Ú s t í n/L. - V rámci 44. kola odehrál Slovan na domácím ledě duel proti Kladnu. V první třetině nasadil domácí tým rychlé tempo a dostal se do vedení 2:0. V druhé třetině přidal Slovan ještě 4 branky. Kladnu se nepodařilo odpovědět a Slovan tak bere za domácí vítězství 6:0 tři body.
po 29. 1. 2018, Zimní stadion Ústí n. L.
Rytíři Kladno
6:0 2:0, 4:0, 0:0

Branky a nahrávky: 1. Gengel (Vl. Brož, Davídek), 2. Kružík (Melka), 25. T. Jandus, 35. Vl. Brož (Vaněk, Gengel), 37. Davídek (Volke), 40. Kružík (Severa). Rozhodčí: Daniel Jechoutek, Martin Grech – Jan Krátký, Ondřej Kokrment. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1493. Střely na branku: 27:28. Průběh utkání: 6:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – M. Zdvořáček, Weinhold, Vaněk, Vl. Brož, Kurka – L. Volf, Gengel, T. Jandus – Smolka, Navarra, Macek – Krliš, Melka, Davídek – Najman, Pšenička, Markulinec – Severa, Kružík.

Rytíři Kladno: Kopřiva – Kehar, P. Hořava, F. Matula, Zelingr, Štindl, Repe, Lenďák, Svedlund – Machač, Zikmund, T. Kaut – Redlich, Kurjanov, R. Přikryl – D. Tůma, J. Kloz, Kubík – Pekr, J. Strnad.

Oba celky vstoupily do utkání velmi bojovně, což vyústilo v domácí přesilovku už po jedenácti sekundách hry. Při přesilovce se dostal puk k Vladimíru Brožovi, který tvrdě vypálil, ale minul těsně branku, avšak to ho nemuselo dlouho mrzet, jelikož se odražený puk dostal k Ladislavu Gengelovi, jenž pohodlně dorazil kotouč do odkryté klece. Přibližně minutu po první brance přidal Slovan další gól, když se do samostatného úniku dostal Daniel Kružík, který se štěstím prostřelil hostujícího brankáře mezi betony. Zbytek třetiny byl pro divácké oko velmi atraktivní, plný střel a osobních soubojů, avšak další branku již nepřinesl.

Druhá třetina probíhala v podobně vysokém nasazení jako první třetina. Týmy hrály velmi vyrovnaně, ale poté přišel velice nešťastný moment pro Rytíře, když se jeden z hráčů snažil rozehrát kotouč zpoza branky a nastřelil brusli Tomáše Janduse, od které se puk odrazil za záda nepřipraveného Kopřivy. Tato branka domácí hráče ještě více nabudila, a ti se začali ještě více tlačit do útoku, než doposud. Tento tlak se nakonec vyplatil, když z úhlu dokázal prostřelit Kopřivu Vladimír Brož, a tak navýšil náskok Slovanu na 4:0. Tento gól znamenal výměnu strážce hostující klece, do které nastoupil Lukáš Cikánek. Ani tato změna nepomohla, jelikož po dlouhé přihrávce Volkeho se do úniku dostal Milan Davídek, a ten s přehledem proměnil. Ale Slovan se rozhodl nezastavovat, a jedenáct vteřin před koncem druhé třetiny využil vlastní přesilovku Daniel Kružík, a ten nastavil brankový rozdíl na šest branek.

V třetí třetině dolehla na oba týmy únava, což se projevilo na hře, která byla plná nepřesností a ztracených kotoučů. Ale i tak měli více ze hry kladenští, kteří se dostávali častokrát do brankových příležitostí, ale zde domácí vždy podržel skvěle chytající Volke. Nakonec se Rytířům do konce zápasu nepovedlo najít recept na Volkeho a tak zápas skončil v poměru 6:0.

Vladimír Machulda (HC Slovan Ústí nad Labem): My jsme dneska dobře vstoupili do utkání, hned se nám podařilo dát gól. Myslím si, že dobrý výkon jsme udrželi celý zápas a jednoznačně jsme byli lepší. Vyhráli jsme zaslouženě. Důležité byly dva góly hned na začátku, také dobře chytal náš brankář. Kluci celý zápas dodržovali to, co jsme po nich chtěli a vydrželi hrát celou dobu. Myslím si, že to bylo na ledě vidět. Byli jsme prostě lepší. Stále se snažíme dostat do play-off, ale určitě to bude těžké. V předchozích zápasech jsme dvakrát prohráli a náš výkon nebyl optimální. Bylo by zapotřebí, abychom každý zápas vydrželi hrát tak, jako jsme hráli dneska.

Miloslav Hořava (HC Rytíři Kladno): Měli jsme špatný vstup do utkání. Domácí na nás nastoupili a dostali jsme rychlé dva góly. V celém vývoji utkání nás to poznamenalo. Nerad bych mluvil o tom, jak špatní jsme byli my, protože by to shazovalo výkon domácích, kterým blahopřeji. Zaslouženě vyhráli.