Ú s t í n/L. - Slovan nenavázal na páteční vítězství 4:1 a o den později s Duklou Jihlava padl po výsledku 0:3. I přes velké množství gólových šancí se mu nepodařilo vstřelit branku a Ústečtí nyní prohrávají v semifinálové sérii 1:3 na zápasy.
so 19. 3. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Dukla Jihlava
0:3 0:0, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 26. Jergl (Důras, Dobrovolný), 35. Skořepa (Důras, Jergl), 45. Štebih (Kolář, Diviš). Rozhodčí: Svoboda, Pražák - Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 9:8, navíc Brož (UNL) 10 min. [VRAZ], Melka (UNL) 10 min. [HRUB] - Bilčík (JIH) 10 min. [HRUB]. Využití: 0:1. Diváci: 4 657. Střely na branku: 37:38 (11:12, 14:12, 12:14). Průběh utkání: 0:3. Zakázaná uvolnění: 1:7. Ofsajdy: 5:0, z toho úmyslné 1:0. Vyhraná vhazování: 31:23 (11:8, 10:9, 10:6). Nejlepší hráči: Martin Volke – Jakub Škarek. Stav série: 1:3 na zápasy.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Pohl, Brož, Vágner, Holomek, Chalupa, Smetana – Tůma, Roubík, Kloz – Tenkrát, Melka, Kuchler – Čurda, Merta, Gengel – Křivohlávek, Macek.

HC Dukla Jihlava: Škarek – Dobrovolný, Kaláb, Šafář, Štebih, Grebenyuk, Parýzek, Bilčík – Jergl, Skořepa, Důras – Harkabus, Diviš, Beránek – Seman, Melenovský, Jan Kolář – Mrňa, Anděl, Březina.

Čtvrté semifinálové klání odstartovalo v rychlém tempu. Pozornost Volkeho vyzkoušel z bezprostřední blízkosti Důras, ale domácí brankář jeho střelu vychytal. Také domácí se dostali do útočného pásma, ale jejich trefy cíl minuly. Ani hosté nezůstali pozadu a kombinovali před Volkem, skóre se však nezměnilo. O chvilku později se ocitl před Škarkem Tenkrát, ale ani on nebyl úspěšný. Velkou šanci vycítil i Kloz, ale přestřelil. Domácí získali početní výhodu a uzamkli Jihlavu v útočném pásmu. Kotouč však za záda Škarka neprocedili.

Ústeckým ujel hostující Skořepa, ale nájezd neproměnil. Také hosté získali výhodu jednoho hráče v poli navíc. Ale ani oni ji nezužitkovali. Hosté byli aktivnější a domácí napadali. Avšak ani z těchto akcí gól nevytěžili. Ve třinácté minutě Brož narazil zezadu na mantinel hostujícího Beránka a sudí mu za tento přečin udělil dvouminutový trest plus osobní desetiminutový trest. Do konce třetiny se již nic nestalo a po první části platil stav 0:0.

Druhé dějství začalo v mírnějším tempu. Hráči Slovanu pronikli do útočného pásma a kombinovali. Z této akce žádná branka nepadla. Také hokejisté Dukly měli problém s překonáním žlutomodrého gólmana. K vidění byly pohledné hokejové akce. Díky nepřesnosti obou týmů byl po pětadvaceti minutách hry bezbrankový stav. První branku zápasu vstřelil Aleš Jergel, který tečoval střelu Michala Důrase. Jihlavští se tak ujali vedení 1:0. Tempo hry se zrychlilo.

Domácí obránce chyboval. Hosté se dostali až před Volkeho, ale nezakončili. Také modrožlutí si vytvořili několik šancí, které nakonec zůstaly nevyužity. Stav na tabuli se měnil znovu v pětatřicáté minutě. Michal Důras vyvezl kotouč po mantinelu, nahrál před bránu Josefu Skořepovi a ten střelou z mezikruží překonal domácího brankáře. Hosté tak zvýšili na 2:0. Hra se přelévala ze strany na stranu a oba týmy bojovaly. Do konce druhé periody žádný další gól nepadl a po dvou třetinách šli hokejisté do šatny za stavu 2:0 ve prospěch Dukly.

Začátek třetí části byl ve znamení vyloučení. Čtyři minuty po jejím zahájení se Mrňa a Pohl provinili sekáním a rozhodčí nechal pokračovat hru ve čtyřech na obou stranách. Ne však na dlouho. O jedenačtyřicet vteřin později se vrátka na trestné lavici domácích otevřela znovu. Melka obdržel trest za faul kolenem a hráči z Vysočiny hráli přesilovou hru čtyři proti třem. A tu proměnili. Jan Kolář nahrál před bránu Mihu Štěbihovi a ten střelou z kruhu prostřelil Volkeho. Dukla tak navýšila na 3:0.

Také domácí si vybojovali početní výhodu. Zvýšili tlak a uzamkli červenooranžové v jejich obranném pásmu. Branku však nevytěžili. Před Škarkem se strhla šarvátka. Účastníky této strkanice se stal domácí Melka a hostující Bilčík. Sudí udělil oběma hříšníkům trest dvě plus dvě minuty, plus osobní desetiminutový trest. O chvilku později šel pykat za hákování Dobrovolný.

Severočeši nabídnutou příležitost nevyužili. Atmosféra na ledě houstla. Hosté si hlídali střední pásmo a nechtěli připustit žádnou komplikaci. Do konce duelu zbývaly tři minuty, když se Merta dostal do brejku. Byl však hákován Kolářem a rozhodčí nařídil trestné střílení. To Mertovi ale nevyšlo. Hokejisté Dukly si konec duelu pohlídali a nakonec zvítězili 3:0. V semifinálové sérii se tak ujali vedení 3:1.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Předvedli jsme kvalitní výkon, ale nedokázali jsme vstřelit gól. Bojovali jsme, ale už nám přece jen docházejí síly. Bylo důležité, abychom se dostali do vedení, což se nestalo. Navíc jsme už v pátek přišli o zraněného obránce Bernada. Na mančaft jsme hrdí. Došli jsme mezi nejlepší čtyři týmy soutěže a před hráči smekáme a stále si to užíváme.“

František Zeman (HC Dukla Jihlava): „Do puntíku jsme splnili naši taktiku. Byli jsme trpěliví, podali jsme týmový výkon. Získali jsme cenné vítězství, pro které jsme si přijeli. Po pátku jsme si vyříkali některé věci a v sobotu jsme hráli velmi dobře. Perfektní výkon podal také brankář Jakub Škarek. S Davidem Honzíkem tvoří vyrovnanou brankářskou dvojici a vychytaná nula podtrhla jeho výkon.“