Ú s t í n/L. - Třetí formace Chrpa - Chlouba - Havel se uvedla hned v prvním utkání za Slovan velmi dobře. Roman Chlouba s Jakub Chrpou se trefili dvakrát a řekli si o šanci zabojovat o základní sestavu pro nadcházející sezónu. Přátelské utkání s Kladnem mělo skvělé nasazení, ke kterému přihlíželo 1 451 diváků.
út 14. 8. 2018, ZS Ústí nad Labem
Rytíři Kladno
6:4 1:1, 1:3, 4:0

Branky a nahrávky: 6. Davídek (Krliš, Tůma), 24. Chlouba (Jeřábek, Chrpa), 43. Chrpa, 45. Zukal (Volf), 57. Chlouba (Chrpa, Havel), 60. Havel (Březák) – 11. Kaut (Redlich), 27. Redlich (Bláha, Kružík), 31. Redlich (Kaut, Kružík), 33. Strnad(Vildumetz, Kaut). Rozhodčí: M. Novák, Luczków – Janíček, Biederman. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 451. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 4:4, 6:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dlouhý – Vágner "C", Hes, Zukal, Weinhold, Březák, Jeřábek, Mlčoch, Zdvořáček – Melka, Roubík, Severa – Merta, Vrdlovec "A", Volf – Chrpa, Chlouba, Havel – Krliš, Davídek, Tůma.

Rytíři Kladno: Stahl – Kehar, Volráb, Veber, Zelinger, Svedlund, Hořava, Zich – Jágr, Vampola "A", Kubík – Vildumetz, Zikmund, Strnad "C" – Redlich, Kaut, Kružík – O. Bláha, Š. Bláha, Hajný.

Za potlesku publika vstoupil Slovan ke svému prvnímu domácímu zápasu. Oba týmy zahájily utkání ve vysokém tempu a již v 6. minutě padla úvodní branka. Radost propukla na straně Ústeckých, když Milan Davídek po přihrávce od Václava Krliše z mezikruží prostřelil Stahla. Ani Kladenští v čele s Jaromírem Jágrem však gólově nezaháleli a při vlastním oslabení vyrovnal stav utkání Tomáš Kaut. Závěr třetiny poté nabídl ještě šanci Chrpy, kterého do samostatného úniku vyslal Chlouba. Skóre utkání se však neměnilo a hráči odcházeli do kabin za vyrovnaného stavu.

Také do druhé periody Slovan vstoupil rychlým gólem, který si na své konto vzápětí po konci přesilové hry připsal Roman Chlouba. Vedení Ústeckým však dlouho nevydrželo a Kladenští započali svůj obrat. Nejprve se po chybě domácí obrany otevřel prostor pro střelu Tomáše Redlicha a o necelé čtyři minuty později poslal svým druhým gólem poprvé v zápase Kladno do vedení. Kladenský obrat ve druhé třetině svou trefou v přesilové hře dokonal Jakub Strnad a navýšil vedení Kladna na rozdíl dvou branek.

Třetí třetina byla v gólové režii ústeckých hokejistů. Slovan v úvodu poslední části v rozmezí dvou minut vstřelil dvě branky, při kterých se prosadil Jakub Chrpa a vzápětí také Lukáš Zukal. Závěr utkání patřil domácím a necelé čtyři minuty před koncem poslal Slovan do vedení po samostatném průniku pásmem Roman Chlouba. Definitivní tečku tomuto utkání dal následně Jan Havel, který uklidil kotouč do odkryté brány a Slovan tak zůstává po výhře 6:4 v přípravě neporažen.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní zápas hodnotím jako velmi kvalitní, protože si myslím, že měl parametry mistrovského utkání. Našim hráčům bych chtěl poděkovat za jejich přístup. Ve hře byly vidět momenty, které po nich budeme chtít celou sezónu. Po 2. třetině jsme prohrávali 4:2, ale i přesto jsme dokázali průběh zápasu otočit. Takže dnešek hodnotím velmi kladně. Pro nás je tohle vítězství důlěžité, i když je příprava, protože Kladno je velmi kvalitní soupeř.

David Čermák (Rytíři Kladno): Do dnešního zápasu jsme vstoupili špatně. Prvních deset minut bylo Ústí lepší, nám chyběl pohyb. Od desáté minuty jsme se postupně zlepšovali a hra se vyrovnávala. Ve druhé třetině jsme byli lepší a zaslouženě jsme šli do vedení. Ve třetí třetině jsme bohužel udělali velké hrubé chyby, které nás stály zápas. Pozitivem bylo, že se kluci prosadili. Dali hezké branky, ale byla tam pořád spousta situací, které jsme řešili špatně. David Stahl odchytal první dvě třetiny velmi dobře. Petr Jiroušek dostal branky po chybách hráčů, tam jsme ho v tom trochu vykoupali.