Foto k zápasu">
Ú s t í n/L. - Šlágr kola, střetnutí prvního s druhým, přitáhlo do ústecké Lví arény po dlouhé době sympatickou návštěvu, která pomohla svými hlasivkami Ústeckým k vítězství v zápase se stále se lepšící Mladou Boleslaví 4:1. Utkání se lámalo ve druhé polovině prostřední třetiny. Nejdříve hosté v dlouhé dvojnásobné přesilovce neuspěli a byli potrestáni. Fink sice při trestném střílení Maříkovy betony neprocedil, ale chvíli na to domácí svoji vylepšenou početní výhodu zrealizovat dokázali. Na dvoubrankový rozdíl zvyšoval ostrým projektilem Jakub Grof. Ústečtí si aktivní hrou vytvářeli další příležitosti, ale výsledek navýšil Slížek až v závěrečné power play.

Foto k zápasu
st 18. 1. 2006
BK Mladá Boleslav
4:1 1:0, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 11. Jankových (Grof, Vála), 27. Antoš (Grof, Jankových), 38. Grof (Pazourek, Klobouček), 60. Slížek (Havel) - 24. Kadlec (Jaroš). Rozhodčí: Fraňo - Podrazil, Žídek. Diváci: 2980. Vyloučení: 11:10, navíc Řezníček (MBL) TS a 5 min. + DKU. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1. Střely na branku: 41:21 (12:9, 16:7, 13:5).

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Zápotočný, Kudrna Jan, Vála, Grof, Mazanec, Hořava, Drábek, Pavlas - Pazourek, Fink, Antoš - Havel, Slížek, Kuchler - Jankových, Červenka, Klimt - Kudrna Jiří, Klobouček, Jech

BK Mladá Boleslav: Mařík - Čech, Vyhlídal, Všetečka, Kolda, Šrek, Řezníček, Klimeš, Štrach - Nouza, Fadrný, Havelka - Nedorost, Pospíšil, Jeslínek - Vrbata, Hradecký, Beck - Krupka, Jaroš, Kadlec

Jako první zahrozili hosté. Všetečka vypálil od modré Sáblíkovi mezi betony a ten chvíli nevěděl, kde má puk. Tlak hostí pokračoval a donutil domácí k faulům. Při dalším oslabení se ale osmělili Lvi a Maříka prověřili nejprve Antoš s Pazourkem, poté ještě Kuchler. V polovině první třetiny hráli svoji první přesilovku i domácí hokejisté. Nejprve zastavil Mařík Pavlasovu dělovku. Proti ráně Grofa ani zasahovat nemusel, protože šla vedle. Měla ale takovou razanci, že se kotouč od zadního mantinelu odrazil až před odkrytou branku, kde si s ním lehce poradil Jankových. V 15. minutě se od levého mantinelu proháčkoval před branku Havel, jeho nebezpečnou střelu ale bezpečně zneškodnil výborný Mařík. Z protiútoku vyřešil s přehledem Sáblík výpad Jeslínka. V 18. minutě našel Havel přesně najetého Slížka, jeho prudkou střelu z voleje Mařík chytil. Vzápětí to byl opět Slížek, který před brankářem hostí zamíchal pukem a poslal mu ho mezi betony. Ani tato šance však gólem neskončila.

Na začátku prostřední části hry dohrávali Lvi přesilovku. Klobouček, který si vysoký puk ztlumil ramenem, pálil pohotově z otočky, ale Mařík byl opět na místě. Ve 23. minutě Jech ve snaze uklidit kotouč z blízkosti branky, jej jen přistrčil najetému Kadlecovi, který pohotovou střelou Sáblíka překvapil. Zpět do vedení mohl v přesilovce přivést domácí hráče jejich kapitán Antoš. Než si ale před zívající brankou zpracoval puk, Mařík stačil volný prostor vykrýt. Vedoucí branka Lvů tak přišla až o 2 minuty později. Domácí hokejisté se při hře 4 proti 4 usadili v útočném pásmu a udrželi si ho i po návratu Nouzy z trestné lavice. Vzápětí, při signalizovaném trestu, skočil na led místo Sáblíka Antoš. Nohou si zpracoval odražený puk a z pravého kruhu tvrdým projektilem propálil vše, co stálo v cestě. Ve 32. minutě, při oslabení Slovanu, projel zezadu kolem Jankových Jeslínek. Domácí hráč ho snad ani nemohl vidět, ale bývalá hvězda Chomutova se složila na led jako podťatá. Následovala téměř minutová přesilovka Boleslavi 5 proti 3, která byla navíc umocněna dalším domácím hříšníkem. Ještě během dvojnásobného oslabení putoval na trestnou lavici Mazanec. Domácím se ale povedl husarský kousek. Nejen, že se ubránili, ale ještě v oslabení 3 proti 5 ujel všem Slížek. Stíhal ho Řezníček, který domácího útočníka sekl přesně v okamžiku střely. Následoval tvrdý trest. Boleslavský obránce obdržel trest na 5 minut a do konce utkání, navíc následovalo trestné střílení. K tomu se postavil Fink. Trefil se Maříkovi mezi betony, ale ten je včas sklapl. Sice v kleče po ledě klouzal směrem do branky, zastavil se ale včas, takže kotouč brankovou čáru nepřešel. Dlouhá přesilovka se domácím zprvu moc nedařila. Navíc jim při ní ujel Nouza, ale Sáblík nadvakrát nebezpečí odvrátil. Ve 36. minutě zahákoval ujíždějícího Slížka Kolda, domácí útočník přesto dokázal vystřelit a trefit tyčku. Lvům se tak otevřela možnost dvouminutové dvojnásobné přesilovky. Dlouhou výměnu v přesilovkovém zámku zakončil přesným zásahem Grof - 3:1.

Také začátek třetí třetiny zastihl hosty s hráčem na trestné lavici. Žádné nebezpečí pro boleslavskou svatyni z toho ale nevzešlo. Velmi pěkná akce se odehrála ve 43. minutě. Mezi kruhy si sjel Jiří Kudrna, jehož pohotovou střelu zastavil Mařík parádním semaforem. Hra pak byla oboustranně trochu neurovnaná, hosté měli snahu něco s výsledkem udělat, domácí hokejisté je ale dobře pokrývali už ve středním pásmu. Chvílemi hokejisté z města automobilů působili trochu bezradně. Korigovat stav mohli v 54. minutě. Nedorozumění Finka s Válou využil Beck, ale Sáblík žádné zdramatizování zápasu nepřipustil. Zdálo se, že tempo postupně zvolňovalo a zápas se bude jen dohrávat. Hosté si ale necelé 2 minuty před závěrečnou sirénou ještě vyžádali oddechový čas a nakonec i sáhli ke hře bez brankáře. Do přečíslení 2 na 1 se těsně před koncem zápasu utrhli Havel se Slížkem a posledně jmenovaný po několikeré výměně kotouče, střelou do prázdné branky, pečetil vítězství 4:1.

Jan Neliba (BK Mladá Boleslav): "Utkání jsme začali dobře, byli jsme aktivní, měli jsme tam hned z kraje přesilovky. Ty přesilovky jsme ale sehráli spíš hůř, než lépe. Dnes to utkání rozhodly právě přesilové hry. Domácí při nich dvakrát skórovali. My jsme je využít nedokázali a navíc taková ta soudržnost byla na jejich straně. Bylo vidět, že proti sobě hrály dva kvalitní týmy. Někteří hráči mají zkušenosti z extraligy a Ústí má ten kádr pohromadě déle. My to mužstvo teď teprve stavíme a doufáme, že se nám to ještě podaří vylepšit. Boleslav má velmi dobré ekonomické zázemí, a tím pádem tam mohou dostat kvalitní hráče. Teď hrajeme asi tam, na co máme a čeká nás ještě hodně práce. Před námi je jedenáct zápasů a my musíme do každého jít s velkým nasazením a pořád se musíme zlepšovat. Ve třetí třetině jsem nabádal hráče, abychom zkusili hrát více aktivně, ale musím říci, že Ústí si to dobře pokrývalo, dobře bruslilo a těch našich šancí nebylo tolik. Naši hráči chtěli, ale, bohužel, to nešlo. Hodně vyloučených? Ano, ze začátku to bylo přísné, a pak rozhodčí ty ruce už schoval. Ambice na postup... Vedení v Boleslavi cítí, že letos by byla velká šance, protože Vsetín je na tom opravdu špatně. Sám jsem tam působil, takže vím o těch problémech a o tom mužstvu vím, jak je poskládané. Zatím ale musím říci, že tu pozici favorita si dnes potvrdilo domácí mužstvo."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Myslím si, že to bylo nadprůměrné prvoligové utkání, k jehož kvalitě přispěla obě mužstva. Dnes musím hráče pochválit za předvedený výkon. Zápas se lámal v přesilových hrách. Byla tam situace, kdy Boleslav měla dvě po sobě jdoucí přesilovky 5 na 3, nevyužila to a my jsme z přesilovky 5 na 3 skórovat dokázali. Už i v první třetině jsme měli velké množství šancí, třeba Láďa Slížek byl dvakrát během jednoho střídání sám před gólmanem a byly tam i další šance, které jsme nevyužili. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě. Po zápase v Třebíči jsme prohodili Patrika Finka s Romanem Červenkou a myslím, že to přineslo oživení. Poprvé hrál dnes Venca Drábek, Odehrál dvě třetiny, potom z utkání odstoupil. Marodil 25 dní, měl dvoje antibiotika, takže v závěru jsme ho šetřili. Jsme rádi, že ta marodka z úvodu ledna se nám vyprazdňuje. Teď naposled jsme měli v řadě tři utkání s celky ze spodku tabulky. S Kadaní i Prostějovem jsme dokázali třikrát skórovat v přesilovce. V Třebíči jsme ten výkon zopakovat nedokázali. Ta utkání s těmito celky jsou hodně náročná, protože oni bojují o každý bod a jejich hráči do toho dávají 200% a je těžké se opakovaně namotivovat. Nechci to omlouvat, ale podle soupeře roste motivace a chuť. Když přijede třeba Boleslav nebo jiné mužstvo ze špičky tabulky, tak motivace je, ať chcete nebo ne, daleko vyšší. Boleslav už před koncem roku hrála dobře, po Novém roce prohrála jen v Jihlavě, takže to svědčí o jejich kvalitách. Po příchodu Honzy Neliby se mužstvo posílilo a stabilizovalo."