Mladá Boleslav - Ústečtí Lvi se obdivuhodně dokázali otřepat z úvodní finálové lekce od Mladé Boleslavi. Po výhře 3:1 v druhém domácím střetnutím slavil Slovan vítězství i v úvodním duelu na půdě Středočechů. Už v první třetině nasměroval hosty k výhře 2:0 David Pazourek. Ve 14. minutě nabíjel na první Pazourkův zářez Antoš a za další dvě minuty využil Pazourek přesilovku 5 na 3. Už v zítřejším utkání tak bude moct Vsetín poznat svého barážového vyzyvatele, zápas startuje opět v 17:30.
pá 17. 3. 2006
BK Mladá Boleslav
0:2 0:2, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 14. Pazourek (Antoš, Eiselt), 16. Pazourek (Grof, Hájek). Rozhodčí: Smeták - Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:8, navíc Gengel (MBL) 10 min ZHK, Nedorost (MBL) 10 min NESP. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3400. Střely na branku: 19:33. Průběh utkání: 0:2.

BK Mladá Boleslav: Mařík - Vyhlídal, Jindra, Kolda, Výborný, Všetečka, Sláma, Chatrnúch - Jeslínek, Fadrný, Kadlec - Nouza, Krátoška, Pospíšil - Gengel, Hradecký, Beck - Krupka Martin, Nedorost, Jaroš - Krupka Lukáš.

Ústecký Slovan s.r.o.: Málek - Kudrna Jan, Hájek, Mazanec, Pavlas, Grof, Vála, Evan, Zápotočný - Antoš, Pazourek, Eiselt - Havel, Slížek, Kuchler - Jankových, Sýkora, Kudrna Jiří - Fink, Červenka, Klimt.

Nad utkáním ovšem visel stín. Stín toho, že domácí, byť by si vybojovali prvenství v I. lize, stejně nemohou do baráže kvůli chybějí mládeži postoupit. Ale ani toto rozhodnutí Asociace profesionálních klubů nemohlo ovlivnit chuť a nasazení, se kterým se svěřenci Jana Neliby a Petra Hakena do zápasu pustili. Přibrzdila je ovšem, stejně jako ve dvou předešlých zápasech, dvojnásobná přesilovka Lvů. Na trestnou lavici se poroučeli Pospíšil a Jaroš a Ústí proti třem bránícím boleslavským hráčům hrálo 65 vteřin. Do šancí se postupně dostali Hájek, Eiselt a také Pavlas, Mařík se však překvapit nenechal. Až ve 14. minutě, při plném počtu hráčů na obou stranách, se poprvé v pátečním zápase prosadil Pazourek. Stál sice při přihrávce Antoše zády k boleslavské brance, i přesto ale dokázal puk dopravit do sítě - 0:1. O dvě minuty později Pazourek úřadoval znovu. Ústečtí znovu hráli v pěti proti třem a tentokrát trestali. Grof vyslal přihrávku na útočnou modrou, kam si Pazourek najel, prosmýkl se mezi bránícími hráči a sólový nájezd také proměnil - 0:2. Boleslavští hokejisté se ještě v první třetině snažili výsledek zkorigovat. Jenže Nouzovi ve finále utekl puk a další příležitosti zlikvidoval Málek.

Právě plzeňský gólman v ústeckých službách byl největší překážkou pro boleslavské hokejisty. Domácí si totiž na Málka nepřišli ve druhé třetině při přesilových hrách. Z nadějné pozice se netrefil Hradecký, neujal se ani pokus M. Krupky, od modré si cestu do ústecké sítě nenašla ani tvrdá střela Všetečky a vše podstatné ve druhé části uzavřel neúspěšnou koncovkou Nedorost.

V závěrečné části si hosté svou výhru pohlídali. Domácím sice nelze upřít snahu, ale pokusy Výborného a Nouzy ukryl ve své lapačce Málek. Přesto Mladá Boleslav třetí finálový souboj nevzdávala. Trenéři Neliba a Haken sáhli k oddechovému času a po něm zůstal brankář Mařík na střídačce. Při power-play už ovšem domácím nebylo přáno, aby zápas ještě zdramatizovali. Naopak Ústí mohlo svůj náskok navýšit. Antoš ovšem nedokázal trefit odkrytou branku. To ale pochopitelně nemohlo už nic změnit na výhře Severočechů.

Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): „Dnes se hrálo o to, kdo bude mít na své straně psychickou výhodu. My jsme sem jeli vyhrát oba zápasy, stejně jako chceme vyhrát vždy. Zítra Boleslav musí vyhrát, aby pro ni neskončila sezona, a my uděláme vše proto, aby se to stalo. Věřím, že zmobilizujeme síly a zopakujeme dnešní výkon."
Petr Haken (BK Mladá Boleslav): „My jsme od začátku chtěli hrát aktivně. Právě aktivní hrou jsme chtěli Ústí překvapit. Moc se nám to, myslím si, nepovedlo. Tolik jsme nebruslili a právě Severočeši měli začátek výborný. Právě v tom, že nás předčili v pohybu. Největší problém z naší strany přitom byl v pohybu ve středním pásmu. Oni se lehce dostávali do našeho obranného pásma. Tam oni jsou na puku velice silní. Při první inkasované brance to sice bylo při hře tři na tři, ale silou a zkušeností, když už v tom pásmu jsou, se dokáží prosadit. Pak přišla naše zbytečné vyloučení. Třeba za fauly na polovině soupeře. Opravdu to byly naprosto zbytečné fauly. Vyvrcholilo to tím, že jsme inkasovali ve třech druhý gól. Druhá třetina určitě z naší strany byla o poznání lepší. Jenže Ústí hru kontrolovalo a vlastně nás k ničemu nepustilo. Ve třetí části jsme se snažili trošku více dostat do tempa a stáhli jsme hru na tři pětky. Dostali jsme se i do šancí, jenže končíme na tom, že ten zápas je o gólech. Pokud branku nedáme, těžko můžeme Ústí porazit."