Ú s t í n/L. - 16. září 2007. Datum ústecké domácí hokejové extraligové premiéry. Datum druhé ústecké extraligové porážky. Lvi se sice proti Slavii Praha před téměř zaplněnou arénou statečně bili. Ani ve 2. kole však body nevydolovali. Padli 1:2. Po počátečním ostychu se osmělili k sympatickému výkonu. Šance, které si však zejména v přesilovkách připravili, zužitkovat nedokázali. Pražský klub udeřil z podobných akcí, když domácí propadli v útočném pásmu a brejkové situace zužitkovali Doležal a Micka. Lvi zvládli jen snížit, když se prosadil Pavel Janků. Další šanci dostanou Lvi v pátek ve Vítkovicích.
ne 16. 9. 2007
HC Slavia Praha
1:2 0:1, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 53. Janků (Antoš) - 14. Doležal (Duda), 30. Micka (Sup). Rozhodčí: Fraňo - Charvát, Bláha. Vyloučení: 8:8, navíc Hašek (UNL) a Červenka (SLA) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 5720. Střely na branku: 23:45. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Ficenc, Zeman, Novotný, Hořava, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Špirko, Liščák, Mrázek - Šaffer, Martinec, Klimt - Hašek, Míka, Klobouček.

HC Slavia Praha: Svoboda - Žižka, Kadlec, Vašíček, Drtina, Sloboda, Hlavačka, Kolařík, Němeček - Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Červenka, Vondrka - Micka, Rataj, Sup - Duda, Růžička, Doležal.

Úvod utkání se domácím příliš nepovedl, protože se již po 37 vteřinách museli bránit v oslabení. Slavia se ale teprve rozjížděla, takže k přílišnému ohrožení domácí branky nedošlo. Při následné hře s plným počtem hráčů obě mužstva několikrát prověřila pozornost brankářů. První velká šance Slovanu přišla v přesilovce v 9. minutě, ale Liščákovu nenápadnou teč Špirkovy střely Svoboda chytil. V 11. minutě se vytvořil nepřehledný závar před Přikrylem, při kterém si žlutomodří pomohli faulem. Ve 14. minutě vytvořil Mrázek obrovskou hrubku na obranné modré čáře, když jeho přihrávku vystihl Rataj. Jeho brejk ale Přikryl zlikvidoval. Vzápětí se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho a Doležal po Dudově přihrávce otevřel skóre zápasu - 0:1. V 17. minutě přišla největší šance domácích v první třetině. V přesilovce nejprve uhájil Svoboda čisté konto před Hořavou, následně ho v závaru nepřehodil Špirko.

Druhou třetinu začali domácí pěkně zostra. Téměř tři minuty se Slavia dostávala ze svého obranného pásma pouze za cenu zakázaných uvolnění. Z toho pramenil i faul hostujícího Žižky. Při přesilovce ale domácím hráčům ujel Hruška a Liščák musel na poslední chvíli zatáhnout za záchrannou brzdu. Síly na ledě se tak vyrovnaly. Ve 27. minutě získal po vyhraném bully kotouč Rataj, objel branku, ale Liščák mu nedovolil zasunout k tyči a zbytek vyřešil fantastickým zákrokem Přikryl. Dalšího gólu se hosté nakonec dočkali o necelé 3 minuty později. K velké nevoli ústeckých fanoušků to byl právě jejich oblíbenec Micka, který dorazil Supův pokus - 0:2. Poté si domácí hokejisté dokázali vytvořit tlak, ale zrazovala je jejich neschopnost vstřelit branku.

Po druhé přestávce se hrál důrazný rychlý hokej nahoru dolů, oba brankáři však byli bezchybní, i když k vidění byla i přehlídka zahozených šancí ústeckých hokejistů, kteří často ani netrefili branku. V 53. minutě se Zlatopramen aréna dočkala křestu, když padl premiérový domácí extraligový gól. V přesilovce se po Antošově přistrčení trefil Janků - 1:2. Brzy nato hráli hosté přesilovku, ale Přikryl je svými zásahy udržoval stále na dostřel. Závěrečné minuty utkání přinesly strhující podívanou. Nejprve byl dost přísně vyloučen Antoš a po jeho návratu, kdy se schylovalo k powerplay domácích, přidržel právě domácího kapitána Bednář. 10 vteřin před třetí sirénou si tak mohli domácí trenéři vyžádat oddechový čas a následně odvolat brankáře. Vhazování před Svobodou však vyhrál Beránek a vyhozením přes všechny čáry vzal domácím veškeré naděje na bodový zisk.

Jiří Kalous (HC Slavia Praha): "Potvrdily se naše předpoklady, že nás v Ústí, při jeho historické premiéře v extralize, čeká těžká bitva. V podstatě to byl boj o každý metr ledu, navíc enormní nasazení domácích to pro nás učinilo velmi těžkým. Čekali jsme na šance, dvě jsme proměnili a dá se říci, že dnes jsme to vítězství ubojovali."
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Podali jsme slušný, kvalitní, bojovný výkon. Bohužel jsme dvakrát propadli, Slavii jsme dvakrát pustili do přečíslení a to prakticky rozhodlo celé utkání. Jinak to bylo vyrovnané a chybělo nám tam trochu toho štěstí v zakončení, abychom urvali ten kýžený bod. Ke zraněným nám přibyli i marodi, dnes pro střevní potíže nehráli Evan, Houdek a Heřman a s těmito obtížemi dnes utkání odehráli Zápotočný s Hořavou, přičemž oba přesto podali výborný výkon."