Ú s t í n/L. - Slovan se ujal vedení proti Přerovu hned ve 4. minutě, když z nulového úhlu překonal Šimbocha útočník Milan Davídek. Hosté vyrovnali dvě minuty před koncem v přesilové hře 6 na 4 zásluhou Tomáše Sýkory. V prodloužení neproměnil trestné střílení Antonín Melka a v nájezdech přišel trest. V páté sérii rozhodl Karel Plášek mladší.
pá 2. 2. 2018, (Zimní stadion Ústí n. L.
HC ZUBR Přerov
1:2sn 1:0, 0:0, 0:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 4. Davídek – 59. T. Sýkora (Pšurný), rozhodují nájezd: Plášek ml.. Rozhodčí: Wagner, Luczków – Podrazil, Bosák. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 731. Střely na branku: 32:47. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Dlouhý – Vl. Brož, Kurka, M. Vágner (C), Weinhold, Vaněk, M. Zdvořáček, Mlčoch – Severa, Gengel (A), Davídek – D. Merta, Melka, Smolka (A) – Navarra, Krliš, L. Volf – Najman, Markulinec.

HC ZUBR Přerov: Šimboch – Malina, Chmelíř, Zbořil, M. Novotný, Pala (A), R. Černý, Padrnos – T. Doležal, T. Sýkora (C), Šlahař – Plášek ml., Pšurný, Plášek (A) – Milan Procházka, Navrátil, Goiš – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, F. Dvořák.

Do začátku zápasu vstoupily oba celky velmi vlažně a tomu odpovídala i úroveň hry. Hráči obou týmu nechtěli příliš bruslit a proto nebylo k vidění mnoho nebebezpečných střel. Avšak při jednom nevýrazném útoku se dostal Milan Davídek za hostující branku odkud se pokoušel přihrát před brankoviště, ale nastřelil brusli přerovského hráče, od které se puk odrazil za záda Šimbocha. Po inkasované brance začali Zubři pořádně bruslit, což vyústilo v mnoho šancí, které však skvěle likvidoval Dlouhý. Hostům se nakonec nepodařilo ani přes dvě vlastní přesilovky vyrovnat a tak první třetina skončila 1:0.

Druhá třetina byla od obou celků velmi slabá, ale Zubři hráli přece jenom o trochu lépe a tak měli více ze hry. Slovan opakovaně pouze vyhazoval puky z vlastní třetiny a hosté se poté pokaždé rozjeli do neúspěšného útoku, při kterém jim domácí kotouč odebrali a scénář se opakoval znovu. Slovan se v druhé třetině vůbec nesnažil útočit, o čem vypovídají pouhé čtyři střely na branku za tuto třetinu. Ústečtí hokejisté nakonec druhou třetinu odbránili a ta skončila také v poměru 1:0.

Ve třetí třetině bylo vidět, že ústečtí trenéři promluvili hráčům do duše a ti se začali tlačit do útoku a ohrožovat branku Zubrů nebezpečnými úniky. Avšak jejich snahy ke gólu nevedly. Hosté však také nelenili a hrozili zajímavými pokusy a tak byl paradoxně vidět ve třetí třetině nejhezčí hokej. Jedna obrovská šance střídala druhou, ale bez úspěchu a tak se zdálo, že Slovan dokáže udržet vedení. Ale dvě minuty před koncem přišlo vyloučení na straně domácích po velmi kontroverzním faulu Davida Merty, který byl dost možná vyloučen po nafilmovaném pádu hostů. Zubři této příležitosti využili a při hře šest na čtyři po odvolání brankáře srovnal Tomáš Sýkora a tak následovalo prodloužení.

Při hře tři na tři byl v úvodu faulován Antonín Melka při samostatném úniku a tak bylo nařízeno trestné střílení, které však nedokázal Melka úspěšně proměnit. Slovan hosty tlačil a vypracoval si i dvě velmi nebezpečné šance, ale Šimboch obě vychytal a tak nakonec muselo dojít na samostatné nájezdy.

Při samostatných nájezdech byli nakonec úspěšnější hosté a tak si odvážejí z Ústí dva body.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): My jsme věděli, že nás dnes čeká těžší zápas než s Kladnem, protože Přerov je výborné mužstvo. Výborně bruslí, jsou silní, na to jsme naše hráče upozorňovali. Myslím si, že do puntíku splnili to, co jsme po nich chtěli. Musím pochválit celé mužstvo za bojovnost, protože hokejová kvalita byla na straně soupeře. My jsme hráli srdíčkem a Honza Dlouhý výborně zachytal. Je škoda, že jsme to nedotáhli do konce a udělali jsme taktickou chybu. Později jsme se nechali vyloučit a soupeř toho využil k vyrovnání. Co se týče nájezdů, v těch jsme se zlepšili. Dali jsme sice jenom dva góly, ale bohužel to nestačilo a proto jsme na nájezdy prohráli. Myslím, že letos jsme snad ani jednou nevyhráli na nájezdy, což je škoda, protože naše mužstvo se opravdu snažilo a možná, že jsme si zasloužili víc, než jeden bod. Sezónu musíme dohrát především s bojovností a pokusit se o co nejlepší umístění.

Kamil Přecechtěl (HC Zubr Přerov): Myslím, že v poslední době se trošku trápíme, a to především v zakončení. Stejně jako s Třebíčí, tak i dnes jsme si vytvořili poměrně dost šancí. K utkání jsme přistoupili zodpovědně, myslím, že jsme nic nepodcenili. Ale bohužel, dát gól je pro nás teď dost velký problém, a to se projevilo i v dnešním utkání. Byli jsme nachystaní na hru Ústí, na jejich perfektní defenzivu. Myslím si, že jsme ji párkrát překonali, že jsme si pár šancí vytvořili, ale naše zakončení bylo žalostné. Z toho se rekrutoval výsledek, za který jsme nakonec vděční. Dva body jsou pro nás dnes vítězstvím vzhledem k tomu, jak se zápas vyvíjel.