Ústí nad Labem - V rámci 10. kola přivítal dosud doma neporažený tým HC Slovan Ústečtí Lvi výběr z Vysočiny, HC Dukla Jihlava. Souboj prvního se třetím celkem tabulky nabídl sedm branek, dva góly vstřelil Zbyněk Hampl, jedinou branku hostí vstřelil v 53. minutě někdejší ústecký obránce Tomáš Ficenc. Cestu do Zlatopramen Areny si v chladnou sobotu našlo 2 530 diváků, což je nejvyšší návštěva v letošním ročníku.
so 8. 10. 2011, Zlatopramen Arena
HC Dukla Jihlava
6:1 2:0, 3:0, 1:1

Branky a nahrávky: 4. Hampl (Nahodil), 10. Sedlák (Daniel Boháč, Alinč), 34. Hampl (Rod), 35. Poživil (Alinč, Hořava), 36. Handlovský (Roubík, Klobouček), 50. Roubík (Vobořil, Klobouček) - 53. Ficenc. Rozhodčí: O. Hejduk - Kreuzer, Polonyi. Delegát: Jiří Stulák. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:1. Diváci: 2 530. Střely na branku: 52:20 (17:7, 16:8, 19:5). Průběh utkání: 6:0, 6:1. Zakázaná uvolnění: 2:6. Ofsajdy: 1:1. Vyhraná vhazování: 40:30 (15:8, 14:12, 11:10).

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - L. Poživil, P. Hořava, Klobouček, Vobořil, Gureň, A. Sedlák, F. Pavlík, Sklenička - Třetina, Alinč, Pazourek - Šagát, Roubík, Handlovský - Rod, Nahodil, Hampl - Pajič, Daniel Boháč.

HC Dukla Jihlava: F. Novotný (36. Halmoši) - Ficenc, Kolafa, M. Drtina, do 10. Malena, Grundmanis, Kaláb, Jaroš - Maliník, R. Hubáček, do 40. Čachotský - M. Jeslínek, P. Domin, A. Zeman - Polcar, Pometlo, L. Krupka - Mikšovský, Matějka, Bezděk.

Ústečtí hokejisté pokračují před vlastním publikem v parádních výkonech. V souboji s Duklou Jihlava předvedli znovu gólový koncert a třetí celek tabulky smetli půltuctem branek. Jejich explozi konečně sledovala důstojněji zaplněná Zlatopramen aréna, do hlediště si našlo cestu přes dva a půl tisíce diváků a hokejisté svým výkonem nenechali jejich dlaně po celý zápas odpočinout.

Trenér Rosol musel v útoku točit jen jedenáct útočníků. Vedle Pajiče s Boháčem se tak po třetině točila pravá křídla

Do zápasu vlétli jako vítr. Hned při prvním střídání měl dvakrát nabito Třetina. Novotný ještě nápor ustál. Ve čtvrté minutě už však jihlavský brankář zpytoval svědomí. Nahodil si za brankou vyměnil puk se Zbyňkem Hamplem, který z poměrně ostrého úhlu využil nedobrého postavení mladého brankáře a zamířil přesně k tyči.

Hosté se osmělili až v páté minutě, kdy musel domácí brankář Orct předvést první zákrok. U tyčky měl připravený beton proti dorážce Jeslínka. Další dobré příležitosti měl jihlavský Domin. Zvláště při přesilovce po střele Maleny nebyl daleko od skórování. Mimo dosah Orcta však nezkrotil kotouč.

Naproti tomu domácí svou první přesilovou hru využít dokázali. Po Vobořilově střele, jíž tečoval Handlovský, touš sice propadl Novotnému mezi nohama, ale zastavil kousek před čarou. Chvíli poté Boháč vybruslil zpoza branky. Novotný jeho pokus stačil vyrazit, jenže přímo na hůl zcela osamoceného Adama Sedláka – 2:0.

Nabuzení Ústečtí měli další šance. V koncovce se neprosadili Třetina ani aktivní Hampl. Až v závěru periody hosté trochu srovnali hru.

Ve druhé části tempo hry načas opadlo. Hosté měli šanci po chybě Sedláka. Matějka proti Orctovi neuspěl. Ústečtí prchli v oslabení do kontru dvou na jednoho. Boháč vzal zakončení na sebe. Střílel doprostřed brány. Zajímavou pozici měl Zeman, ale jeho pokus o blafák z úhlu Orct vybruslil. Lvi jakoby svého soka uspávali a po 30. minutě nemilosrdně zakousli.

Vše odstartoval závar Roubíkovy pětky, jež svírala hosty desítky vteřin jako při přesilovce. Pak sice po Pavlíkově faulu hráli hosté přesilovku. O ní po minutě přišli po faulu Krupky a Ústečané začali úřadovat. Při hře čtyři na čtyři Rod vydoloval za brankou puk na Kolafovi. Rychle předal na brankoviště, kde hlídkoval Zbyněk Hampl a z první prostřelil Novotného. Ve zkrácené přesilovce se ujala prudká střela do modré Lukáše Poživila,jemuž od hrazení nabil Alinč.

Ale to ještě gólový pytel nebyl naplněn. Lvi zasadili smrtící úder třetím zásahem během dvou a půl minuty. Roubík ve 36. minutě ujel po levém křídle, předal na najetého Lukáše Handlovského, který proskočil mezi dvěma beky. Z mezikruží zamířil přesně do levého horního růžku. Vyhnal z branky Novotného, toho nahradil Dominik Halmoši. A hned svůj tým zachránil od dalšího brankového přídělu. Zvláště semafor při tutovce Třetiny byl exkluzivní.

Jediným smutným Ústečanem dnešního večera bude asi Miroslav Třetina. Na začátku třetí třetiny měl čtvrtou dobrou příležitost, ale ani když postupoval v samostaném nájezdu, neuspěl. Půltucet branek v jihlavské síti završili Ústečtí při dvojnásobné přesilovce. Stačilo jim pětadvacet vteřin. Puk putoval po rychlých předávkách na modrou čáru. Určeným střelcem byl Vobořil a do jeho rány vložil hůl Jaroslav Roubík.

Hosté korigovali výsledek v 56. minutě. Nedůrazné vyhození Orcta na modré zachytil Tomáš Ficenc a rozhozeného domácího brankáře překonal z dálky střelou švihem. Jihlavu od ještě většího debaklu zachránil střídající Halmoši, který sebral tutovku Pajičovi. A činil při dalších nájezdech po gólech lačných domácích. Při Skleničkově střele mu pomohla tyč. Hosté vážněji zaměstnali Orcta již jen jednou. Po předávce od Jeslínka jej nepropálil Maliník.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Očekávali jsme boj. Celé utkání jsme hráli velmi dobře a bylo jen otázkou času, kdy proměníme nějaké šance. Obránce Adam Sedlák je zde na výpomoc, protože máme hodně zraněných obránců. Jeho výkony zatím nemůžu po dvou zápasech zhodnotit."

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): "Do sobotního střetnutí jsme nevstoupili dobře, přestože jsme věděli, že soupeř má v domácím prostředí famózní začátky. Myslím, že jsme nátlak po dvou zásazích do naší sítě nakonec ustáli, hra se vyrovnala během druhé části. V jejím závěru sice těžil soupeř, který během tří minut vstřelil tři góly, ale špatný výkon jsme rozhodně nepodali. Ústí nad Labem je dostatečně zkušené mužstvo na to, aby si svůj náskok pohlídalo a my si z toho nesmíme nic dělat. Gólmana Novotného jsem střídal já."