Ú s t í n/L. - Derniéra nadstavbové části první hokejové ligy se Ústeckým Lvům ve 46.kole soutěže nevyvedla podle představ. Třebaže ještě po dvou třetinách vedli, body nakonec nezískali. Domácí rozhodli o výsledku ve třetí části. Sedlákův gól tak ukončil osm zápasů trvající ústeckou vítěznou sérii.
st 28. 1. 2009
HC Kometa Brno
3:2 1:1, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 3. Liščák (Klimt, Křetínský), 43. M.Černý (Kostourek), 48. P.Sedlák (Klimt, Morava) - 10. Heřman (Špirko, Němeček), 32. Sklenička (Macháček, Šagát). Rozhodčí: Šindler - Brejcha, Šmíd. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 30:22. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

HC Kometa Brno: Horčička - Zubíček, David, Kántor, Koma, Houdek, Kempný, Morava, Křetínský - Haluza, Padělek, Polodna - Černý, Kostourek, Brabenec - Vondráček, Pucher, Dlouhý - Sedlák, Liščák, Klimt.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - A. Novotný, Tůma, Němeček, Macháček, Pojkar, Zeman - Hovorka, Špirko, Heřman - Čaloun, Šagát, Sklenička - Janků, V. Novák, Hanzl - Šaffer, Havlíček, Kuchejda.

Kometa vstoupila do utkání povzbuzena vysokou výhrou z předchozícho zápasu a svůj úvodní nápor přetavila v branku. Po vyhraném buly posunul Křetínský kotouč na Liščáka, který se střelou bez přípravy trefil přesně k tyči – 1:0. Hosté byli hodnou chvíli zaskočeni a nevzpamatovali se ani v přesilové hře. Vyrovnání se však nakonec dočkali celkem rychle – bleskový kontr zakončil po Špirkově příhře přesnou střelou pod břevno Heřman.

Kometa se ale oklepala a opět začala dotírat na Salfického. Ten však odolal i ve dvojnásobné výhodě Brna, měl i trochu štěstí, když Brabenec v jasné pozici přestřelil. Další velkou šanci spálil Polodna, když po sérii přihrávek střílel z pravého křídla těsně vedle. Lvi se tak ubránili a již v plném počtu pak dokázali i zahrozit, ve velké šanci se zjevil Špirko, nadvakrát ale Horčičku nepřekonal. První třetina skončila tresty, na každé straně šel ven jeden bojovník, do druhé části tak oba týmy vstoupily ve čtyřech a za nerozhodného stavu.

První minuty prostřední pasáže patřily opět Kometě. Ta sice hrála další oslabení, v něm si však vytvořila tři slušné příležitosti a zejména střela Vondráčka byla pro Salfického nebezpečná. Hostující gólman ale svou branku uzamkl a nepomáhala sebevětší snaha. Do útoku se dral dokonce i bek Morava, bekhendem po parádní příhře Klimta přestřelil. Lvi posléze nezvládli ani další přesilovku, udeřili však hned vzápětí. Unavená čtveřice Komety nestihla vystřídat a Macháček měl na modré hodně prostoru, jeho polovysokou střelu tečoval v pokleku Sklenička a Horčička neměl nárok - 1:2. Vzápětí pohrdla výhodou i Kometa, v prostřední třetině oba týmy přesilové hry nezvládaly.

Nejvíce jinak na ledě čněl Liščákův útok s Klimtem a Sedlákem na křídlech. Hlavně exústečtí hráči se činili, ale na Salfického nevyzráli. Nejblíže k tomu měl Sedlák, jeho švih ale skončil v lapačce ústeckého gólmana. V závěru třetiny byl ještě po potyčce vyloučen za hrubost domácí Liščák, do sirény se ale Modrobílí ubránili bez problémů.

Do poslední části vlétli Moravané jako polití živou vodou a bylo to znát. Salfického prověřili po řadě Černý, DLouhý a Kempný, ústecký mág však byl překonán až v přesilovce Brna. Po faulu Nováka střílel Koma, puk vyšťoural Kostourek a poslal jej přesně na hůl Černého, který trefil odkrytou klec přesně - 2:2. Ústečtí nezachytili úvodní tempo a hodně dlouho jim trvalo, než se vyrovnali s rostoucím náporem Brna. To již ale bylo pozdě - domácí se prezentovali pěknou souhrou a vedli 3:2. Morava vysunul Klimta, ten našel najetého Sedláka a domácí dravec si parádní kličkou vychutnal Salfického. Hned poté se nechal vyloučit Zeman a Kometa mohla své vedení zvýšit, Lvi se ale bránili v oslabení hodně obětavě a situaci ustáli.

Vyprodané Rondo pak povětšinou nadále sledovalo souboj Kometa versus Salfický, s přibývajícím časem se ovšem snažili o zteč i hosté. Největší šanci měl Sklenička, ovšem v dobré pozici nemířil přesně a trefil Horčičku do hrudi. Salfický na druhé straně zneškodnil šanci Kostourka a sólo Klimta. Stav utkání již nezměnila ani hra bez gólmana v podání hostí, byť kotouč jednou těsně minul opuštěnou klec. Kometa tak na čtvrtý pokus svého rivala konečně porazila, když k tomu pomohla především zlepšená hra v poslední třetině.

Vladimír Kýhos (HC Kometa Brno): Jsme rádi, že se nám povedlo dosáhnout stovky bodů, ale hlavně že se nám konečně podařilo porazit Ústí. Proti takovému soupeři se strašně těžko hraje, ale dneska jsme se dokázali prosadit před brankou, což se minulý zápas nedařilo. Teď je před námi dvoutýdenní pauza a v ní chceme pořádně potrénovat.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Trenéři ústeckého týmu se k zápasu nevyjádřili.