Ú s t í n/L. - V posledním venkovním zápase vyhráli Ústečtí Lvi nad Kališníky 6:3. Skóre utkání otevřeli žlutomodří, když se v osmé minutě trefil Matai a o minutu později navýšil na rozdíl dvou branek Laš. Skóre se měnilo znovu v desáté minutě, kdy modrobílí snížili na rozdíl jedné branky. Třetí gól Slovanu přidal Lapšanský, když se dostal k odraženému kotouči a zavěsil do Přikrylovy klece. Ve druhé části nejprve navýšil náskok Sýkora. Poté Drábek snižoval na 2:4. Radost domácích ale netrvala dlouho, protože Ústí díky střele Mataie znovu odskočilo. Ve třetí periodě se skóre měnilo už jen kosmeticky, kdy oba celky vstřelily po jednom gólu.
so 16. 2. 2013, Kalich Arena
HC Stadion Litoměřice
3:6 1:3, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 10. Kafan (Mrňa, Gerhát), 34. Drábek (Rubeš, Procházka), 60. Hašek (Evan) - 8. Matai (Rod), 9. Laš (Frolík, Šmach), 12. Lapšanský (Ludvík), 30. Sýkora (Čermák, Přeučil), 36. Matai (Rod, Handlovský), 53. Ludvík (Lapšanský). Rozhodčí: Úlehla - Čížek, Svobodová. Vyloučení: 6:8, navíc Handlovský (UNL) 10 minut OT [NESP]. Využití: 3:2. Diváci: 1740 (vyprodáno). Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:6, 3:6.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl - Martinka, J. Evan, Míka, Husák, Drábek, Žovinec, Jakub Kolář, D. Sobotka - Šinágl, Jaroslav Hašek, M. Novák - Mrňa, Gerhát, Kafan - Antončík, Rubeš, Martin Procházka - Hlusička, Slížek, M. Tvrzník

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - L. Poživil, Šmach, Vobořil, K. Černý, Vl. Brož, Holomek, Grin, Špelda - Martin Frolík, Roubík, Laš - M. Čermák, T. Sýkora, P. Přeučil - D. Tůma, Lapšanský, Ludvík - Matai, Rod, Handlovský

Litoměřičtí před pod střechu zaplněnou Kalich Arenou začali aktivněji. První vážnější střelu vyslal ve třetí minutě Hlusička. Koutský sice dokázal zasáhnout holí do přihrávky Nováka od zadního mantinelu na mezi kruhy číhajícího Haška, kotouč se ale dostal k Jakubu Hlusičkovi, který z levého kruhu pohotově vypálil. Hostující brankář vytěsnil jeho pokus hřbetem lapačky do rohu. Další příležitost měl o chvíli později mladík Martin Procházka. Řítil se po levém křídle sám na brankáře hostů, ten však jeho střelu švihem vyrazil ramenem.

Na gól nemusela zaplněná litoměřická hala čekat příliš dlouho. Radost měla zejména početná skupina ústeckých fandů. Mezi osmou až dvanáctou minutou, v rozmezí tří minut a devětatřiceti sekund svítilo červené světlo čtyřikrát, z toho třikrát za domácí brankou. Skóre derby otevřel Jakub Matai, který z pravého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě. Do dvoubrankového náskoku poslal za okamžik Lvy střelou z ostrého úhlu Marek Laš.

Poté přišla na řadu domácí odpověď. Gerhát se na útočné modré zbavil svého hráče, přenechal puk Mrňovi, který přes obránce hostů našel k pravé tyči sjíždějícího Kryštofa Kafana, pro kterého nebyl problém zasunout puk bekhendem do prázdné branky. Náskok dvou gólů však vrátil Ústeckým bývalý litoměřický střelec Adam Lapšanský.

Po přestávce měl největší šanci ústecký Frolík. Vsadil na střelu švihem od pravého mantinelu, Přikryl ale jeho pokus zachytil mezi svou rukou a tělem. V polovině utkání přišla další změna skóre. Na trestné seděl domácí Míka a Lvi využili druhou přesilovku. Čermák přistrčil puk Tomáši Sýkorovi, který z pravého kruhu tvrdou ranou počtvrté rozvlnil síť v domácí brance.

O chvíli později se ke střele z levého kruhu dostal domácí Martin Tvrzník a taktéž se mu podařilo rozvlnit síť ústecké branky, bohužel pro domácí jen tu boční. Radovat se ale mohli Litoměřičtí ve 34. minutě. Rubeš si počkal na levém kruhu až si Václav Drábek sjede od modré před branku, domácí bek pak jen vložil hůl do přihrávky svého spoluhráče a tečoval puk do pravého horního růžku hostující klece. Ve 36. minutě se ale trefil z mezikruží přesně k levé tyči kolem Přikrylovy vyrážečky Jakub Matai a svým druhým gólem vrátil Lvům tříbrankový náskok.

Po další změně stran zahrozil jako první domácí Mrňa. Koutský Míkovo nahození pouze vyrazil, Pavel Mrňa jej sebral a po objetí branky se pokusil zasunout kotouč za levou tyč. Tam však byla hůl hostujícího brankáře. Domácí následně ubránili oslabení při vyloučení Kafana, nebezpečí pro jejich branku přišlo paradoxně až při hře 5 na 5. Rod uháněl sám na Přikryla, pod nohy se mu ale stačil vrhnout vracející se obránce Drábek a zmařit tak velkou ústeckou šanci.

V polovině třetího dějství se hra přesunula převážně do středního pásma, kde obě mužstva bojovala s přechodem do útočné třetiny. To vše až do 53. minuty. Lapšanský projel po pravém křídle na území domácích, nenechal se odstavit Evanem a z pravé strany našel mezi kruhy Davida Ludvíka, který bez přípravy zamířil do odkryté branky. Lvi už si výhru pohlídali i když ještě došlo k jedné změně skóre. Minutu před koncem utkání vypadla Koutskému Evanova střela od modré do brankoviště a tam jej dokázal pohotově dorazit do sítě Jaroslav Hašek. Tato branka však jen kosmeticky upravila skóre do konečné podoby 3:6 v neprospěch Litoměřic, které tak Slovan odsoudil do bojů v play-out.

Josef Řeháček (HC Stadion Litoměřice): "Rozhodla první třetina, i když soupeř byl těžký. S takovým soupeřem je potřeba se dostat do vedení, to se nám nepodařilo, šli jsme do třech, Ústečtí přesilovku využili a dostali se do pohody. Rozhodující ale byl nejspíš třetí gól, když jsme se přiblížili na 1:2 z našeho pohledu, mysleli jsme na zlepšení výkonu, ale bohužel jsme opět inkasovali. Podobné to bylo i za stavu 4:2 z pohledu soupeře, kdy jsme po kontaktním gólu opět rychle inkasovali. Pak už to bylo těžké, i když jsme moc chtěli. Dost možná, že jsme do utkání vstoupili přemotivováni, nedařila se nám naše hra, kterou jsme předváděli v předchozích pěti utkáních. Nedokázali jsme si vytvořit tlak, Lvi okamžitě přecházeli do protiútoku a v útočném pásmu jsou silní. Chtěli jsme před vyprodaným stadionem odehrát dobrý zápas, mně osobně mrzí, že ta série končí. Mrzí nás, že jsme se do play-off nedostali, chtěl bych divákům poděkovat, za to jak dokázali stadion zaplnit a doufám, že nás i dál podpoří."

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Do zápasu jsme šli s pokorou, protože domácí měli parádní šňůru pěti vyhraných utkání. Očekávali jsme, že domácí na nás "vlétnou", což se potvrdilo v úvodních pěti minutách, poté jsme převzali iniciativu a výsledkem byly dva góly v brance Petra Přikryla. Domácí sice snížili, ale branka Adama Lapšanského nám dala opět dvougólový náskok. Ve druhé třetině jsme přidali další dvě branky a měli ještě několik příležitostí, které jsme bohužel neproměnili. Ve třetí části jsme si pohlídali tříbrankový náskok a natáhli šňůru vítězných utkání na číslo pět. Utkání mělo fantastickou atmosféru, veliké uznání zaslouží hodně početná skupina našich fanoušků, kteří nám vytvořili jednoznačně domácí prostředí."