Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi potřetí za sebou v utkání vedli, podruhé však odcházejí se sklopenými hlavami. Vítkovice ve Lví aréně dominovaly a vezou na sever Moravy tři body po výhře 4:2. Přitom skóre otevřel už po patnácti vteřinách hry Tomáš Káňa, Po teči Nedorosta vedli domácí ještě jednou, Vítkovičtí však zvládli obrat a nepovolili Ústí vyhrát po pátečním úspěchu v Pardubicích podruhé za sebou. To se mu ještě v sezoně nepovedlo.
ne 9. 3. 2008
HC Vítkovice Steel
2:4 1:1, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 1. Káňa (Janků), 25. Nedorost (Němeček) - 6. Krenželok (Tomášek), 33. Kolařík (Hruška), 46. Vala (Škoda), 52. Köhler (Hruška). Rozhodčí: Hribík - Čížek, Prchal R. Vyloučení: 7:9, navíc Novotný (UNL) 10 min. NESP. Využití: 0:1. Diváci: 2183. Střely na branku: 33:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Novotný, Zápotočný, Hořava, Zeman, Pojkar, Klobouček, Němeček, Vágner - Janků, Pazourek, Káňa - Čaloun, Špirko, Krajči - Hovorka, Šagát, Šaffer - Heřman, Nedorost, Hašek

HC Vítkovice Steel: Štěpánek - Trnka, Kuboš, Ovčačík, Gulaši, Mrázek, Heš, Jurečka - Tomášek, Jánoš, Krenželok - Šedivý, Sturz, Kolařík - Klimek, Hruška, Köhler - Svačina, Škoda, Vala.

Domácí měli raketový vstup do zápasu. Už po 16 vteřinách rozvlnil síť za Štěpánkovými zády exvítkovický Káňa. Ještě v 1. minutě mohla z velké šance zvýšit vedení domácích druhá pětka, ale svatyně hostujícího celku odolala.  Ve 3. minutě hráli domácí přesilovou a při další signalizované výhodě zazvonila tyčka vítkovické branky. Z následující minutové přesilovky 5 proti 3, ale Lvi nic nevytěžili. Hosté poprvé ohrozili domácí branku až v 5. minutě, ale hned poté už se radovali z vyrovnání. Krenželok  objel branku a nikým neatakován přehodil bekhendem bezmocného Přikryla. Ve 14. minutě mohli jít hosté do vedení, když Přikrylovi vypadl kotouč, ale před vítkovickými hráči ochránil domácí branku Krajči. V samém závěru 1. třetiny ujel po vhazování ve středním pásmu Šedivý, jeho sólo však Přikryl zneškodnil.

I první minuta druhé třetiny přinesla vzruch před vítkovickou brankou. Nejprve se z levého kruhu neprosadil Zápotočný a chvíli na to ze stejného místa Krajči. Nezaháleli však ani hosté, Köhler pořádné protáhl Přikryla. Ve 25. minutě zachytil Němeček vyhazovaný kotouč, vystřelil od modré a těsně před Štěpánkem tečoval Nedorost - 2:1. Na rozdíl dvou branek ve prospěch domácího týmu mohl hned nato zvýšit Janků, ale vítkovický brankář jeho pokus vytlačil nad. Obrovskou šanci na vyrovnání promarnil ve 32. minutě Ovčačík, když ze dvou metrů netrefil prázdnou branku. Skóre se však měnilo o necelou minutu později. Přikryl nejprve chytil nepříjemnou střelu. Po jeho vyjetí z brankoviště mu ale některý z hostujících hráčů sekl do lapačky a puk mu vyrazil. Kotouč se dostal až ke Kolaříkovi, který v závaru střílel do prázdné branky. Puk sice v brance nebyl dobře vidět, rozhodčí ale s jistotou gól uznal. Velkou šanci strhnout vedení opět na stranu domácích měl ve 36. minutě po Čalounově přistrčení Špirko. Stál osamocen před Štěpánkem, ale neposedný kotouč se mu nepodařilo zpracovat tak rychle, aby na něj vítkovický brankář nestihl zareagovat.

Na začátku třetí třetiny se dlouho hrálo bez přerušení, ve 44. minutě zazvonila horní tyčka vítkovické branky. O 2 minuty později ujel po levé straně Vala a střelou mezi Přikrylovy betony poslal hosty poprvé do vedení. Domácí po této brance znervózněli a přestalo se jim dařit. Naproti tomu v pohodě hrající hosté pěknou akcí na jeden dotek uzavřeli v 52. minutě účet utkání na 2:4. Branku vstřelil Köhler.

Petr Bolek (HC Vítkovice Steel): "Na utkání jsme dnes přijeli s hodně mladým týmem, vzali jsme jednu pětku z juniorů. Myslím, že se to vyplatilo, kluci bruslili, hráli svižně a vytvořili si hodně šancí. Chtěl bych je za to i s brankářem pochválit."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Narozdíl od utkání v Pardubicích jsme až na začátek utkání, kdy jsme dali rychlý gól, předvedli úplně jiný výkon. Odehráli jsme špatné utkání a nedařilo se nám. Vítkovice dnes vyhrály zaslouženě."