Ú s t í n/L. - Třetí barážové utkání suverénně ovládli hráči Mladé Boleslavi a ujímají se vedení v sérii 2:1 na zápasy. Utkání začalo stejně jako to předchozí, již ve druhé minutě se prosadil Mikulík a Boleslav se ujala vedení. Ještě v první třetině přidal gól z trestného střílení Král a dílo zkázy dokonal chvíli po příchodu ze šaten znovu Mikulík. Tříbrankové k.o. již Lvi nerozchodili. V závěru se pak pokoušeli při power-play o alespoň čestný úspěch, ten se ale nedostavil. Naopak do prázdné branky pečetil Nouza - 4:0. Boleslavský gólman Růžička tak zůstal i po 120 minutách nepřekonán!
út 15. 4. 2008
BK Mladá Boleslav
4:0 2:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 2. Mikulík (Jindra), 17. Král (tresté střílení), 23. Mikulík (Eiselt), 59. Nouza (Král). Rozhodčí: Šír, Šindler - Padevět, Kis. Vyloučení: 8:4, navíc Zápotočný (UNL) TS - HAK. Využití: 1:0 (TS). Diváci: 4200. Střely na branku: 27:39. Průběh utkání: 4:0.

BK Mladá Boleslav: Růžička - Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Kolafa, Mazanec, Mocek, Schnabel - Nouza, Král, Gombár, Fiedler, Boháč, Šebesta, Mikulík, Sýkora, Eiselt, Gajovský, Rod, Handlovský.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl (21. Zikmund) - Pojkar, Vágner, Zeman, Hořava, Němeček, Evan, Novotný, Zápotočný - Mrázek, Šagát, Klobouček, Čaloun, Nedorost, Martinec, Novák, Špirko, Hašek, Janků, Pazourek, Káňa.

Na první dojem z třetího barážového utkání se nejspíš na obou stranách barikády čekalo se zadrženým dechem. Jak se totiž ukázalo v předchozích zápasech, právě o ten šlo v prvé řadě. Tohoto faktu si ale byli pravděpodobně lépe vědomi Boleslavští, kteří na svého soupeře doslova vlétli a nedovolili mu volnějších vydechnutí. Zásluhou promyšleného startu se tak Středočeši ujali vedení ve velice krátké době, podobně jako tomu bylo v zápase v Ústí nad Labem. Milan Mikulík to zvládl dokonce ještě o šest vteřin dříve, mladoboleslavské publikum se radovalo už v čase 1:05, kdy domácí ostrostřelec pokořil Přikryla ranou z mezikruží.

Na hosty zapůsobila obdržená branka jako rudý prapor na býka a okamžitě se začali za každou cenu tlačit na druhou stranu hřiště. Obrovskou ústeckou šanci spálil Vágner, jež si to na Růžičku v bráně namířil dočista sám. Boleslavský gólman zvolil riskantní zákrok a vyjel proti němu, aby mu kotouč vypíchl. To se ale právě nepodařilo a Vágner tak mohl pálit do prázdné branky. V rozhodující chvíli mu ale puk ujel.

A následovaly dvě za sebou jdoucí vyloučení Boleslavských, která měla Ústecké ještě více nakopnout. Právě v těchto minutách Středočeši předvedli skvělý defenzivní hokej a velkou obětavost, když často takřka poslepu padali do střel. A tak snad právě tolik neproměněných šancí Ústí poněkud nalomily. Z trestné lavice vracející se Schnabel utvořil skvělou dvojku s Eiseltem a hnali se v přečíslení na Přikryla. V tuto chvíli se ještě nestalo nic, když ale dostal Eiselt podobnou šanci o chvilku později, byl podražen a hlavní sudí odpískal trestné střílení. A kdo jiný se ho mohl zhostit, než Richard Král. Kapitán Mladé Boleslavi puk jen tak prostrčil za brankovou čáru a na časomíře rázem svítil stav 2:0.

Od druhé třetiny se v brance Ústeckých Lvů trochu čarovalo, místo Přikryla se mezi tyče postavil Zikmund. Necelé dvě minuty se zdálo, že je to pro Severočechy silný a dobrý impulz. Pak ale ústecké obraně unikli Mikulík a Eiselt. Milan Mikulík od svého kolegy dostal parádní přihrávku na hůl a úspěšné zakončení tak nebyl žádný problém.

Ústí se snažilo o odpověď, zdálo se ale, že čím více se snažilo prosadit, tím méně v tom bylo úspěšné. Parouzek sice dokázal oklamat Růžičku, který před ním v konečné fázy jen ležel, boleslavská obrana ale svého gólmana podržela. Naopak na druhé straně značně zahrozil Nouza, Zikmund v tomto případě ovšem vytasil perfektní zákrok lapačkou a podobně na tom byla Boleslav i v okamžiku, kdy Král nahrával zpoza brány na volného Schnabela.

Závěr druhé dvacetiminutovky patřil jednoznačně domácímu týmu. Největší šanci si nejspíš připsal Sýkora, který dostal přihrávku přímo na hůl. Zikmund byl v tom okamžiku mimo branku a kdyby do střely nepadl jeden z Ústeckých, mohlo být pár vteřin před zazněním sirény dost možná definitivně rozhodnuto.

Úvod třetí třetiny měl podle všeobecně platných pravidel patřit Ústí nad Labem, hrálo totiž přesilovou hru. Severočeši se ale během ní dostali sotva na modrou čáru soupeřovy třetiny. Do jediné vážněji vypadající příležitosti se prokličkoval Nedorost, Růžička mu ale puk s ledovým klidem vypíchl.

Boleslavští zkrátka působili jako někdo, kdo má všechno pevně ve svých rukou. Nepřestávali útočit a nepříjemně dotírat, zatímco Ústí pomalu ale jistě ztrácelo další a další síly další a další snahou dostat se alespoň na dostřel Růžičky. Do poměrně úsměvné situace se všichni hráči na ledě dostali ve 49. minutě, kdy všichni doslova zkoprněli v pozici, v jaké zrovna byli čekajíc, odkud se vynoří puk. Ten ovšem nikde. Z výstroje jej poté na střídačce lovil Pazourek.

V čase 55:32 přišlo vyloučení hráče v zelenobílém dresu a trenér Votruba jej využil k vybrání si oddechového času a následného stažení Zikmunda z brány. Ale ani v šesti proti čtyřem nebylo Ústí schopné vymyslet nic závratného a Růžičku ohrožujícího. Naopak Mladá Boleslav si s klidem držela puk na holích a pokoušela se ostřelovat volnou hostující svatyni. Už se zdálo, že to štěstí bude mít Boháč, zvonila ale jen tyčka. Konečná úprava na 4:0 tak přišla až necelé dvě minuty před koncem utkání z hole Tomáše Nouzy.