L i t o m ě ř i c e, Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi si vezou z Litoměřic pouze bod. Bohužel. Utkání měli rozehrané báječně. Ve 13. minutě zvyšoval Pavel Janků svým druhým gólem na ledě prvoligového nováčka už na 3:0. Tehdy těžko někdo věřil, že ze zápasu bude drama. A pořádné! Prvoligový nováček totiž dokázal zdánlivě nemožné. Vyrovnal vteřinu před koncem základní doby. A to na jednobrankový rozdíl snižovali pouhých 43 vteřin předtím. Prodloužení pak po osmdesáti sekundách rozhodl Přeučil. Vůbec všechny branky domácích nastříleli hráči, kteří působili v ústeckém dresu.
st 13. 10. 2010, Kalich Arena
HC Stadion Litoměřice
4:3pp 0:3, 1:0, 2:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 39. Hašek (Šinágl, Evan), 60. Tvrzník (Hašek, Šinágl), 60. Slížek, 62. Přeučil - 1. Janků, 4. Čurilla, 14. Janků (Pajič). Rozhodčí: Vampola - Reich, J. Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 1800 (vyprodáno). Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3, 4:3.

HC Stadion Litoměřice: Volke - Hillmich, Stříteský, Kolbaba, J. Evan, O. Kříž, M. Vobořil, Martinka, Brož - Šinágl, P. Kříž, M. Tvrzník - Slížek, P. Přeučil, Horčička - Jaroslav Hašek, Heinisch, M. Novák - Kauschitz, Hlusička, Šrámek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, L. Poživil, Gureň, Holomek - Čurilla, Alinč, Diviš – Janků, R. Hanzl, Pazourek – Kanko, Mikulík, Ludvík – Kloz, Pajič, Šagát.

První třetina začala podstatně lépe pro zkušenější Lvi. V 1. minutě otevřel skóre zápasu veterán Pavel Janků, ve 4. minutě skóroval Marek Čurilla a hosté díky tomu měli již dvoubrankový náskok. Až poté zaznamenali svou první střelu Litoměřičtí, ovšem šlo zatím pouze o propagační pokus Heinische. Od sedmé minuty začal Stadion srovnávat hru, bohužel pro domácí nedokázali vyrovnat skóre. V šancích před Orctem se postupně objevil Přeučil, Hašek, Tvrzník a Hlusička. Posledně jmenovaný navíc nastřelil levou tyč ústecké branky. Od 9. minuty začal rozhodčí pískat sebemenší kontakt mezi soupeři a na hře to bylo znát. Snaha Litoměřic na zdramatizování tím značně utrpěla, naopak Lvům situace vyhovovala a drželi si náskok. Dvoubrankový náskok nejen drželi, nýbrž jej ještě dokázali navýšit. Ve 14. minutě rozšířil svůj gólový účet v utkání Janků a svou druhou brankou rozjásal početný kotel ústeckých fandů. Do konce prvního dějství si již připisovali střelecké příležitosti pouze hosté, a tak svítil na tabuly po první siréně stav 0:3 z pohledu Litoměřic.

Ve druhém dějství se akce střídaly na obou stranách, ale brankáři odolávali. Hra ale byla většinu času vyrovnaná. Největší šanci si vytvořilo duo Šinágl – Hašek. Přihrávku Šinágla do prázdné branky na Haška však vypíchl Orct a zachránil svůj tým od jistého gólu. O chvíli později mohli být Litoměřičtí za nevyužitou příležitost potrestáni. Sám na Volkeho ujížděl Richard Diviš, ale kotouč mu odskočil, a tak nemohl zakončit ideálně. Ve 39. minutě se Litoměřičtí konečně dočkali. Další spolupráce mezi Šináglem a Haškem již brankou skončila. Prvně jmenovaný přihrál mezi kruhy, odkud Jaroslav Hašek prostřelil ústeckého brankáře nad lapačkou a otevřel střelecký účet také na domácí straně. Stav se do konce druhé dvacetiminutovky nezměnil, ke gólu nevedla ani přesilová hra Slovanu. Skóre po dvou třetinách tak bylo 1:3 z pohledu Stadionu.

Třetí třetina začala dohrávanou přesilovkou hostů. Lvi početní výhodu nevyužili a domácí mohli pokračovat ve snaze přinejmenším vyrovnat. O několik okamžiků později předvedl sólo přes celé hřiště Hlusička, ale vystřelil pouze do náručí Orcta. Šance začaly přibývat zejména na straně domácích, kteří si začali budovat převahu poté, co v první třetině byli jasně lepší Lvi a ve druhé dvacetiminutovce byla obě mužstva vyrovnaná. Třetí třetinu si pro sebe rezervovali Litoměřičtí, hlavně její závěr. Probíhaly poslední dvě minuty normální hrací doby a začaly se vyhlašovat nejlepší hráči zápasu. Domácí však zbraně ještě nesložili a chystali překvapení pro vyprodanou Kalich arenu. Vše odstartoval v čase 59:17 min. Martin Tvrzník a diváci začali být napjatí. Litoměřičtí si vzali oddechový čas a krátce poté odvolali brankáře. Vytvořili si drtivý tlak, který vyvrcholil v čase 59:59 min.! Ladislav Slížek dotlačil z bezprostřední blízkosti kotouč za Orctova záda a první část překvapení byla na světě, outsider obral favorita o bod. O tom, že nakonec Stadion získá body rovnou dva, bylo jasno v prodloužení v čase 61:19 min. Petr Přeučil po Šináglově přihrávce dostal kotouč do sítě a odstartoval litoměřické oslavy.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): "Začátek byl tragický, hráli jsme pravý opak, než jsme si řekli v kabině. Nebyli jsme důrazní, nebruslili jsme, branky jsme inkasovali po individuálnách chybách. Musíme být také disciplovaní a nemít v první třetině šest vyloučených. Přesilovky Ústí naštěstí nevyužilo a my ve třetí třetině dokázali, že hokej hrát umíme, i když jsme měli v závěru obrovské štěstí. To nepamatuji ani za mé hráčské kariéry. Jinak bych chtěl klukům poděkovat."

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Mohli jsme být první, kteří v letošním ročníku dobyli Kalich Arenu. Bohužel jsme nebojovali a takový je hokej. Soupeř nás ve třetí třetině jasně přehrál."