Ú s t í n/L. - Důležitý zápas ligy staršího dorostu nakonec vyšel lépe pro hostující Rebel z Havlíčkova Brodu. Dvě ze tří branek dokázal vstřelit Marek Brňák, ovšem k výhře to nestačilo. I když Slovan vedl po čtyřiceti minutách 2:1, ve třetí třetině inkasoval 3 branky a nejtěsnějším možným rozdílem prohrál v základní hrací době 3:4.
ne 15. 2. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Rebel Havlíčkův Brod
3:4 1:0, 1:1, 1:3

Branky a nahrávky: 6. Zdvořáček (Vico), 39. Brňák (Loukota), 47. Brňák (Amirov) – 36. Lacina (Beran), 44. Vlach (Abbrend), 45. Michálek (Beran), 56. Benák (Králíček). Rozhodčí: Bejček – Doležal, Ptáček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 137. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Rychtář – Loukota, Zdvořáček, Vytejček, Michajličenko, Moucha, Drha, Ozom, Amirov, Brňák, Vico, Tomáš, Spálenka

HC Rebel Havlíčkův Brod: Kekula – Suchý, Lacina, Hrabáň, Benák, Kopic, Jelínek, Křížek, Vlach, Michálek, Abbrent, Beran, Králíček, Veverka

Ústečtí nastoupili do utkání lépe a svou aktivitou si hned v úvodu vypracovali přesilovou hru. Jednu z prvních šancí otevřít skóre měl Jakub Loukota svou střelou od modré čáry, ta však nakonec skončila pouze ve výstroji Kekuly. Další pokus už byl úspěšný. V samém závěru početní výhody zachytil přihrávku Michaela Vica před brankou Petr Zdvořáček a bekhendem zakončil nad beton.

Po inkasovaném gólu se havlíčkobrodský celek začal rvát o vyrovnání. Jednu z možností měl Jakub Lacina, který po přihrávce před modrou čarou zkusil pozornost Rychtáře. Ten samý obránce se poté dostal ještě k několika střelám, ale domácí gólman byl připraven.

Ke konci první periody se dostali do tlaku opět domácí. Michael Vico se po nevydařeném nahození hostí, dostal ve středním pásmu ke kotouči a namířil si to s pukem před Kekulu. Z tohoto souboje, ale vyšel lépe hostující gólman.

Před závěrečnou sirénou bylo ještě nařízeno trestné střílení po hákování na domácího útočníka. Této role se zhostil Famil Amirov, který ovšem nájezd neproměnil a tak hráči odjížděli do kabin za stavu 1:0.

Druhé dějství odstartovalo tlakem hostí se snahou smazat jednobrankové manko. Lukáš Křížek objel branku a snažil se protlačit kotouč k tyči Rychtáře. Při této akci dochází k faulu a domácí celek šel do dvouminutového oslabení. S výhodou jednoho muže na ledě soupeř vyvíjel nátlak. Lukáš Křížek se tentokrát snažil překonat ústeckého gólmana z úhlu a následně to zkusil Patrik Hrabaň od modré čáry. V obou situacích byl Rychtář úspěšnější.

Po nátlaku hostí přeci jenom došlo k vyrovnání stavu. Jakub Lacina se napřáhl na modré čáře a jeho střela ústeckému gólmanovi i s trochou smůly propadla mezi betony, až za záda. O vedení v zápase se po vstřelené brance pokusil kapitán Rebelu Dominik Suchý z levého kruhu, střela však skončila pouze v náručí Rychtáře. Naopak v samém závěru se z gólu radovali opět domácí a podruhé v zápase vedli. Do statistik se svým gólem zapsal Marek Brňák, který tečí po střele Jakuba Loukoty poslal kotouč do pravého horního růžku.

Soupeř se snažil s nepříznivým stavem ještě něco udělat. Jiří Kopic vyzkoušel Rychtářovo pozornost z mezikruží. Puk po střele chvíli poskakoval na brankovišti, ale poté ho domácí gólman pokryl. V posledních vteřinách došlo ještě k vyloučení na straně domácích a Rebel si tak vezl do třetí části výhodu přesilové hry.

Závěrečná třetina byla gólově bohatá. Hned v jejím úvodu hostující celek opět vyrovnává stav utkání. Po neúspěšném pokusu Michaela Vica vzápětí míří do útoku hostí. Branku si tentokrát po přihrávce Jakuba Abbrenta připisuje Jiří Vlach. Po necelých dvou minutách se Rebel opět radoval a poprvé v zápase strhl vedení na svou stranu. Po střele Lukáše Berana, která zaduněla o beton Rychtáře, se dostal k dorážce David Michálek a přesně zavěsil.

Po inkasované brance museli ústečtí dorostenci čelit hře v oslabení. Ovšem i přes početní nevýhodu to byli domácí, kteří oslavovali gól. Pohlednou kombinací se prosadila dvojice Marek Brňák, Famil Amirov, který nahrál zpoza brány přesně na hůl Brňáka. Ten se dnes již po druhé nemýlil a pro svou gólovou střelu si vybral stejné místo. Po této brance svítil nad ledovou plochou opět vyrovnaný stav, tentokrát 3:3.

Poslední a rozhodující gól, kterým si havlíčkobrodští dorostenci upevnili první pozici, zasadil Ústeckým při signalizované výhodě Jiří Benák. Ten tak svým gólem rozhodl o konečném stavu nedělního utkání 3:4.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Myslím si, že první dvě třetiny jsme hráli perfektně, vyhrávali jsme 2:1. Při třetí třetině nám podle mě došly síly, protože Brod má doopravdy nejlepší mužstvo v této soutěži a asi i zaslouženě vedou skupinu. Nejspíš i zaslouženě postoupí do extraligy."

Václav Adam (HC Rebel Havlíčkův Brod): "Dnes to byl vyrovnaný zápas z obou stran. Věděli jsme, že Ústí má dobře organizovanou obranu, což se potvrdilo. Přecházejí do rychlých protiútoků, to se potvrdilo také. Opět jsme inkasovali v naší přesilovce, stejně jako na domácím ledě. Štěstí se dnes mohlo přiklonit ke komukoliv, my jsme rádi, že jsme to zrovna my dotáhli do šťastného konce. Chci pochválit i soupeře, protože hrál taky velmi dobře."