Ú s t í n/L. - Na poslední domácí zápas Ústeckých Lvů v rámci základní části přijeli hráči Hradce Králové. S nimi zatím Slovan ani jednou neprohrál, ale tentokrát na Hradec už nestačil. V první třetině jako první skórovali hosté, ale o necelou půlminutu později už bylo vyrovnáno. Ve druhé třetině padl jen jeden gól, a to v podání domácího Pavla Janků. Jeho vedoucí gól byl ale smazán jediným gólem třetí třetiny, který vstřelil hradecký útočník Daniel Vorláb. Po šedesáti minutách hry bylo tedy skóre vyrovnané a následovalo prodloužení. Ani v něm vítězný gól nepadl. V následujících samostatných nájezdech se rozhodlo až ve čtvrté sérii, ve které Salfického překonal střelou do horního rohu Milan Karlíček, který tak pro svůj tým urval dva body.
st 3. 2. 2010
Královští lvi Hradec Králové
2:3sn 1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 18. Janků (Pazourek, Němeček), 31. Janků (Pazourek, Alinč) – 18. Karlíček (Roubík, Kadlec), 55. Volráb (Šejnoha, J. Hruška), 65. Karlíček. Rozhodčí: Smitka – Kájínek, Podrazil. Vyloučení: 5:9, navíc Zeman (UNL) 5 min. TH [ZHK]. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2153. Střely na branku: 52:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický – Němeček, Sklenička, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Gureň, Novotný, Gýna – Janků, Alinč, Pazourek – Hovorka, Pajič, Heinisch – Šagát, Hanzl, Heřman – M. Pšurný, Mrázek, R. Pšurný.

Královští lvi Hradec Králové: Jágr – Karlíček, Seidl, Hendrich, Pánek, Lesák, Prajsler, Filip, Spudil – Rapáč, Roubík, Kadlec – J. Hruška, Koudelka, Volráb – Valášek, Šejnoha, O. Hruška – Morkes, Berger, Chytráček.

Utkání začalo v poněkud vlažnějším tempu. Hra se několikrát přerušovala kvůli offsidům, zakázaným uvolněním či výhozům puku mimo led. Nakonec se ale rozjel Heřman a proklouzl až před hradeckou branku, puk byl vyražen, ale dorážka zablokována. Na opačné straně byla k vidění ještě nebezpečnější situace. J. Hruška z pravého kruhu nastřelil bližší tyč, puk se odrazil ven z branky a Salfický si musel pospíšit se svou robinsonádou, aby pokryl i druhý pokus. Hosté se navíc dostali do souvislejšího tlaku v přesilovce. Roubík se pokusil rychle dorazit puk k bližší tyči, ale trefil jen boční síť. Nevyužité šance mohli Hradec mrzet dvojnásob vzápětí, když se díky zdržování hry ocitli ve třech. Domácí ale promarnili dost času přihrávkami skrz poloprázdnou útočnou třetinu. Nakonec byl v nejlepší pozici před brankou Mrázek, jenže netrefil puk ideálně a kotouč tedy skončil v Jágrově lapačce. K první brance zápasu nevedly ani následné vteřiny, když si Lvi udělali z branky hostí střelnici. Vše načal Hovorka, když ujel po křídle, tvrdě vystřelil a puk se odrazil na hůl Pajičovi, jeho dorážka jen těsně minula branku. Zlé chvilky Hradeckých ukončil až Jágr, když přikryl puk pro změnu ze Šagátovy hole. Domácí hráli i nadále aktivně, ale více štěstí se vkradlo na hokejky Hradeckých. Salfický nejprve musel zasáhnout proti pokusu Roubíka, poté se puku ujal Karlíček, objel ležícího brankáře a zasunul kotouč k tyči. Vedení hostům nevydrželo dlouho, Janků se totiž dostal před svého hlídače, a tak mohl zlehka tečovat Pazourkovo nahození. Jágr neměl šanci zasáhnout. Skóre 1. třetiny tak bylo upraveno na 1:1.

Hned v úvodu druhého dějství zachytil domácí rozehrávku Kadlec, tváří v tvář gólmanovi se ale nedokázal prosadit, svou střelu poněkud uspěchal. Slovan se opět rozjížděl poněkud pomaleji. Až čtvrtý útok se prosmýkl do šance. Jmenovitě tedy R. Pšurný, jenž se vytáhl před branku a zvedal puk pod břevno, Jágr stihl zasáhnout. Vzápětí přidal Janků další tyč zápasu, když vyslal ostrý projektil hned po vhazování. Salfického v ústecké brance protáhl až Berger, střela z půlky útočného pásma ovšem skončila na zadním mantinelu. Do zajímavé pozice si najížděl Šagát, byl ale v poslední chvíli faulován. S početní výhodou nenaložili domácí nijak zvlášť. Výrazněji se mohl zapsat Heřman, puk odeslaný z prostoru pravého kruhu ale Jágr nemohl přehlédnout. Další branka tedy padla až ve hře pět na pět. Opět se osvědčila prověřená spolupráce. Puk putoval po ose Pazourek – Janků až do branky. Tentokrát Pazourek vyzval svého spoluhráče zpoza branky, ústecké desítce zbývalo jen přesně kotouč usměrnit – 2:1. Hosty obdržený gól zaskočila a bylo to na nich znát i v přesilovce, kdy se téměř doslova na nic nezmohli. Naopak v jejich obranné třetině je ještě pozlobil R. Pšurný, jeho bekhend si ovšem Jágr pohlídal. V závěru měl našlápnuto na hattrick Janků, při přejezdu před brankou se mu skutečně povedlo puk zvednout, ale hostující gólman si s ním beztak poradil.

Hradec na začátku poslední třetiny zvýšil aktivitu, jeho pobyt v útoku však nepřinesl žádnou vážnější akci. Na opačné straně se ukázal Heinisch, pokusil se objet branku a zakončit ke druhé tyči, Jágr se ale nenechal oklamat. V následující přesilovce to Lvi zkoušeli střelami od modré, Křížovi stál ale v cestě bránící hráč a pokus M. Pšurného pokryl gólman. Hosté se vydali do přečíslení, Valášek ale neprotlačil puk na O. Hrušku. Prostor v obraně byl využit i na druhé straně. Hovorkův únik ovšem také neskončil brankou. Bekhendová střela se mezi tyče nevešla. Tempo gradovalo a Michal Pšurný se neohroženě prosmýkl mezi třemi bránícími soupeři až před branku, tam ale chyběl prostor a čas na lepší zakončení. Delší přerušení způsobil tvrdý zákrok Zemana, který rozhodčí posoudil jako zásah do oblasti hlavy a krku, což automaticky přináší větší trest. Hosté z toho vytěžili pětiminutovou přesilovku. Dvakrát dostali Lvy pod tlak. Vyrovnat mohl Kadlec, ale jeho teč přišla příliš blízko před gólmanem. A přece se hosté dočkali. Salfický vyrazil pokus Šejnohy, ale nestihl se zvednout proti dorážce Volrába, tomu stačilo puk zvednout – 2:2. Hradec tedy vyrovnal a rozhodně tím nezahnal svůj hlad po bodech. Skrz ústeckou obranu proklouzl Roubík, s jeho střelou si ale brankář poradil. Dvě minuty před koncem svitla opět naděje domácím. Za katr se dostali hned dva Hradečtí. Němeček napálil puk od modré, vzápětí znovu z mezikruží a Alinč ho dorazil do sítě vysokou holí, proto branka nebyla uznána. V poslední vteřině ještě nastřelil puk k tyči Hovorka, Jágr i tentokrát podržel svůj tým.

Domácí dohrávali v prodloužení přesilovku. Hanzl s Heřmanem si vyměnili puk, nakonec několik pokusů stihl Šagát. Hostující gólman má dnes den s velkým D. Hlavně jemu může Hradec děkovat za nerozhodný stav. V oslabení si musel připadat jak na střelnici, přesto nepustil jediný puk za svá záda. Umožnil tak svému týmu ještě zkusit štěstí v útoku. Od modré řádně protáhl Salfického Karlíček, ústecký gólman puk zachytil lapačkou. Vteřiny neúprosně dokráčely k pěti minutám. Tento zápas musely rozhodnout nájezdy. A v těch se ukázali úspěšnější Hradečtí. Obránce Karlíček nic nevymýšlel, nápřahem z mezikruží umístil puk pod horní tyčku – 2:3.

Milan Skrbek: My jsme od Hradce neočekávali nic mimořádného. Minulé zápasy jsme vstřelili jenom dva góly, tak jsme si dneska mysleli, že bychom těch gólů mohli dát víc. Průběh zápasu tomu napovídal, vytvořili jsme si dobrý tlak, spoustu šancí, ale nedali jsme je. Přesilovky se jednou daří, jednou nedaří, žádné mužstvo není na tom tak, že by se jim ty přesilovky pořád dařily.