Ústí nad Labem - Utkání posledního kola základní části I. hokejové ligy ČR mezi Ústeckými Lvy a SK Horáckou Slavií Třebíč musely rozhodnout až penalty. V základní hrací době byly k vidění góly jen v úvodním dějství, po 83 sekundách hry poslal hosty do vedení Tomáš Vondráček. V desáté minutě vyrovnal v přesilové hře Jaroslav Roubík. V loterii zvané samostatné nájezdy byl úspěšnější tým Třebíče, rozhodující nájezd vstřelil David Dolníček.
st 22. 2. 2012, Zlatopramen Arena
SK Horácká Slavia Třebíč
1:2sn 1:1, 0:0, 0:0 - 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 10. Roubík (Šagát, Zeman) - 2. Vondráček (M. Čech), rozhodující nájezd Dolníček. Rozhodčí: Florian - Gerát, Ondráček. Delegát: Gottwald. Vyloučení: 7:5, navíc Sklenička (UNL) TH [ZHK]. Využití: 1:0. Diváci: 1 622. Střely na branku: 52:22 (16:6, 13:7, 19:5 - 2:2 - 1:2). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Zakázaná uvolnění: 1:4. Ofsajdy: 4:2. Vyhraná vhazování: 36:33 (16:6, 9:9, 8:10 - 3:3).

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Klobouček, J. Zeman, L. Poživil, F. Pavlík, Gureň, K. Černý, Dan Růžička, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - Daniel Boháč, Alinč, Pazourek - Lev, Hanzl, Handlovský - M. Čermák, Pajič, Rod.

SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec - Rangl, Dietz, Kadela, Kania, Vl. Brož, T. Valenta, Sobotka, L. Sláma - P. Sedláček, Dolníček, Laš - T. Vondráček, Dočekal, M. Čech - do 29. V. Stejskal, Kaut, O. Látal - Finsterle, Vítek, M. Přibyl.

Třebíč šla hned v úvodu utkání do vedení. Po rychlé akci dva na jednoho minul branku Čech, ale Orct kotouč vyrazil a než se Lvi stačili vzpamatovat, rychle zorientovaný TOMÁŠ VONDRÁČEK prostřelil z bezprostřední blízkosti domácího gólmana. Šanci na druhé straně pak nedokázal využít Tomáš Rod, jenž trefil pouze Hrubcovy betony ani Jaroslav Roubík, jehož střela skončila v lapačce červenobílého brankáře. Žlutomodrá obrana zariskovala, když nechala z rohu až před bránu vyjet hostujícího útočníka, jenž ohrozil ústeckou svatyni, a zastavila ho až za cenu faulu. První přesilovku ale Moravané nevyužili. V deváté minutě si zahrál v početní výhodě Slovan, a to hned 5 na 3; a byl úspěšný. Po ukázkové kombinaci v útočném pásmu dokázal Hrubce překonat JAROSLAV ROUBÍK, čímž vyrovnal na 1:1. Třebíč si osm minut před koncem první periody zahrála přesilovku, v níž se jí ale nedařilo udržet se v útočné třetině. Lvi tedy oslabení poměrně v klidu přečkali. Jenže červenobílí se o pár vteřin později ještě jednou museli bránit pouze ve třech mužích; domácí i přes několik střel nedostali puk za brankovou čáru. Poslední dvě minuty první třetiny si ústečtí hokejisté museli poradit ve třech – na trestnou lavici putovali postupně Handlovský a Čermák. Přestože si Třebíčtí vytvořili silný tlak před Orctovou brankou, kotouč do sítě neprotlačili.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté. Nejblíže ke zvýšení skóre měl Finsterle, který ujížděl sám na žlutomodrého gólmana; úspěšný však nebyl. Moravané si několikrát vytvořili tlak před Orctovou svatyní, ale Ústí se na opačnou stranu kluziště příliš nedostávalo, a když zrovna ano, skončilo to jen zvoněním brankové konstrukce jako v případě Pazourka. Ani Lev, který střílel z pravého kruhu, neprostřelil Hrubce, neboť kotouč skončil ve výstroji gólmana. Drama ale nastalo při úplně jiné situaci. Na nosítkách opustil ledovou plochu Stejskal, který byl faulován Skleničkou, jenž obdržel trest do konce zápasu za zásah do oblasti hlavy a krku. I přesto, že Třebíč hrála pětiminutovou přesilovku, hra se pak většinu času přelévala z jedné strany na druhou, ale víc šancí měli domácí. Rušno před Hrubcem nastalo, když se červenobílou defenzivou prokličkoval Hanzl a nahrával před zcela prázdnou klec Handlovskému, kterého ale přihrávka minula. Vyrovnaný stav vydržel po celou druhou část.

Lvi se do třetí třetiny pustili s velkým nasazením a neustále prahli po gólu, kterým by nejen ovlivnili výsledek, ale také jím mohli vyrovnat střelecký rekord v 1. lize. Střílelo se ze všech možných úhlů, kotouč však v Hrubcově bráně neskončil ani po střele Hanzla, Lva, Pajiče nebo třeba Alinče. Hosté se do útočné třetiny příliš často nedostávali, ale když už zaútočili, měl Orct plné ruce práce. Tlak ze strany domácích nakonec donutil jednoho z třebíčských hráčů k nedovolenému zákroku a Ústí mělo k dispozici dvouminutovou přesilovku. Ústečtí hokejisté se sice usadili v útočném pásmu, ale na Hrubce jako by nemohli najít recept. Nejblíže ke vstřelení branky byl Ludvík, který dostal přihrávku od Roubíka, jenže právě první jmenovaný vypálil z bezprostřední blízkosti kotouč přímo do gólmana. Šest minut před koncem utkání obdržel dvouminutový trest za sekání Rod a hosté hráli v početní výhodě. Ta ale zůstala nevyužita i po oddechovém času Moravanů. Domácí ještě několikrát ohrozili třebíčskou svatyni, jenže Hrubec byl neprůstřelný a o výsledku mělo rozhodnout prodloužení.

Do prodloužení vstoupili aktivněji žlutomodří. Příležitost měli Čermák I Pajič, ovšem ne na tolik velkou, aby nějak výrazně ohrozili červenobílého gólmana. Necelé dvě minuty před závěrem prodloužení odešel pykat na trestnou lavici Šagát a hrálo se 3 na 4. Ústeckým hráčům se však dařilo poměrně v klidu vyhazovat kotouč z obranné třetiny. Rozhodnout utkání mohl Laš, který nadvakrát neprostřelil Orcta.

O vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Jako první začínali Třebíčtí a proti Orctovi se postavil Laš, jenž ale na domácího gólmana nevyzrál. Na druhé straně se proti Hrubcovi rozjel Pajič, který připravil parádní hokejovou šarádu a proměnil. Další, kdo se postavil proti Orctovi, byl Kaut. Ten žlutomodrého brankáře prostřelil. Za Ústí jel druhý nájezd Růžička, jemuž Hrubec vytěsnil střelu betony. Při třetím nájezdu červenobílých se DAVID DOLNÍČEK ze široka rozjel a puk pouze prosvištěl Orctovi mezi nohami. Roubík pak tedy musel dát, aby udržel Ústí ve hře, jenže to se mu nepovedlo a hosté tak zvítězili.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Svátek mi středeční prohra nezkazila, naštěstí slavím svátek až v červnu na Petra a Pavla. Náš výkon proti Třebíči nebyl dobrý. Nevím, jestli jsme byli uspokojení z výkonu z Litoměřic, kde jsme hráli velmi dobře, ale proti Třebíči se nám zápas opravdu nepovedl. Na střelecký rekord jsme nedosáhli, na vyrovnání nám chyběla jedna branka, je to škoda. Ve čtvrtfinále play-off musíme porazit každého, ve čtvrtek dostanou hráči volno. Na plánu máme tři tréninky v pátek, sobotu a neděli. Trénovat budeme především taktické varianty, tzn. přesilovky a oslabení."

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): "Jsem strašně moc rád a klukům bych chtěl poděkovat. Po středečním zápase hodně těžko hledám slova, něco podobného musí člověk zažít. Nikdo s námi nepočítal, byli jsme na odpis. Během 102 hodin jsme hráli čtvrté utkání. Rád bych se podíval do historie, zda někdo něco obdobného absolvoval. Čtyři kola během pěti dnů je opravdu vyčerpávající. Duel s Ústím nad Labem byl těžký, soupeř byl hokejovější, vytvořil si spoustu šancí. My byli trpěliví, dobře jsme bránili. Kluci tam místy lezli po čtyřech, neměli jsme už ani sílu například při přesilových hrách něco uhrát, přesto ten nahoře zřejmě chtěl, abychom do play-off postoupili a daroval nám nájezdy. Exekutory jsem vybíral já, všem třem jsem věřil. V tomto složení jsme porazili na penalty i Šumperk, tenkrát proměnili všichni tři. David Dolníček je pravý lídr týmu, správný kapitán a především vynikající hokejista. Kluci ho pravděpodobně zkasírují a já mu na to snad i přispěji, protože jeho rozhodující nájezd byl ohromně důležitý pro náš klub. Do Ústí nad Labem přijedeme v pondělí s naprosto s čistou hlavou, chceme si vyřazovací boje užít. Naše priorita byla záchrana, nikdo se po 39 odehraných kolech nemohl divit. Je to velký hokejový zázrak. Lvům se samozřejmě neodevzdáme, chceme přilákat na náš stadion diváky a něco před nimi uhrát. Slovan je obrovský favorit, má ambice postoupit do extraligy, kádr na to má. Ve čtvrtek a pátek dostanou hráči volno, můžou si postup oslavit. Sejdeme se spolu až v sobotu na tréninku."