Ú s t í n/L. - Slovan málem doplatil na to, že po vstřelené brance vždy přestal hrát. Dvakrát dokázali hosté vyrovnat v početní výhodě. Domácí si sice vypracovali mnohem více brankových příležitostí, ovšem selhávali v produktivitě. Do třetí třetiny zredukovali sestavu na tři řady a nakonec utkání zlomili na svou stranu. Rozhodující trefu zaznamenal Jan Švík. Odstup na České Budějovice tak zůstává stále osmibodový.

po 7. 2. 2005
SK Trhači Kadaň
3:2 1:1, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 15. Fink (Kočí), 25. Pazourek (Fink), 54. Švík (Pavliš, Sýkora) – 20. Hubínek (Kreuzman, Derfler), 35. Pospíšil (Kreuzman, Derfler). Rozhodčí: Hodek – M. Svoboda, Zítková. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. Diváci: 1400. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2. Střely na branku: 40:21 (7:6, 17:9, 16:6).

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Drábek, Štěpánek, Kočí, Kudrna, Pavlas, Vála, Kříž, Kloubouček - Lipina, Sýkora, Šaffer - Fink, Pazourek, Švík - Hodek, Pavliš, Barus - Buďa, Koudelka, Přeučil.

SK Trhači Kadaň: Jež – Pospíšil, Hlavatý, Špelda, Vobořil, Meňhart - Tvrdek, Hlušička, Kajer – Stavenský, Kuchler, Polanský – Žák, Jabrocký, Postl – Hubínek, Derfler, Kreuzman.

Na ústeckém zimním stadionu bylo na pořadu dne tuto sezónu druhé severočeské derby s Kadaní. Hosté podali srdnatý výkon a Lvi se do poslední minuty museli bát o výsledek. Za domácí nastoupil poprvé po zranění opět Martin Štěpánek a až do konce sezóny bude hrát s celoobličejovým krytem.

Lvi se do svého soupeře pustili hned od úvodního vhazovaní. Už po 20 vteřinách musel Jež dokazovat svoje kvality. Ve 4. minutě ho pro změnu chtěl zpoza branky překvapit Sýkora, ale Jež mu chytře vykryl střelecký úhel. První velká šance hostí přišla v 5. minutě. Při přesilovce ztratil Pavlas kotouč, hosté se dostali do přečíslení a po Postlově střele zazvonila horní tyč Sáblíkovy svatyně. O 2 minuty později se do výborné pozice natlačil opět Sýkora, ale prováhal nejvhodnější okamžik pro střelu a Jež se pak překvapit nenechal. V 9. minutě hráli hosté přesilovku, ale většinu času se hrálo v obranném pásmu Kadaně. Vzápětí do brejku vyrazil Hlavatý, ale Sáblík mu sebral kotouč z hokejky. Hostující zadák ho seknul přes lapačku a síly na ledě se vyrovnaly. Rušno kolem Kadaňské branky bylo v 15. minutě. Při signalizovaném vyloučení vybruslil od zadního mantinelu Kočí, přistrčil před branku volnému Finkovi, který střelou z voleje otevřel skóre utkání - 1:0. Když už se zdálo, že do kabin půjdou domácí s jednogólovým náskokem, byl hodně přísně vyloučen Přeučil. Na trestné lavici pobyl ale jen 14 vteřin. Přesně tak dlouho trvalo, než  Hubínek vytěžil ze závaru před Sáblíkem vyrovnávací branku.

Druhou třetinu začali domácí Lvi velkým náporem. Během prvních 2 minut si vytvořili tři šance. Svůj tlak korunovali domácí ve 25. minutě. Po závaru před Ježem propasíroval Pazourek na několikrát kotouč do kadaňské branky - 2:1. O 3 minuty později se předvedl Pazourek už ze středního pásma efektním slalomem, ale místo jednoduchého zakončení se utopil v závaru před brankovištěm. Zdálo se, že obrany postupně polevovaly a útoky se začaly střídat na obou stranách. Těsně vedle pravé Sáblíkovy tyče střílel Stavenský. Ve 32. minutě hráli domácí další přesilovku, ale opět propadli na modré čáře a do brejku se rozjel Kuchler. Pěknou střelu z kruhu ale Sáblík bez potíží chytil. Necelých 6 minut před druhou sirénou měli výhodu jednoho muže v poli pro změnu hosté. Vytvořili si zámek, Pospíšil vystřelil od modré a Sáblík, který měl zakrytý výhled, viděl kotouč až v brance - 2:2. Domácí hokejisté se potom ještě více tlačili před Ježe, ale častokrát místo střely volili další přihrávku.

Do třetího dějství vstoupili domácí opět o něco lépe. Koudelka zatáhl po pravé straně kotouč do pásma, mezi kruhy přesně našel najetého Buďu, ten z první mířil Ježovi mezi betony, ale hostující brankář je včas stačil sklapnout. Z následného protiútoku skončil kotouč sice v brance, ale skóre se neměnilo, protože se tak stalo až po odpískání. Vzápětí se Sáblík předvedl při střele Kuchlera. Ve 47. minutě měli hosté početní převahu, ale šanci si dokázal vytvořit domácí Drábek, jehož střela proletěla těsně kolem pravé tyče Ježovy svatyně. Ústecký obránce se ocitl vzápětí v šanci i na druhé straně, když při malé domů málem překonal i svého brankáře. Ještě v téže minutě směřoval nahozený kotouč velkým obloukem za Ježova záda, ale Hlavatý ho na poslední chvíli baseballovým úderem poslal zpět do pole. V 51. minutě zaznamenali neuznaný gól i domácí, když Jež inkasoval tvrdou střelu a rozhodčí zapískal přerušení hry těsně před tím, než odražený puk domácí útočník dopravil zpět do branky. Hned poté měli domácí výhodu dokonce dvou hráčů v poli, ale místo střel jen hledali nahrávkami nejvhodnější místo a celou ji prohospodařili. V 52. minutě měl vedoucí branku na hokejce Barus, ale trefil jen dobře stojícího brankáře. O 2 minuty později se před Ježem opět rozpoutala strkanice, k odraženému puku si najel Švík, náznakem střely poslal brankáře na led a přehodil jeho beton - 3:2. V posledních 5 minutách hráli domácí hokejisté dvakrát v oslabení a před Sáblíkem bylo hodně horko. Půl minuty před koncem zápasu si hostující trenéři vyžádali oddechový čas a poté odvolali brankáře. Lvi už ale hubené vítězství ubránili.

Alois Chlustina (SK Kadaň): "Nám šlo dnes ještě o hodně. Kdybychom vyhráli, tak bychom na Ostravu ztráceli jen 5 bodů a ještě nějaká šance na play off by byla. Dnes jsme proto museli vyhrát a myslím, že kůži jsme neprodali rozhodně lacino. Bohužel za stavu 2:2 jsme nevyužili šance a díky naší hrubé chybě jsme byli potrestáni vítězným gólem domácích. Z toho už jsme se nevzpamatovali. Škoda našich tří zbytečných hrubek. Pospíšila na 1:0, Meňharta na 2:1 a nakonec Kreuzmana. Hokej je hra chyb, my jsme je udělali a byli jsme za ně tím kvalitním mužstvem, které dnes Ústí má, potrestáni. Máme zraněného Klause, dnes z utkání odstoupil Vobořil, takže jsme to dohrávali jen na čtyři obránce."
Vít Borůvka (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnešní utkání nás stálo hodně sil. Bylo to vyrovnané až do konce. Kadaň, přestože už asi ztratila naději na play off, tak tu hrála velmi disciplinovaně a výborně jim zachytal brankář Jež. Přesto jsme ale věřili, že ten konečný výsledek bude pro nás daleko přijatelnější. Až do konce utkání jsme se trápili, strachovali se o výsledek. Utkání v Budějovicích nás stálo hodně sil. Oni hrají v daleko vyšším tempu a kvalitě a řada našich hráčů si tam sáhla na dno svých fyzických sil. Hned po dvou dnech pak měli předvést solidní výkon a někdo to není schopen zopakovat v tak krátké době. Sice už nemůžeme být třetí a na první místo asi také nedosáhneme, ale my se hráče snažíme motivovat tím, že každý takový zápas je přípravou na play off. Byla by chyba si myslet, že teď budeme hrát na půl plynu a během play off, že začneme hrát zase naplno. Ono by to také nemuselo jít. Dnes neměli úplně svůj den obránci. Oni chtěli, když to tam útočníkům nepadalo, rozhodnout, a pak chyběli vzadu. Je to riziko, které většinou skončí šancí soupeře. Obránci by se měli soustředit hlavně na obranu, na rozehrávku. Sice za ně zaskočí útočník, ale ten neodehraje v obraně to, co obránce."