Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi nakonec ubojovali vítězství nad Mostem 3:2 po samostatných nájezdech. Dlouho to ale vypadalo, že tentokrát odjedou z ledu poraženi, prohrávali totiž už 0:2. Nakonec díky brankám Robina Kováře a Zbyňka Skleničky dostali zápas do prodloužení. V něm gól nepadl, proto rozhodl až v jedenácté sérii nájezdů obránce Lukáš Poživil.
st 21. 11. 2012, Zlatopramen Arena
MOSTEČTÍ LVI
3:2sn 0:2, 1:0, 1:0 - 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 30. Kovář (Poživil, Sýkora), 58. Sklenička (Kovář, Daniel Boháč), rozhodující nájezd Poživil - 11. Vachovec (Vaněk), 16. Bojer (Pavlů, Gengel). Rozhodčí: Mertl - Flegl, Zika. Vyloučení: 4:5, navíc Černý (UNL) TS [HÁK] - Volke a Hranáč (oba MOS) oba 10 min. OT [NESP]. Využití 2:0. Diváci: 1 566. Střely na branku: 60:32 (10:12, 17:3, 17:4 - 6:3 - 10:10). Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - L. Poživil, Smetana, K. Černý, Holomek, F. Pavlík, Vobořil, Vl. Brož, Sklenička - R. Kovář, Roubík, Ludvík - D. Tůma, T. Sýkora, Handlovský - J. Kloz, Daniel Boháč, Laš - Matai, M. Čermák, P. Přeučil

MOSTEČTÍ LVI: Volke - M. Rohan, Parýzek, Hranáč, Pavlů, Tomeček, Havelka, Čechura - Kotrla, Smolka, T. Rohan - Bojer, Kuběna, Gengel - Nedrda, Vachovec, Vaněk - Adámek, Slavíček, Skvortsov - Čurilla

Hokej začal v poklidném tempu, první šanci si po 90 vteřinách hry vypracovali domácí. Časem se osmělili i hosté, žádné nebezpečí pro domácí svatyni to však nepředstavovalo. Po 5 minutách hry se domácí projevili zakázaným uvolněním, což bylo za delší čas jediné větší vzrušení. Brzy nato se ale Vaněk ocitl sám před Petráskem, ale vůbec nedokázal nasměrovat kotouč do poloodkryté branky. Vzápětí byl faulován, a tak si hosté zahráli přesilovku. Jenže na ledě to vůbec nebylo znát. Mostečtí předváděli hru nevalné úrovně a domácí jim v tom poměrně zdatně sekundovali. V 11. minutě se po pravé straně prosadil Čermák, ale na brankáře Volkeho zblízka nevyzrál. Vzápětí poslal Vaněk kotouč do jízdy Vachovcovi a hosté předvedli, jak se má se šancí naložit - 0:1. Ve 13. minutě měli domácí náznak další šance, ale Volke jim kotouč spolehlivě odebral. Lvi poté viditelně přidali a v mosteckém obranném pásmu bylo hned pěkně horko. Udeřilo však opět na druhé straně. Po rychlé akci se prosadil Bojer - 0:2. Vzápětí se do brejku dostal Smolka, ale netrefil branku. Necelé tři minuty před první sirénou fauloval Černý pronikajícího Bojera a sudí nařídili trestné střílení. K tomu se podle pravidel postavil sám postižený, ale Petrásek ho vytlačil z dobré střelecké pozice. V poslední minutě úvodní třetiny dostal přesný pas k tyči Čurilla, ale skóre už se nezměnilo.

Domácí diváci očekávali, že se jejich hráči po přestávce do soupeře zakousnou, ale opak byl pravdou. Celou první minutu se nemohli dostat z obranného pásma a nakonec po faulu nabídli hostům další přesilovku. Ti ji ale, stejně jako tu předchozí, využít nedokázali. Obraz hry se poté znatelně změnil. Domácí zrychlili a hosty často zachraňoval na poslední chvíli vynikající Volke. Na konci 28. minuty dost nešetrně srazil M. Rohan Čermáka a nabídl Ústeckým první přesilovku. Po půlminutě hosté faulovali znova a Lvům se tak naskytla dlouhá dvojnásobná přesila. Dlouho se nemohli prosadit, ale po minutě protlačil Volkemu kotouč mezi betonem a tyčkou Kovář - 1:2. Ve 33. minutě hráli Lvi další přesilovku, ale nepředvedli v ní zhola nic. Ve 37. minutě střílel Tůma, k odraženému kotouči se dostal Sýkora, ale těsně minul branku. Hosté přidali na důrazu a na ledě bylo vidět hodně boje, ale málo hokeje. O minutu později měl velkou šanci Kovář, na Volkeho ale nevyzrál. Stejně dopadl o něco později i Handlovský.

Třetí třetinu začali domácí vyloučením, hosty však k ničemu nepustili. Poté následovala pasáž, při které ani jedno z mužstev nedokázalo nic vymyslet. Až ve 46. minutě z úhlu nebezpečně Petráska ohrozil Smolka. Domácí hokejisté se tlačili do soupeřovy branky, často je ale srážela nepřesnost v přihrávkách. S přibývajícím časem Lvi stupňovali tlak a v polovině třetí třetiny si vynutili faul. Jenže přesilovka vyrovnání nepřinesla. Tlak Slovanu pokračoval a hosté se bránili, co jim ruce a nohy stačily. O zbytek se postaral téměř bezchybný Volke. V 54. minutě v jasné šanci promáchl Kovář. Necelé 4 minuty před koncem třetí třetiny hosté opět faulovali, ale dokázali v oslabení hned ujet do přečíslení. Následovalo drtivé obléhání mostecké branky a těsně před koncem přesilovky vyrovnal zblízka Sklenička. Hlad po třech bodech z domácích přímo čišel, ale čas, který promarnili v první třetině, už jim na ně nestačil.

V prodloužení domácí hokejisté na soupeře vletěli, ale hra se jim příliš nedařila. Hosté, vědomi si jistoty v brance, evidentně čekali na nájezdy a nikam se nehnali. Přesně 40 vteřin před koncem prodloužení najížděl na přesný pas Kovář, ale soupeř mu při střele přizvedl hokejku.

Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Jako první se ke kotouči postavil mostecký Vachovec, ale nedal. Za Ústecké jel Kovář, ale ani on nedal. Další sérii zahájil Gengel a také neuspěl. Roubík zkoušel střílet, ale nedal. Petráska nepřekonal ani Slavíček. Za domácí uzavřel sérii Sýkora a ani on stavem skóre nepohnul. Nyní jeli jako první domácí. Opět Roubík, ale ani napodruhé neuspěl. Za Most jel podruhé Gengel a ani on nedal. Za Ústí neuspěl Přeučil a na druhé straně ani T. Rohan. První branku v samostatných nájezdech zaznamenal až Kovář, ale za hosty srovnal Smolka. Kovář jel opět, ale tentokrát neuspěl. Za hosty opět Smolka a ani on podruhé neproměnil. Sýkora přestřelil a M. Rohanovi ujel puk. Za domácí neuspěl Čermák a za hosty Gengel také. Tůma také nedal a za hosty ani Čurilla. Další branka padla po nájezdu Poživila a protože Bojer nedal, byl ústecký obránce zapsán jako střelec vítězné branky.

Jiří Mička (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Chtěli jsme na Most vlétnout a do desáté minuty jim vstřelit dva góly. Naopak jsme první třetinu ale vůbec nezvládli. Most vedl o dva góly a ještě neproměnil trestné střílení. Nejprve to bylo katastrofální, od druhé třetiny se ale náš výkon zlepšil a nakonec jsme v závěru dokázali vyrovnat. Zápas zaslouženě dospěl do prodloužení a při penaltách jsme výhru urvali na svou stranu."

Valerij Korol (HC Most): "Nechci se moc vyjadřovat k průběhu utkání, ale na dnešních výkonech Ústí i Ml. Boleslavi je vidět, že se rychle blíží Vánoce. Jsem přesvědčený o tom, že Slavíčkovo nájezd skončil regulérní brankou. Po shlédnutí videozáznamu budeme podávat zcela jednoznačně protest."