Zlín - Ústečtí Lvi si v play-outu připsali druhou výhru, byť ve Zlíně se z výhry 3:2 radovali až v prodloužení. Domácí byli do půle utkání lepším týmem a dokázali si vypracovat dvoubrankový náskok. V závěru druhé části o něj však brankami Káni a Kloboučka přišli. V posledním dějství bylo rozhodnutí blíže Ústí, ale na vítěze se čekalo až do prodloužení. V něm posunul Slovan ke dvěma bodům gólem v přesilové hře Jan Čaloun.
st 12. 3. 2008, Zimní stadion Luďka Čajky
PSG Zlín
2:3pp 1:0, 1:2, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 7. M. Pšurný (R. Pšurný), 29. Hamrlík (Balaštík) - 34. Káňa (Krajči), 36. Klobouček (Šaffer), 64. Čaloun. Rozhodčí: Jeřábek - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 6:7, navíc Okál (ZLN) 5+OK KOL. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 520. Střely na branku: 33:35. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

PSG Zlín: Murín - Hamrlík, Lučka, R. Míka, Ďurák, Hlavačka, Klouček - Balaštík, Leška, Rachůnek - Okál (41. Kubiš), Mokrejš, Andrašovský - M. Pšurný, R. Pšurný, Záhorovský.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Němeček, Pojkar, Zeman, Hořava, J. Klobouček, Vágner, A. Novotný, Zápotočný - V. Novák, A. Nedorost, Hašek - Čaloun, Špirko, F. Mrázek - Hovorka, Šagát, Šaffer - Krajči, Pazourek, Káňa.

V úvodu utkání se jako první předvedli bratři Pšurní, kteří hned zkraje zápasu donutili Přikryla zasahovat. Hosté opláceli jedovkami Šaffera a Vágnera. Na bratrskou spolupráci Romana a Michala Pšurných už byl Přikryl v 7. minutě krátký. Roman načal akci, na jejímž konci byla úspěšná dorážka Michala Pšurného. Nabuzení Berani doráželi na Přikryla i v dalších minutách, nejprve čelil brankář Lvů spolupráci Leška-Balaštík, velice agilní byli až do konce třetiny bratři Pšurní a v závěru první části to zkoušel samostatně Rachůnek. Lvi se v první třetině do souvislejšího tlaku nedostali, zato se mohli spolehnout na svého gólmana.

I do druhé části lépe vkročili domácí, po kombinaci Andrašovského s Mokrejšem musel kouzlit Přikryl. Magie ústeckého gólmana ovšem neúčinkovala na Martina Hamrlíka, který v ujel ve vlastním oslabení a ostrou ranou zvýšil na 2:0 pro Berany. Po druhé brance se Ústí zmobilizovalo a domácím začalo šlapat na paty. Jako první uspěl ve 34. minutě po přesném pasu Krajčiho zpoza branky Káňa. Vzápětí vyřadil domácí kapitán Okál ze hry vůdce lví smečky Nováka, za což rovnou zamířil do sprch. Úlohy mstitele se zhostil pohotově Klobouček, který zavěsil střelou od modré. Ještě do konce druhé třetiny mohl strhnout vedení na stranu Ústeckých Káňa, s takřka stoprocentní šancí však naložil nedbale.

Zlín se hned v prvních minutách poslední části znažil nabýt ztracené vedení, ale Balaštík ani Michal Pšurný se třetího zásahu nedočkali. Ústí pak získalo výhodu dvojnásobné přesilovky, v níž efektně zkrotil Němečkův volej s gólovými ambicemi Murín. Hosté se znovu výrazně přiblížili gólu v 53. minutě, nejprve před brankou šikovně tečoval Krajči, odkrytou klecí následně pohrdnul Mrázek. Lvi po třech bodech viditelně prahli více než domácí, nakonec se však v samém závěru musel Přikryl zorientovat v nebezpečné mlýnici před vlastní brankou.

Prodloužení mohli po dvou minutách utnout bratři Pšurní, ale nastavený čas předčasně ukončila lví smečka. Při vyloučení Hamrlíka nejprve obrovitou šanci zazdil Šagát, po něm už si před Murínem počínal nepoměrně lépe Čaloun, jenž zápas zlomil ve prospěch Ústí.

Rostislav Vlach (Zlín): "Kromě prvních deseti minut hosté v zápase lépe bruslili, měli i více šancí a zaslouženě vyhráli. Dnes jsme podali velmi špatný výkon. Hráči špatně hledají motivaci, když už není o co hrát. Možná je uspokojí vedení. Stalo se nám to už podruhé za sebou, možná je to i podcenění soupeře. Těžko říci."

Jan Votruba (Ústí nad Labem): "Hráli jsme v úvodu zápasu velmi špatně, protože jsme neobsazovali prostory před bránou. Zlín hrál velmi dobře a vytvořil si několik šancí. Jen zásluhou brankáře Přikryla, který předvedl velmi dobré zákroky, nebyl po úvodní třetině větší rozdíl v náš neprospěch. Od stavu 0:2 jsme se dostali zpět do zápasu, začali jsme lépe bruslit a vytvořili jsme si šance. Remíza v normální hrací době byla spravedlivá. V prodloužení se na naši stranu přiklonilo štěstí."