Ú s t í n/L., P a r d u b i c e - I ve čtvrtém utkání letního poháru odchází Ústečtí Lvi z ledu jako poraženi. V Pardubicích navíc nedokázali vstřelit ani branku a podlehli 0:2. V polovině utkání jedné dosáhli rukou a sudí jim ji nemohli uznat, předtím Slížek trefil tyč. Pak domácí dvakrát využili přesilovku a zápas rozhodli brankami Cetkovského a Haluzy. Poprvé se v ústeckém dresu představil obránce Vomela.
pá 17. 8. 2007, ČEZ Arena Pardubice
HC ČSOB pojišťovna Pardubice
2:0 0:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 38. Cetkovský (Koma), 52. Haluza. Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

HC ČSOB pojišťovna Pardubice: Růžička (Hylák) – Snopek, Havíř, Posmyk, Linhart, Píša, J. Nakládal, Koma, M. Šeda – Havel, Pivko, Andrašovský – Somík, Koukal, Cetkovský – Tvrdík, Blažek, Haluza – Klejna, Rákos, Zohorna.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund (Volke) – Vágner, Houdek, Novotný, Hořava, Vomela, Ficenc, Pojkar, Zápotočný – Janků, Pazourek, Antoš – Svitavský, Liščák, Heřman – Šaffer, Hanzl, Klimt – Míka, Slížek, Klobouček

Poslední „domácí“ zápas Pardubic v Tipsport Hockey Cupu přilákal na chrudimský stadionek opět solidní návštěvu, na východ Čech dorazil i hlouček fanoušků Slovanu, kteří se rovněž spolustarali o pohodovou atmosféru.

Zkraje zápasu se spíše vylučovalo, než hrálo. Rozhodčí Antonín Jeřábek postupně vyloučil čtyři hráče hostujícího mužstva, ale HC Moeller Pardubice nedokázal žádnou z nabídnutých výhod proměnit v gól.

Do asi největší střelecké příležitosti se v těchto výhodách propracoval v 11. minutě Jiří Cetkovský. Hezky si najel mezi kruhy, ale Jiří Zikmund v ústecké brance situaci úspěšně vyřešil.

Pak se karta otočila, do konce úvodního dějství stihl rozhodčí vykázat na trestnou lavici tři borce v pardubických dresech, ale ani hosté nenaložili s přesilovými situacemi nejlépe. Ve 14. minutě vletěl do polootevřené obrany Východočechů útočník Pavel Janků, ale jeho ostrou střelu vytěsnil povyjetý Martin Růžička v pardubické brance. Domácí se ubránili i oslabení tři na pět v závěru úvodní třetiny.

Druhé dějství nabídlo obdobnou podívanou. Domácí byli sice hokejovější a častěji se dostávali do pásma soupeře, ale jejich gólová produktivita byla všelijaká, jen ne dobrá. Ale i hosté se dostávali do šancí. Útočili zejména skrze rychlé brejky po pravé straně.

Ve 27. minutě se mezi kruhy do palebné pozice probil Jiří Cetkovský, ale netrefil se přesně. Pak byli v krátkém sledu vyloučeni dva hráči Pardubic, přičemž Jan Snopek obdržel za protesty navíc osobní desetiminutový trest. Severočeši využili nabídnutou výhodu k velkému tlaku, nejvíce zahrozili Ladislavem Slížkem, který při sérii ostřelování pardubické branky trefil její tyč.

Přesto se Severočeši ve 30. minutě radovali ze vstřelené branky. Ladislav Slížek ji ale dosáhl rukou, a tak gól hlavní arbitr neuznal.

A tak udeřilo na opačné straně. V 37. minutě vyslal první varování agilní Michal Tvrdík, jehož brejk po pravé straně snesl extraligové parametry, aby o chvíli později se gólově prosadil Jiří Cetkovský. Ten se při přesilovce (vyloučen byl Jan Heřman za nedovolené bránění) postavil před brankoviště, odkud dorazil střelu Jaroslava Komy od modré čáry – 1:0.

Ve třetí třetině se ještě více vylučovalo, než hrálo. Rozhodčí vyměřil celkem devět dvouminutových trestů (sedm pro Lvy) a hostujícího Andreje Novotného poslal po dvou desítkách do kabin. Pardubice, které hrály dlouhé přesilovky, se ztěžka prosazovaly. Do šancí se dostávaly, ale zakončení nebylo přesné.

Snažili se ale i Ústečtí Lvi. Ve 47. minutě ujel do brejku po pravé straně expardubický bek Martin Vágner. Jeho ostrý projektil vytěsnil Martin Růžička. Na druhé straně spálili smělé šance Michal Tvrdík a Petr Koukal.

Východočeši tak navýšili své těsné vedení v 52. minutě využitou přesilovkou pět na tři. Úspěšným střelcem byl všudybyl Petr Haluza – 2:0.

Hosté se sice snažili v závěru utkání něco udělat se zápasem, ale Pardubice si vítězství přes power play soupeře pohlídaly.