V rámci 21. kola WSM ligy, vyjel Slovan do Prahy na led místní Slavie. Slovanu se nepodařil vstup do utkání a po první třetině prohrával 0:3. V druhé periodě to nebylo o nic lepší, natož spíš horší. Slovanu se nadále nepodařilo vstřelit branku a Slavia na oplátku čtyři přidala. Do třetí třetiny se tak tedy šlo za stavu 0:7 pro Slovan a ani ten největší fanoušek snad nečekal obrat. Ústí se v poslední třetině aspoň podařilo překonat brankáře domácích. Slavia ještě přidala jeden gól a její fanoušci se mohli radovat z konečného výsledku 8:1.
so 4. 11. 2017, Zimní stadion Eden
HC Slavia Praha
8:1 3:0, 4:0, 1:1

Branky a nahrávky: 4. M. Kadlec (Šagát), 9. Endál (L. Krejčík), 12. Kubica (Šafránek), 22. Kubica (Šafránek, Jankovský), 24. Endál (L. Krejčík, J. Holý), 30. Šagát (M. Kadlec, M. Ondráček), 36. Barák (Endál), 53. Jankovský (Barák) – 49. Melka (Mlčoch, Husák). Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 828. Střely na branku: 36:33. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 8:1.

HC Slavia Praha: Frodl – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, J. Holý, Kasík, A. Růžička – Endál, Nedvídek, L. Krejčík – Jankovský, Šafránek, Kubica – M. Ondráček, Šagát, M. Kadlec – Vracovský, Šteiner, Šmerha.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke (24. Soukup) – Bernad, Hes, Kurka, Husák, M. Zdvořáček, Hrdinka, Mlčoch – Smolka (A), Roubík, Melka – P. Kousal, Vrdlovec (C), D. Merta – Severa, L. Volf (A), Gengel – Sladkovský.

Vše začalo ve 4. minutě dobrým napadáním hostující rozehrávky, které předvedl Šagát. Jeho pokus Volke ještě vyrazil, na další střelu Martina Kadlece ale nedosáhl.

Další gólová trefa Slavie přišla záhy v přesilové hře. Po nahození od modré se na brankovišti hostů strhla po nejistém zákroku ústeckého gólmana mela. Ve změti hokejek se nejrychleji zorientoval Lukáš Endál a neměl problém doklepnout puk za ležícího Volkeho.

Do přestávky stihli červenobílí ještě jeden gól. Šafránek nahrál po souboji v rohu kluziště nad kruhy, kde stál připravený Zdeněk Kubica. Tomu sice puk při střele sjel z čepele, ale nakonec přece jen doklouzal po ledě podél pravé tyčky až do sítě.

A Zdeněk Kubica se trefil i na začátku druhé dvacetiminutovky. To dostal hodně prostoru ve středním pásmu, najel si mezi kruhy a jeho střela zápěstím skončila za Volkeho zády.

Netrvalo dlouho a Pražané zkompletovali „bůra“. Krejčík přistrčil puk mezi kruhy na Lukáše Endála, jenž poslal chytrou střelu po ledě a Volke se ke vzdálenější tyči nedokázal přesunout.

Slovan si v obraně ani po pěti inkasovaných gólech a s novým brankářem v brance nevěděl rady a sešívaní dál pálili ostrými. Martin Šagát si našel na brankovišti kotouč mezi ústeckými obránci a pod rozhozeným Soukupem jej zasunul do sítě.

A povedenou čtyřicetiminutovku zakončil gólem obránce Jindřich Barák, jenž vypálil z levé strany z nulového úhlu a kotouč se od zad gólmana Soukupa odrazil do hostující svatyně.

Na začátku třetí třetiny zbrzdila slávisty dvě po sobě jdoucí vyloučení. „Aspoň jeden! Aspoň jeden!“ skandovali ústečtí fanoušci. Slovan však jejich volání ani v jedné početní výhodě nevyslyšel. Prosadil se až při hře pěti proti pěti.

Ve 49. minutě nahodil puk na branku od modré Mlčoch. Frodl kotouč vyrazil jen před sebe, kde se nejlépe zorientoval Antonín Melka, který domácímu brankáři sebral nulu lehkou dorážkou.

Na víc už se ale Ústečtí nezmohli. Naopak ještě inkasovali. Václav Jankovský se zmocnil kotouče na levém kruhu, kde byl úplně sám. Střelu si důkladně připravil a následně milimetrově vymetl vzdálenější šibenici.

Skóre už se do konce zápasu nezměnilo a Pražané si v pohodě dokráčeli pro nejvyšší výhru od 24. 2. 2012, kdy ještě v extralize a v O2 aréně porazili Vítkovice.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Věděli jsme, že přijede hodně ofenzivně laděné mužstvo. Dobře jsme se na Ústí připravili a jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát a navíc vstřelit tolik branek. Divákům se zápas musel určitě líbit. Jestli se naši útočníci střelecky probudili, můžeme hodnotit až po několika zápasech. Potřebujeme, abychom dávali dva nebo tři góly v každém zápase. To je spojeno s pohybem a tahem na branku, což jsme proti Ústí všechno měli.“

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Na zápase není co hodnotit. Slavia byla jasně lepší. Na nás padla únava, jelikož jsme teď měli šnůru utkání venku. Z nich jsme uhráli deset bodů, takže jsme spokojení, ale na dnešek už nám nezbyly síly. V zápasech jsme hráli především na dvě lajny a klukům zkrátka došla šťáva.“