Ú s t í n/L. - Žlutomodří mají na kontě další výhru. V rámci 33. kola první hokejové ligy zajížděli do Hradce Králové. Ústečtí ale nevstoupili do zápasu zrovna nejlépe. Ve čtvrté minutě fauloval Zeman hradeckého Bergera a vysloužil si dvouminutový trest. Tentýž hráč jakoby chtěl odčinit svůj prohřešek a už v šesté minutě při návratu z trestné lavice překonal Čecha. Žlutočervení se však nevzdávali a v poslední minutě prvé části vyrovnali. Druhé periodě kralovali Lvi. Nejprve se trefil Handlovský a poté skóroval Klobouček. V poslední dvacetiminutovce přidali modrožlutí zásluhou Roda další branku. Soupeři se ještě podařilo snížit na rozdíl dvou branek díky zásahu Záhorovského. To ale bylo ze strany Hradce vše a Ústečtí Lvi si připisují další tři body na svůj účet.
st 14. 12. 2011, Zimní stadion Hradec Králové
Královští lvi Hradec Králové
2:4 1:1, 0:2, 1:1

Branky a nahrávky: 20. Koudelka (Poživil, Budínský), 58. Záhorovský (Kadlec) - 6. Zeman (Majdan), 36. Handlovský (Kovář), 39. Klobouček (Roubík, Šagát), 48. Rod (Handlovský, Kovář). Rozhodčí: Vampola - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. Diváci: 1091. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 1:4, 2:4.

Královští lvi Hradec Králové: J. Čech - Čížek, Karlíček, Čáp, Hendrich, O. Poživil, M. Vágner, Bendík, Chmelíř - Kubeš, Tvrdík, Berger - Valášek, Záhorovský, Kadlec - Budínský, Koudelka, Moskal - Rytnauer, Macháň.

Ústecký Slovan s.r.o.: Falter - Klobouček, J. Zeman, F. Pavlík, P. Hořava, Jiří Suchý, Holomek, Husák, T. Voráček - Šagát, Roubík, Ludvík - Třetina, M. Čermák, Daniel Boháč - R. Kovář, Rod, Handlovský - Laš, Majdan.

Začátek utkání se nesl v duchu hesla nedáš – dostaneš. Po povedené kombinaci, kterou neúspěšně zakončoval Vít Budínský, se na domácího gólmana ihned po návratu z trestné lavice hnal Jiří Zeman společně s Jurajem Majdanem. Prvně jmenovaný z dorážky dotlačil kotouč až za Čechova záda a otevřel skóre utkání. Při následné přesilové hře domácího týmu se do úniku dva na jednoho dostali dva ústečtí hráči, ovšem Patrik Husák trestuhodně minul prázdnou bránu.

V polovině utkání se na Faltera rozjel nejprve Kadlec a po něm Bendík, ústecký brankář byl ale znovu na svém místě. V šestnácté minutě se na Čecha řítil osamocený Roubík, ale hradecký brankář se proti němu blýskl skvělým zákrokem. Stejně tak jako při další šanci Ústeckých.

V poslední minutě úvodní části se ale přece jen mohli radovat i domácí. Na trestnou lavici putoval Jiří Suchý a Ondřej Poživil našel perfektní přihrávkou Martina Koudelku, který po šesti sekundách přesilovky trefil přesně horní roh Falterovy svatyně. Po první třetině tak byl stav nerozhodný – 1:1.

O poznání aktivněji vstoupili do druhé části hosté. Po několika chybách hradeckých obránců se Jaroslav Roubík natřikrát snažil překonat Jakuba Čecha, který ale navýšení skóre několika výbornými zákroky nepřipustil. Na opačné straně kluziště se zkoušel prosadit Koudelka, nicméně i Falter byl připraven.

Ve třiatřicáté minutě si před ústeckého gólmana najel Budínský, jeho nepřesná střela však mířila vedle Falterovy klece. Poté se Ústečtí ve středním pásmu zmocnili kotouče, před hradeckou klec si najel Martin Šagát, ale v těžké pozici trefil pouze boční kontrukci Čechovy branky. Za okamžik už ale hosté zvedali ruce nad hlavu. Po chybě v hradecké rozehrávce se ke kotouči dostal Kovář, který perfektně našel Lukáše Handlovského, jenž bez problému zakončil do poloprázdné klece.

O necelé tři minuty později se hosté radovali znovu. V početní výhodě 4 na 3 se u hrazení zmocnil puku Roubík a vyslal přesný pas na Jana Kloboučka, který střelou z první propálil domácího gólmana. Ten přes klubko hráčů vůbec nic neviděl, a hosté tak vedli už o dvě branky.

V úvodu třetí třetiny se Roubík s Ludvíkem hnali v přečíslení dva na jednoho, Jakub Čech se ale stihl včas přesunout a nedal Ústeckým šanci. Po vybojování kotouče se na druhé straně usadili v pásmu domácí a Milan Karlíček vyslal tvrdý projektil, který se snažil dorazit do brány Záhorovský. Před hradeckým útočníkem ale kotouč na poslední chvíli odpálil ústecký obránce.

Hradeckým se nedařilo proměňovat šance, Ústeckým ovšem ano. Na rozdíl tří branek zvýšil skóre Tomáš Rod, jehož střelu si do brány srazil betonem Jakub Čech. Po klidné pasáži se o zdramatizování utkání zasloužil Martin Záhorovský, který bekhendem poslal kotouč mezi Falterovými betony do sítě. Více už ale domácí nestihli, a tři body si tak odvezli ústečtí hokejisté.

Jiří Slabý (HC VCES Hradec Králové): "Stejně jako Ústí nad Labem jsme měli hodně šancí. Jakub Čech pochytal spoustu věcí, ale dvě branky ve druhé třetině jsme si dali skoro sami. Kdyby se v zápase Vít Budínský trefil alespoň dvakrát, mohlo to být 4:4, ale bohužel mu to teď nelepí. Jinak si myslím, že kluci zápas odmakali, nakonec jsme hráli s prvním týmem tabulky. Nebyli jsme o tolik horší, ale chybělo nám štěstíčko v koncovce.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Jsem spokojený, v polepené sestavě jsme odehráli dobrý zápas. Naštěstí nás nepoložila spousta nevyužitých šancí a dvěma slepenými góly na konci druhé třetiny jsme zápas v podstatě rozhodli. Za stavu 3:1 už jsme věřili, že to nepustíme. Měli jsme ale dost vyloučených a na tom musme zapracovat."