Ú s t í n/L. - Hokejisté Slovanu nezačali utkání slibně, když si během prvních čtyř minut nechali dát dva góly, na které odpověděl na konci třetiny ústecký Merta. Ve druhé třetině přidal Havířov další dva góly. Od té doby však začala ústecká kanonáda. Během pěti minut se borcům ze Slovanu podařilo dát čtyři branky. Ve třetí třetině si Jaroslav Roubík asistencí na Bernadův gól zajistil svůj tisící kanadský bod v kariéře. Tím si Slovan vítězství pojistil a domů se vrací se třemi body.
st 4. 10. 2017, K&K PNEU Aréna
AZ Heimstaden Havířov
4:8 2:1, 2:4, 0:3

Branky a nahrávky: 2. M. Kalus (Hudeček, Petran), 4. Haas (Baláž), 23. Sikora (Drtil), 30. R. Havel (Sikora, Matai) – 19. D. Merta (Vrdlovec, Bernad), 31. Roubík (Bernad, Melka), 33. Melka (Roubík, Husák), 33. D. Merta (Vrdlovec, L. Volf), 37. Vrdlovec, 49. Roubík (Bernad), 51. Bernad (Roubík, Husák), 59. Husák (Melka, Smolka). Rozhodčí: Kosturek, Obadal – Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:5. V oslabení: 0:0. Diváci: 1377. Střely na branku: 40:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:8.

AZ Heimstaden Havířov: M. Laco (33. Matoušek) – Postnikov, Drtil, Krisl (C), Chroboček, R. Havel, Petran – Kotala, Matai, Sikora (A) – Pořízek, Hudeček, M. Kalus – P. Beránek, Rác, Gřeš – Baláž, Haas, Cihlář.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Husák, Bernad, Vl. Brož, Macek, Hes, Mlčoch – Melka, Roubík, Smolka – D. Merta, Vrdlovec, L. Volf – Dufek, Najman, P. Kousal – Gengel, Severa, Markulinec.

Domácí AZet do utkání vstoupil parádně, někteří diváci se ještě ani nestačili usadit a už se mohli radovat z gólu. Ten dal v polovině 2. minuty Marek Kalus, který se dostal za obranu Slovanu a v samostatném úniku překonal Soukupa střelou mezi betony.

Ještě lépe pro domácí to vypadalo od 4. minuty, nejprve sice neuspěli Hudeček a Beránek, ale pak hned po vyhraném vhazování vystřelil Marek Haas, který propálil vše, co mu stálo v cestě.

Ještě do 10. minuty byli domácí lepší, ale třetí branku nepřidali. Pak se hra vyrovnala a hrálo se téměř bez šancí. Minutu a půl před koncem třetiny ale Slovan využil přesilovku a snížil na rozdíl jedné branky. Vrdlovec poslal puk z poza branky na Davida Mertu, který se trefil přesně mezi Lacovy betony. Po dvaceti minutách hry tak světelné tabuli svítil stav 2:1.

I vstup do druhé třetiny lépe vyšel AZetu. Domácím k tomu pomohla přesilovka 5 na 3, kterou sice, i přes velké šance, nevyužili, ale v přesilovce 5 na 4 už se jim to povedlo. V čase 22:45 Marek Sikora vyslal z levého kruhu ránu přesně nad pravé rameno Soukupa a vrátil Havířovu dvoubrankový náskok.

V polovině zápasu přidal Radek Havel čtvrtou branku AZetu, když střelou do prázdné branky zakončil krásnou kombinaci s Mataiem a Sikorou. Ale pak přišel nevídaný obrat v podání Ústí nad Labem. Vše načal v čase 31:00 Jaroslav Roubík, který dorazil Bernadovu střelu do odkryté branky.

O minutu a půl později Slovan využil přesilovku, když Roubíkovu přihrávku usměrnil do sítě Antonín Melka. Ale to nebylo všechno, ještě v té samé minutě se před Laca dostal David Merta a nekompromisním zakončením mezi betony vyrovnal. Domácí trenéři na tuto situaci reagovali střídáním brankářů, Laco své místo přepustil Matouškovi.

Jenže ten udržel čisté konto pouze tři minuty, tedy do začátku 37. minuty. Těsně po skončení přesilovky, ještě v trvajícím tlaku Slovanu, otočil skóre kapitán Daniel Vrdlovec, jenž udělal dvě rychlé kličky zakončil bekhendem pod víko. Po divoké druhé třetině tak hosté vedli 4:5.

Na začátku třetí části měli opět více ze hry domácí hráči, kteří dostali i minutu dlouhou možnost přesilové hry 5 na 3. Tu ale trestuhodně nevyužili a také za to byli potrestáni. Na začátku 49. minuty totiž Slovan zásluhou přesné rány Jaroslava Roubíka na Matouškovu vyrážečku bleskově využil svou přesilovku.

V 51. minutě byl za poměrně zbytečný zákrok vyloučen domácí Sikora, kterému se trest nelíbil a také to rozhodčím od plic dal najevo, za což si vysloužil osobní druhý desetiminutový trest. Hosté ukázali, jak se mají přesilovky hrát a za čtrnáct vteřin využili i tuto výhodu. Od modré pálil přesně David Bernad.

Tento okamžik se také stal posledním pro havířovského Sikoru, který opět dával hlasitě najevo svůj nesouhlas s vyloučením, za což obdržel trest do konce utkání a zápas pro něj končil.

Ale ani to nebylo ze strany Slovanu vše, dvě minuty před koncem využil další přesilovku, když od modré pálil Patrik Husák, puk se po teči jednoho z domácích hráčů zastavil až v šibenici Matouškovy branky. Slovan si tak odváží 3 body za vítězství 4:8.

Za všechny hráče a celý realizační tým bychom chtěli pogratulovat Jardovi Roubíkovi k tisícímu bodu. Je to něco výjimečného a nepřekonatelného.Jsme rádi, že tuto hranici překonal právě náš hráč.

Martin Janeček (AZ RESIDOMO Havířov): Urazili jsme hokejového boha, do utkání jsme vstoupili dobře, vedli jsme 4:1. Na druhou stranu jsme neproměnili nějaké přesilovky, udělali jsme zbytečné fauly a dostali jsme hosty do hry. Potom nastal doslova kolaps, který si neumím vysvětlit. Nemá cenu se omlouvat ani divákům, ani se na nic vymlouvat. Utkání jsme jednoduše nezvládli.

Tomáš Mareš (Ústí nad Labem): První třetinu jsme hráli špatně a byli jsme rádi, že to bylo pouze 2:1. Horší je, že jsme měli stejný vstup i do druhé třetiny a tam nám domácí odskočili o další dvě branky. Dali jsme druhý gól, který nás hodně nakopl a od té doby jsme byli lepším mužstvem až do konce zápasu. Hodně důležitou roli hráli dnes přesilové hry, dvakrát jsme ubránili oslabení pět na tři a naopak sami jsme byli hodně produktivní.