Ú s t í n/L. - Ústecký starší dorost odehrál další utkání. Do Zlatopramen Areny přicestoval Vsetín. Lvíčata odehrála výborně první třetinu, během které se dostala do vedení o dvě branky. Valaši hlavně v závěru zápasu byli hodně aktivní. Díky dobrému týmovému výkonu podtrženým výborným Kosinou vyhrálo Ústí 3:2.
so 15. 2. 2014
VHK ROBE Vsetín
3:2 2:0, 0:1, 1.1

Branky a nahrávky: 11. Navarra (Kašek), 19. Tůma (Kopta, Macek), 48. Hucek (Kopta, Tůma) – 36. Lainka (Kovář, Hořanský), 51. Ščotka. Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 31:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Hucek, Benda, Havlík D., Michajličenko, Vandas, Kašek, Koval, Drha, Macek, Kopta, Rubeš, Tůma, Zdvořáček, Navarra, Amirov, Ozom

VHK ROBE Vsetín: Bechný – Weintritt, Augustník, Svozílek, Ščotka, Vítek, Hohl, Rýpar, Hořanský, Kovář, Toman, Konopka, Lainka, Světlík, Mikula, Janoušek, Grygar, Miko, Strmiska

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu se více povedl domácímu týmu. Hucek se dostal do šance, kterou nedokázal využít. Více ze hry mělo Ústí, které se dostávalo spíše ke střelám ze střední vzdálenosti. V čase 10:28 se vyplatila Slovanu trpělivá hra. Kašek našel přesným pasem Romana Navarru, který rozvlnil síť za brankářem Bechným. K další střele se rychle dostal Kašek, místo určení ovšem minul. Vsetínské šance režíroval Mikula, ovšem marně. Minutu a dvacet sekund před koncem třetiny se dostali domácí do vedení o dvě branky. Parádní kombinaci Macka s Tůmou zakončil na vzdálenější tyči stojící Martin Tůma. Po první třetině vedli domácí 2:0.

Vstup do druhé měli lepší hokejisté Slovanu. Kopta adresoval puk Tůmovy, který v jasné pozici minul. Na druhé straně si šanci vytvořil Grygar. Hra se přelévala ze strany na stranu. Týmy se dostávaly ke střelám. Žádná z nich však nebyla pro brankáře nějak obtížná. Ve 36. minutě zaváhala domácí obrana, toho využil Petr Lainka, který překonal Kosinu v brance Ústí. Rozdíl mezi oběma týmy byl jen o jeden gól a hosté se hnali za vyrovnáním. Kosina však domácí mužstvo podržel. Po první druhé třetině platil stav 2:1.

Třetí periodu rozehrál lépe Slovan, Navarrova střela minula branku o milimetry. Domácí obrana začala chybovat, tím pádem hosté diktovali tempo hry. Ústecký Kašek předvedl dobrý obranný zákrok. V čase 47:33 hráli domácí přesilovku. První střela se nepovedla, druhou už Jan Hucek trefil přesně a Ústí se dostalo do vedení 3:1. Domácí obrana nehrála dobře a Jan Ščotka měl velmi snadnou úlohu. V oslabení Vsetína zahrozil Kovář, ale Kosina ho vychytal. Na druhé straně se do dvou šancí probil Navarra, ale ani jednou neuspěl. Další šanci měl Kopta, ani ten nezvedl ruce nad hlavu. V závěru si Vsetín vzal oddechový čas, následně i domácí. Poslední sekundy zápasu skóre nezměnily, a tak Ústí vyhrálo 3:2.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí): První třetinu jsme odehráli výborně, pak už náš výkon nebyl takový. Za dva zápasy máme šest bodů. Za to jsme moc rádi. Velý dík patří gólmanům, kteří chytali oba zápasy výborně.

Jiří Rech (VHK Vsetín): První třetina se nám nepovedla, podle toho vypadal zbytek zápasu. Nepřistoupili jsme k tomu dobře. V závěru jsme si nějaké šance vytvořili, bohužel jsme je nedokázali proměnit.