zde).">
Ústí nad Labem - Do posledního zápasu letošní základní části vstoupili lépe domácí hráči, kteří se ujali vedení zásluhou Jaroslava Roubíka v osmé minutě. To bylo ale od hokejistů Slovanu až do poslední minuty vše, skórovat se podařilo následně čtyřikrát hostům. V poslední minutě pouze snížil na konečné skóre 2:4 Tomáš Kolafa. Během charitativní akce se vybralo pro nevidomého Miroslava Smrčku 10 800,- Kč (info o akci zde).
st 4. 2. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
SK Horácká Slavia Třebíč
2:4 1:0, 0:1, 1:3

Branky a nahrávky: 8. Roubík (Tůma, Rod), 60. Kolafa (Holomek, Roubík) – 35. Mrázek, 41. Čech (Pokorný, Raška), 42. Čech (Raška), 44. Raška (Pokorný, Zdráhal). Rozhodčí: M. Petružálek – J. Toman, Rozlílek. Vyloučení: 7:3. Bez využití. Diváci: 1 113. Střely na branku: 23:45 (7:7, 10:22, 6:16) Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4. Zakázaná uvolnění: 5:5. Ofsajdy: 5:4. Vyhraná vhazování: 39:35 (12:13, 12:12, 15:10). Nejlepší hráči: Martin Volke - Luboš Horčička.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Kolafa, Holomek, Brož, M. Vágner, Grin, Smetana, Vaněk – do 20. D. Tůma, Roubík, Rod – Baránek, M. Hanzl, J. Kloz – Poulíček, Gengel, Pořický – Suchan, T. Vávra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

SK Horácká Slavia Třebíč: Horčička – K. Charousek, Malena, Bartoń, J. Zdráhal, Peroutka – P. Mrázek, Dolníček, Wasserbauer – Řípa, Raška, M. Čech – Paták, Beneš, Jaroš – Pokorný. Trenéři: Jiří Mička, Radek Novák.

Středeční střetnutí načali lépe svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše, kteří v osmé minutě otevřeli skóre. David Tůma adresoval přesnou přihrávku Jaroslavu Roubíkovi, který si od hranice útočného pásma vybruslil do pravého kruhu. Z bodu pro vhazování se ústecký kanonýr trefil do horního růžku svatyně.

V minutě následující dostala Horácká Slavia možnost čtyřminutové přesilové hry po vyloučení Jakuba Pořického na dvě plus dvě minuty za vysokou hůl. V početní převaze orazítkoval Petr Mrázek břevno, stav tak zůstal nezměněn.

Začátek druhé části se nesl v opatrném tempu. Na první vážnější brankovou příležitost si 1 113 diváků muselo počkat do jednatřicáté minuty, kdy Martin Baránek orazítkoval levou tyč. Za čtyři minuty se obecenstvo již gólu dočkalo, i když na opačné straně. Petr Mrázek využil hrubé chyby v domácí defenzivě a z mezikruží střelou pod břevno vyrovnal skóre.

Do třetího dějství vlétli hokejisté Třebíče jako uragán, když již po třiceti šesti vteřinách se díky dobrému důrazu na brankovišti prosadil Martin Čech, jenž dokonal obrat skóre. Uběhlo dalších sedmdesát sekund a Martin Čech mohl slavit další střelu do černého, Adam Raška počkal na nepřesnou rozehrávku gólmana Martina Volkeho a zpoza branky nalezl v prostoru mezi kruhy volného exekutora.

V minutě čtyřicáté třetí zareagovala domácí střídačka oddechovým časem. Ale ani time-out Slovanu soupeře neodradil, ba naopak. Při signalizované výhodě v závěru čtyřicáté čtvrté minuty vyslal Dominik Pokorný do brejku Adama Rašku, který bez potíží vyškolil ústeckého hájce svatyně.

Dvacet šest sekund před koncem řádné hrací doby pouze upravil skóre na konečných 2:4 Tomáš Kolafa, jenž překvapivou střelou vyzrál na Luboše Horčičku. Tento zásah již nezměnil nic na tom, že si tři body odváží mužstvo pod vedením Jiřího Mičky a Radka Nováka.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): "Chceme se omluvit divákům za výkon, který jsme předvedli. Chtěli jsme protáhnout vítěznou sérii. Nebruslili jsme, nechtěli jsme se hýbat a soupeř nás jasně přehrál. Poslední dva zápasy odchytal skvěle Martin Volke, Michael Petrásek si tak mohl odpočinout a mohli jsme brankáře prostřídat. Gólmanskou otázku před předkolem play-off prozrazovat soupeři nechci."

Jiří Mička (SK Horácká Slavia Třebíč): "Rozhodlo to, že jsme chtěli více. Celý zápas jsme byli lepší, zaslouženě jsme vyhráli a za to jsme rádi. Skončili jsme po základní části třetí, tabulka se nakonec hodně zamotala. Věřili jsme, že utkání v Ústí nad Labem zvládneme. Kluci dostanou nyní tři až čtyři dny volna. Musíme také uzdravit hráče z marodky."