Ú s t í n/L. - Znovu zapůsobila netradiční hokejová zbraň. Oslabení. Ústečtí Lvi ji však zvládají mistrně a už ve třetím domácím mači v krátkém době v nepříznivé situaci duel zlomili. Dnes, v severočeském derby, byla trefa Milana Antoše (na snímku za brankou faulován) jediným zásahem. Jinak vládli nad střelci brankáři. Jak domácí Přikryl, tak hostující Horčička přiváděli zakončovatele k zoufalství. Ústí devátou výhrou v řadě zakončilo skvělou novoroční jízdu ve třetí třetině základní části.
st 24. 1. 2007
Piráti Chomutov
1:0 0:0, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 58. Antoš (Micka). Rozhodčí: Souček - Rozlílek, Bertlík. Vyloučení: 10:8. Bez využití:. V oslabení: 0:1. Diváci: 3415. Střely na branku: 31:41. Průběh utkání: 1:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Kolafa, Nádašdi, Hořava, Houdek, Ficenc, Pojkar, Zápotočný - Slížek, Pazourek, Antoš - Janků, Martinec, Klimt - Micka, Ivan, Klobouček - Přeučil, Kloz, Vítek - Hulva.

Piráti Chomutov: Horčička - Chatrnúch, Malínský, Trefný, Šulc, Černý, Řezníček, Nosek, Bombic - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Hašek, Charousek, Jeslínek - Tauš, Heinisch, Havlůj.

Již po půlminutě hry hráli domácí přesilovku. Těsně po naskočení Šípa z trestné lavice trefil Havlůj tyč. Po vhazování měli hosté velkou šanci, ale Přikryl byl bezchybný. V 7. minutě donutili hokejisté Slovanu svým tlakem v útočném pásmu hosty k faulu. Chatrnúch ve snaze vyhodit kotouč z pásma přehodil i ochranné sklo a domácím se tak naskytla 55 vteřin dlouhá dvojnásobná přesilovka, kterou ale využít nedokázali. Ve 12. minutě se domácí usadili před Horčičkou, hosté se ale ubránili. Od 15. minuty bylo postupně vyloučeno po třech hráčích na obou stranách, přičemž domácí měli další, tentokrát více než minutu dlouhou, přesilovku 5 proti 3. Přílišným důrazem před Horčičkou ji ale podstatně zkrátil Martinec. V závěru třetiny si dvojnásobnou výhodu vyzkoušeli i hosté, ani oni z ní však vedoucí branku nevytěžili.

Úvod prostřední části hry patřil jednoznačně chomutovským hokejistům, když Lvi usedli dvakrát za sebou na trestnou lavici. Ve 27. minutě si připsal Přikryl vynikající zákrok proti Šípovi. Podobně dopadl i jeho souboj o 2 minuty později s Jírou. Ve 32. minutě se po levé straně rozjel Martinec, těsně za modrou zahrál na housle Chatrnúchovi, ale kotouč mu trochu utekl a on ho před Horčičkou nestačil zpracovat. Hrálo se nahoru dolů, šance se střídaly na obou stranách. Ve 38. minutě ujeli hosté do přečíslení 3 na 2. Přikryl šel do rozkleku a Jeslínek, který ho chtěl obloučkem překonat, přehodil i branku.

Hosté začali závěrečnou třetinu obrovskou šancí, když Polodna mířil jen těsně vedle. Kotouč poté zametl Nádašdi. Hosté se na delší dobu nastěhovali před Přikryla a domácí hokejisté byli pod velkým tlakem. Zhruba po 4 minutách se domácí dokázali vymanit z tlaku a i oni dokázali chomutovské zmáčknout. S přibývajícími minutami se hra stále více stávala bojem o každý centimetr ledu a souboje se začaly přiostřovat. V 50. minutě, za nebezpečnou hru vysokou holí, dostal dvojitý trest Přeučil, ale Lvi pozornou obranou hosty téměř k ničemu nepustili. V 54. minutě naskočil Martinec ze střídačky, do jízdy dostal přesný pas, v souboji 1 na 1 byl ale úspěšnější Horčička. Poslední a rozhodující přesilovka přišla v 57. minutě, kdy na trestnou lavici usedl Klimt. Když do vypršení jeho trestu zbývala půlminuta, vybojoval za brankou hostí puk Micka, nahrál Antošovi, ten vybruslil před Horčičku a nikým neatakován bekhendem k levé tyči zařídil výhru domácích. Hostující trenéři si poté ještě vyžádali oddechový čas a zkusili hru bez brankáře. I přes drtivý tlak Chomutova v závěru utkání se však skóre už nezměnilo.

Vladimír Kýhos (KLH Chomutov): "Nehovoří se mi lehce, protože když tam v kabině vidím ty zklamané kluky, myslím, že jsme si nezasloužili prohrát. Mimo přesilovek, které soupeř měl, si nedokázal za celý zápas udělat tlak a nějaké vyložené šance. Těch jsme měli víc my. Bohužel, vlastní chybou si necháme dát gól. Je to nepochopitelné. Jestli se jedná o zkušenost... Samozřejmě, Ústí má daleko zkušenější hráče. Také právě proto vyhrávají o gól, o dva. Dají dva, tři góly za zápas, ale vyhrají ho. My ne, my to ještě neumíme. V posledních deseti minutách jsme hráli šest minut přesilovku. Nedokázali jsme to využít, a v tom vidím tu příčinu. Stále platí, že po základní části chceme být co nejvýš. Před sebou máme ještě třináct zápasů, tak uvidíme. Co říkám na návštěvnosti? Jestli začnou chodit diváci? Mě už nic nepřesvědčí. Myslel jsem, že když je dnes v Ústí derby, domácí jsou první, osm zápasů neprohráli, tak že dnes lidi přijdou. Zápasy Ústí - Chomutov, myslím, mají vždy dobrou úroveň. Dnes sice nepadaly góly, ale diváci se museli pobavit. Jenomže zase nepřišli, tak tomu už opravdu nerozumím..."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Od první do poslední minuty to byl boj a jsme rádi za tři body. Na obou stranách byli především vynikající gólmani a bylo spoustu nevyužitých přesilovek. Proto to bylo 0:0 až do samotného závěru a tam se štěstíčko přiklonilo k nám. Tam jsme byli dvakrát po sobě venku, jednou na čtyři minuty a jednou na dvě. Důležité bylo, že jsme ubránili ty čtyři minuty, pak v oslabení rozhodli a ubránili powerplay. Tomáš Micka svým nasazením a důsledností dokáže vybojovat hodně kotoučů a z toho plynou potom takové situace. Na druhou stranu obě mužstva měla přesilovky pět na tři. Když nebudu hodnotit soupeře, tak my v těchto momentech musíme mít větší důraz před brankou. Taková těžká utkání rozhodují právě přesilové hry. Co se týče zranění Davida Pazourka, tak zítra ráno půjde na rentgen a pak uvidíme víc. Už minulý zápas dostal sekeru do palce a dnes opět na to samé místo. Jirka Kudrna má poraněné zápěstí, mysleli jsme, že už bude v pořádku, ale snad naskočí příští týden. To samé Honza Kudrna s loktem. Kuba Grof rehabilituje a jezdí na kole. Co se týče posil, nechci být konkrétní, ale určitě se tu někdo objeví."