Pořádnou zápletku nabídl souboj 42. kola první ligy mezi Havlíčkovým Brodem a ústeckým Slovanem. Ústečtí Lvi se po sérii nevýrazných výkonů potřebovali na Vysočině vrátit na vítěznou notu. K té pomohly hned dvě brzké úvodní trefy Robina Kováře a posléze Davida Ludvíka. Havlíčkův Brod se však na domácím ledě nevzdal a po snížení Aleše Jelínka vyvíjel na ústeckou obranu velký tlak. Navrátilec do branky Lvů Vladislav Koutský však ve zbytku zápasu již odolal a dovedl nakonec žlutomodré k vítězství.
po 23. 1. 2012, Kotlina, Havlíčkův Brod
HC Rebel Havlíčkův Brod
1:2 1:2, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 17. A. Jelínek (Polodna, Kostourek) - 4. Kovář, 7. Ludvík (Šagát, Rod). Rozhodčí: Wagner - Frodl, Špůr. Vyloučení: 3:7, navíc Treille (UNL) 5 min. + OK. Využití: 1:0. Diváci: 1 027. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Neruda - Morava, Zítka, Protivný, A. Jelínek, M. Blažek, J. Pavlík - Zábranský, P. Polodna, Švaňhal - Vondráček, Semorád, Wasserbauer - Meidl, P. Štěpánek, Stehlík - P. Musil, Kostourek, Křivohlávek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - Klobouček, J. Zeman, L. Poživil, P. Hořava, F. Pavlík, K. Černý, Dan Růžička, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - R. Kovář, Rod, Handlovský - Třetina, Daniel Boháč, Lev - S. Treille, Pajič, M. Čermák.

Od utkání dvou ofenzivně laděných celků se očekával svižný hokej, a přesně ten byl také v Kotlině k vidění. Úvodní minuty hýřili aktivitou více domácí, jenže to byli paradoxně právě hokejisté Ústí nad Labem, kdo se jako první radoval z branky. Špatnou rozehrávku vystihl Robin Kovář, sjel si až před Nerudu a uspěl pokusem pod lapačku.
Uběhly necelé tři minuty a havlíčkobrodský gólman tahal puk ze sítě podruhé. David Ludvík se obtočil kolem klece a pohotovou střelou poslal Lvy do dvoubrankového vedení. Nabuzení hosté dokonce svůj náskok mohli krátce nato ještě zvýšit. Během početní výhody napodobil Pavlík svého spoluhráče Ludvíka, tentokrát se však Neruda roztáhl na brankové čáře a šanci s pořádnou dávkou štěstí zlikvidoval.
Zaskočení Rebelové se do tempa hry vrátili až na konci první třetiny, kdy sehráli tři sympatické přesilovky. V té první i přes slibné příležitosti neuspěli, v hned následující ale Aleš Jelínek vypálil od modré a trefil se přesně k tyči Koutského branky.

Druhá dvacetiminutovka sice už další góly nepřinesla, stále se ale pokračovala ve vysokém tempu a o řadu šancí nebyla nouze. Blízko ke srovnání byli Rebelové po Štěpánkově pasu zpoza branky, když nalákal Koutského k tyčce a v brankovišti hledal své spoluhráče. Hokejisté soupeře se ale chopili puku a okamžitě založili protiútok. Kovář v samostatném úniku volil blafák, proti němuž zasáhl Neruda betonem.
Divácky atraktivní hra „nahoru-dolů“ pokračovala. Vondráček po buly napálil kotouč z mezikruží pouze do Koutského, o chvíli později vynikla Nerudova vyrážečka, když ve stoprocentní šanci vychytala před brankou nehlídaného Zemana. Na konci druhé třetiny vyfasoval Sascha Treille za úder do oblasti hlavy pětiminutový trest. V dlouhé početní výhodě však byli domácí nedůrazní, a nedokázali tak smazat jednobrankové manko.

To se jim málem povedlo na začátku posledního dějství. Morava si sjel až před Koutského, který vyrazil kotouč k dojíždějícímu Stehlíkovi. Ten mohl snadno skórovat, trefil však před brankou právě ležícího spoluhráče. Obrovská příležitost se naskytla i na druhé straně na holi Zemana. Ani nadvakrát bekhendem nedokázal rozvlnit síť, přičemž druhým pokusem netrefil téměř odkrytou branku.
Ochozy havlíčkobrodského stadionu znovu zahučely poté, co Polodna dostal namazáno přihrávkou zpoza branky a střelou z první těsně minul. Utkání se neúprosně chýlili ke svému konci a výsledek byl stále otevřený. Domácí tak sáhli k závěrečné hře bez brankáře, při níž mohli hosté několikrát dopravit puk do odkryté klece, což se jim nakonec nepovedlo a navíc na to málem doplatili. Po buly v útočné třetině se totiž kotouč dostal na hůl Jana Pavlíka, který tři vteřiny před koncem normální hrací doby napálil svojí dělovku do boční sítě.

Drama tak lépe zvládli hokejisté Slovanu a stále vévodí prvoligové tabulce. Rebelové zůstávají na sedmém místě a soupeři za nimi se jim opět přiblížili.

Karel Dvořák (HC Rebel Havlíčkův Brod): "Začátek jsme prospali, prvních deset minut jsme byli ustrašení a soupeř toho dokázal využít. Takové mužstvo, když se dostane do vedení, si věří, a to se v zápase také ukázalo. My jsme se pak zvedli, ve druhé a třetí třetině bych mužstvo pochválil za bojovnost a nasazení. Hokej se ale bohužel hraje na branky a tu jsme dali jenom jednu, proto hosté vyhráli. Ale jak už jsem říkal, musím pochválit mužstvo od gólmana až po posledního hráče."

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Na rozdíl od posledních zápasu, kdy jsme doháněli náskok soupeře, jsme dnes dobře začali. V sedmé minutě jsme vedli 2:0 a měli zápas parádně rozehraný, ale kvůli častému vylučování jsme dostali soupeře na koně, dostal nás pod tlak a srovnal hru. Měli jsme ještě několik dobrých šancí, které zůstaly neproměněné, ale nakonec jsme náskok ubránili.“