Ú s t í n/L. - Poprvé v sezoně dokázali Ústečtí Lvi přehrát Vítkovice. Sice až na osmý pokus, zato pořádně. Soupeře, který v neděli odehrál poslední zápas sezony, jeho rozlučku poněkud zkalili. Od počátku Severomoravany jasně přehrávali a ve druhé třetině, v níž nasázeli čtyři branky, vyjádříli převahu i gólově. Celkové skóre 5:1 tak znamená domácí rekord extraligového nováčka, takovým rozdílem a ani tolik gólů v jednom mači dosud nenastřílel. Dvěma brankami se na výhře podílel v poslední době základní sestavou opomíjený František Mrázek.
ne 30. 3. 2008
HC Vítkovice Steel
5:1 1:0, 4:0, 0:1

Branky a nahrávky: 10. Šagát (Hovorka), 21. Mrázek (Zeman), 23. Mrázek (Martinec), 24. Novák (Nedorost), 36. Nedorost (Hašek) - 58. Szturc (Mrázek). Rozhodčí: Fraňo - Bejček, Svoboda. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 1027. Střely na branku: 45:35. Průběh utkání: 5:0, 5:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Pojkar, Hořava, Novotný, Zápotočný, Němeček, J. Evan, Zeman, Gýna - Hovorka, Šagát, Krajči - Janků, Špirko, Káňa - V. Novák, A. Nedorost, Hašek - Čaloun, Martinec, Mrázek.

HC Vítkovice Steel: Mrázek (24. Štěpánek) - Heš, Suchý, Sedlák, Hartmann, Mrázek, Gulaši, Ovčačík - Köhler, Hruška, Klimek - J. Kolařík, Sturz, Šedivý - Mikula, Vala, Svačina - Tomášek, Škoda.

Hned v úvodu utkání se odehrálo několik velmi nebezpečných akcí před oběma brankami. V 6. minutě hráli hosté první přesilovku, ale v jejím úvodu byli blíže vstřelení branky domácí. O minutu později našel Čaloun přesně čepel Nedorostovy hole, ale Mrázek v brance Vítkovic se vyznamenal. Na začátku 10. minuty našel Hovorka zadovkou Šagáta, jehož pohotová střela prošla Mrázkovi mezi betony - 1:0. Poté se hrál hokej nahoru - dolů, další vážnější akce přišly až v 15. minutě, kdy nebezpečně pálili domácí. Hosté se s nepříznivým stavem nehodlali smířit a zvýšili tempo. Obě mužstva předváděla poměrně kvalitní útočný hokej.

Pouhých 10 vteřin ukrojila časomíra z druhé třetiny když Zeman vyslal na zteč Mrázka, který trefil přesně víko vítkovické svatyně - 2:0. Domácí první pětka byla při chuti a o 2 minuty později přidal po Martincově přihrávce Mrázek další branku. Přesně minutu trvalo, než Novák parádním blafákem vyhnal Mrázka na střídačku - 4:0. Do branky hostí se postavil Štěpánek. Až ve 27. minutě fauloval první vítkovický hráč a domácí tak měli poprvé výhodu přesilové hry. Nevyužili ji a Zikmund se poté hodně zapotil při následné přesilovce Vítkovic. Pátý gól v síti Vítkovic přinesla až druhá domácí přesilovka, když se z blízka prosadil Nedorost. Poté zahrozili dvakrát za sebou ze závaru i hosté. Vzruch přinesla ještě závěrečná minuta, kdy si ručně vyměnili názory domácí Hašek a vítkovický Szturc.

Závěrečná třetina začala pro obě mužstva ve čtyřech. Po několika okamžicích hry v plném počtu od sebe museli rozhodčí roztrhnout domácího Krajčiho a vítkovického Tomáška a hrálo se opět ve čtyřech. Chvíli nato dostali domácí minutovou výhodu dvou mužů v poli, ale naložili s ní prachbídně. Mezi 47. a 49. minutou se Štěpánek vyznamenal a své spoluhráče podržel při několika velkých šancích Lvů. Hra se pak přelévala ze strany na stranu, oba brankáři byli ve stálé permanenci. Zbytečné vypětí v zápase, kde už prakticky o nic nešlo, vystupňoval necelých 10 minut před koncem Klimek, když si nevybíravě vyšlápl u mantinelu na Hořavu. V 53. minutě vyslal Mrázek na zteč Čalouna, jeho střela však skončila ve Štěpánkově lapačce. Necelých 58 minut se zdálo, že domácí hokejisté udrží první extraligovou nulu, ale v signalizované výhodě se prosadil Szturc - 5:1.

Petr Bolek (HC Vítkovice Steel): "Přivezli jsme osm juniorů a nemyslím, že to vypadalo až tak špatně. Utkání se zlomilo zkraje druhé třetiny, kdy jsme v rychlém sledu inkasovali tři branky a domácí si výsledek už pak pohlídali."
Jan Votruba (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Náš výkon byl docela dobrý. Hráli jsme uvolněný, kombinační hokej a dostávali se do šancí, které jsme proměňovali. Jediné, co mě mrzí, že když soupeř změnil brankáře, nastoupil Štěpánek, tak jsme se dokázali jen jednou prosadit. Je to signál, že velmi dobrý brankář je schopný nás vychytat, i když jsme šance měli."