stav série: 0:3 na zápasy.

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - L. Poživil, Sklenička, Vobořil, Šmach, F. Pavlík, K. Černý, Vl. Brož - Martin Frolík, Roubík, Laš - M. Čermák, Lapšanský, Daniel Boháč - R. Kovář, Rod, Handlovský - D. Tůma, T. Sýkora, Ludvík - P. Přeučil

HC Olomouc: Kašík - Bartoň, Ondrušek, O. Kříž, R. Staněk, R. Kadela, T. Valenta, Janáček - Kucsera, Řípa, Diviš - Vodný, Kolouch, Rác - Kucharczyk, Herman, Selingr - Rufer, Králík, Švaňhal

Začátek utkání nebyl vůbec opatrný. Oba týmy se vrhly do hry vyloženě po hlavě. Po pěti minutách přišlo první vyloučení. Na trestnou lavici usedl jeden z domácích hráčů a o šedesát vteřin později se k němu přidal další, neboť žlutomodří hráli v pěti. Olomouc měla k dispozici minutovou přesilovku 5 na 3, kterou dokázala využít. Kříž téměř z nulového úhlu poslal kotouč před bránu, kde číhal RICHARD DIVIŠ – 0:1. O chvíli později se v obrovské příležitosti octl Herman, jehož střelu zastavila tyč ústecké svatyně. Ve třinácté minutě vystřelili Lvi poprvé na Kašíka. Z mezikruží prověřil hostujícího gólmana Přeučil. Ústeckým se vůbec nedařilo prokousat se červenobílou obranou, což se odráželo i na hře. Minutu před závěrem první části si jeden z Olomouckých vysloužil dvě trestné minuty, a Slovan si tak zahrál první přesilovku. Během ní se usadil v útočné třetině a nebezpečně ohrožoval Kašíka, který byl ale bezchybný.

Hned v úvodu druhé periody se ve stále ještě trvající přesilovce pokusil propálit červenobílého brankáře Poživil. Jeho střela ovšem skončila právě v gólmanově náručí. Ústí si v pětadvacáté minutě vysloužilo další dvě minuty na trestné lavici a Olomouc situaci zužitkovala. Kolouch od zadního mantinelu adresoval puk ROMANU RÁCOVI, který se trefil přímo pod víko – 0:2. V polovině třetiny měli Hanáci další početní výhodu, v níž se poprvé v tomto mači nedokázali prosadit, i přesto, že si vytvořili několik slibných šancí. Pak ale Olomouc skórovala i bez přesilové hry. Ústecké defenzivě pronikli hned tři hráči, přičemž Kříž posunul kotouč do jízdy Rácovi, ten si ho vyměnil s Vodným a právě ROMAN RÁC už jen doťukl puk do zcela odkryté klece – 0:3.

V prvních minutách třetí části se Lvi usadili v útočné třetině a do velké příležitosti se dostal Roubík, jehož pokus ale Kašík vytěsnil betonem. Poté se hra přelévala ze strany na stranu. Červenobílí se nikam nehnali. Velkou atrakcí byla bitka za hostující svatyní, v níž účinkovali Sklenička, Přeučil, Janáček a Králík. Díky vyloučení všech čtyř aktérů mohl být počet mužů na ledě vyrovnaný, ale ke svým spoluhráčům putoval o chvíli později ještě Vobořil a Olomouc hrála v početní výhodě. Nějakou dobu okupovala Koutského klec, jenže ta zůstala pro hosty nakonec uzavřená. Slovan se před koncem utkání snažil ovlivnit stav, ale Kašík mu v tom vehementně bránil. V posledních vteřinách si ještě šel odpykat trest jeden ze žlutomodrých a Olomouc v této přesilovce už jen držela obranné pásmo a kontrolovala hru.

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Odehráli jsme nejhorší utkání z celé semifinálové série play-off. Olomouc byla jednoznačně lepší, nešťastně jsme do zápasu vstoupili. Gól ve dvojnásobném oslabení střetnutí hodně ovlivnil. Mora je v psychické pohodě, hraje velice dobře defenzivně a její hráči si věří i v osobních soubojích. V poslední třetině jsme do všeho dali maximum, hru otevřeli, vyprovokovali šarvátku, ale nebylo nám nic dáno. Obrat série je reálný, ale bude to těžké. Mužstvo se o čtyři výhry v řadě pokusí." (celý rozhovor naleznete zde)

Jan Tomajko (HC Olomouc): "Podali jsme skvělý výkon, výborně jsme bruslili od první třetiny. Úvodní část jsme ovládli v poměru 1:0, ve druhé dvacetiminutovce jsme přidali další dva góly. Utkání jsme měli pod kontrolou, i když si domácí vytvořili v závěru nějaké šance. Podržel nás brankář Libor Kašík, který všechny brankové příležitosti Ústí nad Labem pochytal. Z výkonu, který jsme ve třetím zápase podali, máme dobrý pocit. Díky našemu dobrému pohybu jsme minimálně faulovali. To bylo hodně důležité, protože z přesilových her jsme vstřelili dvě branky. Nenazýval bych to tak, že máme k dispozici čtyři mečboly, do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát. Bylo by špatné, kdybychom kalkulovali s tím, že máme čtyři možnosti, sérii budeme chtít ukončit v nejkratším možném termínu. Hotovo nic zdaleka není, máme sice lepší výchozí pozici, ale v play-off jsem toho už zažil hodně. Čtvrté utkání bude hodně těžké, vyřazovací boje se hrají hlavně z obrany. Jiří Dopita je zraněný, ale v tréninku se udržuje."