Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi zvládli i třetí novoroční vystoupení vítězně. Beroun udolali 4:2. Dlouho nebyl mač snadnou úlohou. Robotu si však Ústečtí zkomplikovali sami díky přespříliš vysokému počtu zahozených šancí. Mnohokrát mohli odskočit, ale třeba po Pazourkově teči ve druhé třetině se puk jen ploužil brankovištěm za už překonaným hostujícím brankářem Handlem. Ten byl těžkým oříškem pro domácí střelce mnohokrát. Rozhodující okamžiky zápasu si připsal Marek Ivan. Nejdřív na hostujícího brankáře dvakrát v oslabení vyzrál, pak málem přizabil Ctibora Jecha, za což byl poslán do předčasně šaten, a v následném oslabení potřetí v zápase domácí skórovali. Vítěznou ránu zasadil Jan Klobouček.
st 10. 1. 2007
Medvědi Beroun 1933
4:2 1:0, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 11. Ivan (Kudrna Jiří), 29. Ivan (Zápotočný, Micka), 46. Klobouček (Janků), 50. Slížek (Pazourek, Antoš) - 23. Novotný (Šinágl), 55. Rýgl (Šinágl, Filip). Rozhodčí: Nečas - Sichrovský, Šerý. Vyloučení: 5:10, navíc Ivan (UNL) TH a Tvrzník (BER) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 3:0. Diváci: 2280. Střely na branku: 50:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Nádašdi, Kolafa, Hořava, Kudrna Jan, Zápotočný, Houdek, Ficenc, Pojkar - Slížek, Pazourek, Antoš - Janků, Klobouček, Kloz - Ivan, Micka, Jiří Kudrna - Hulva, Přeučil, Vítek.

Medvědi Beroun 1933: Handl - Kameš, Lukačovič, Filip, Čížek, Gudas, Jelínek, Rýgl, Braniš - Tvrzník, Šinágl, Novotný - Dušek, Pajič, Jech - Vlček, Toma, Nedorost - Hudíček, Stromko, Pavel

Ústečtí Lvi začali podle očekávání už od počátečních minut produkovat útočný hokej. Prvnímu nebezpečnému pokusu ujmout se vedení musel Roman Handl v brance Berouna čelit po Pazourkově teči Nádašdiho střely, se situací si ale poradil dobře. Po střelách Kloboučka a Kudrny od modré čáry dostal ústecké publikum pěknými kombinacemi do varu Ivanův útok. Berounští se v úvodu do útoku příliš nehrnuli, jako by spíše vyčkávali, co se urodí ze snahy domácích. Ke zvýšení jejich útočné aktivity mohla přispět přesilová hra v deváté minutě, kdy už musel i Petr Přikryl ukázat něco ze svého umění, aby včas zasáhl proti nepříjemně tečované střele. Paradoxně ale sotva Medvědi vytáhli drápky v útoku, dokázali se prosadit Ústečtí. Jiří Kudrna a Marek Ivan se ve vlastním oslabení dostali do úniku. Kudrna volil v situaci dva na jednoho přihrávku vzduchem přes hokejku padajícího obránce přesně na hůl svého spoluhráče, ten nezaváhal, usměrnil kotouč do branky a zařídil tak pro svůj klub vedení 1:0. I nadále Lvi drželi první třetinu víceméně ve své režii, ale přestože se jim naskytlo ještě mnoho příležitostí, jak svůj náskok zvýšit, podruhé puk za Handlova záda neumístil nikdo. Berounští se sice v útoku objevovali sporadicky, ale přesto občas zahrozili, Petr Šinágl se blýskl tvrdou střelou z úhlu, po níž puk chvíli nebezpečně poskakoval před brankovištěm, ale bohužel pro hosty poblíž nebyla hokejka žádného z jejich hráčů. První třetina tak skončila za stavu 1:0 pro domácí.

Do druhého dějství vstoupili berounští hráči jako vyměnění, sotva Ústí dohrálo přesilovou hru, už se Medvědi objevili v útoku. Lukačovič objel Přikrylovu branku, ten se ale k levé tyči stihl přesunout a zamezit i Šináglově dorážce. Beroun zůstal v útočném pásmu a svou aktivitou si vynutil faul domácí obrany, signalizovanou výhodu dokázali ve vyrovnávací gól přetavit Šinágl s Jiřím Novotným, první jmenovaný obkroužil branku, tam puk přebral Novotný a jeho střela z první přes domácího gólmana prošla. O chvíli později si s výhodou jednoho muže na ledě mohli opět zahrát Lvi, v přesilovce zamkli berounskou čtveřici v obranném pásmu, Pazourkův pokus prošel sice brankovištěm za zády Handla, ale nikoliv za brankovou čárou. Neujaly se ani střely obránců, a tak si ústecké publikum muselo na další změnu stavu počkat zase do oslabení a nemuseli čekat dlouho, ve 27.minutě putoval na trestnou domácí Přeučil, Beroun se opět vysunul do útoku a zapomněl na obranu. Tomáš Micka šel s důrazem sobě vlastním za vyhozeným pukem, u hrazení byl úspěšnější než jeho protihráč, a tak se kotouč mohl přes Zápotočného dostat až k Ivanovi, který se nebál vystřelit a opět poslat Lvy do vedení. V polovině třetiny ústecké publikum zvedl ze sedaček zákrok Ctibora Jecha proti domácímu brankáři, Přikryl se vracel zpět do branky, když ho Jech srazil a obratem putoval na trestnou lavici. Přesilové hry ale v tomto utkání nebyly nejsilnější stránkou ani jednoho z mužstev. Do šance se naopak dostával berounský Tvrzník, ale Nádašdi si lehl do přihrávky, která mohla být gólová, a zmařil tak možnost hostů opět srovnat. V závěru třetiny se ještě do slibné šance dostal Hudíček, když jel prakticky sám na branku, ale jeho střela pouze zazvonila o tyč domácí branky.

Poslední třetinu načal svou příležitostí Klobouček, ale ze slibné pozice minul branku, lépe se nevedlo ani Antošovi, který netrefil obtížnou Pazourkovu přihrávku. Ivanův útok si také vytvořil příležitost, Handl puk přikryl, ale v brankovišti bylo až moc hráčů najednou. Ivanovu snahu najít puk pod brankářem, ohodnotil Jech nedovoleným zákrokem, který si ale urostlý útočník nenechal líbit, a protože v bitce, která nastala, byl rozhodně tím aktivnějším hráčem, musel si jít odpočinout do sprch. Beroun tedy měl opět šanci v podobě přesilové hry. Ale ačkoliv to zní téměř neuvěřitelně, byli to opět Ústečtí Lvi, kdo se prosadil, když se Janků s Kloboučkem dostali do protiútoku a druhý jmenovaný se nemýlil – 3:1. Ledová sprcha pro hosty v podobě tří obdržených gólů ve vlastních přesilovkách jako by domácím ke štěstí nestačila, a tak o pár minut později zvýšil rozdíl ve skóre Ladislav Slížek, tentokráte netradičně ve hře pět proti pěti. Rýglem využitá dvojnásobná přesilová hra už nic nezměnila na vítězství domácího celku. Utkání tedy skončilo 4:2.

Karel Najman (Beroun): „Na to jaké jsme udělali změny v sestavě, někteří hráči nám odešli, přijeli jsme se čtvrtou řadou složenou téměř z juniorů, tak ten zápas jsme neodehráli špatně. Akorát naše přesilovky jsme nehráli dobře, byli jsme v nich nedisciplinovaní, propadali jsme, dělali jsme hrubé chyby a soupeř je zkušený, takže nás třikrát v podstatě v přečíslení dva na jednoho ztrestal, což teda já nepamatuju, to jen tak k vidění není. Tím jsme se víceméně porazili sami, ale jinak kluci podali dobrý výkon – bojovný a disciplinovaný.“

Pavel Hynek (Ústí): „My jsme odehráli výbornou první třetinu a bohužel jsme z toho vytěžili jen jednobrankové vedení, což bylo málo, a v druhé třetině už jsme soupeře nedostávali pod takový tlak, chyběl nám lepší pohyb, ale ve třetí třetině už jsme to dokázali zlomit. Paradoxně jsme nevyužili žádnou z přesilových her a naopak jsme dokázali třikrát skórovat v oslabení. Jsme rádi za tři body a jdeme dál.“