Ú s t í n/L. - První třetina byla v režii Varů, šance jsme viděli na obou stranách, ale do kabin se šlo za stavu 0:1. Ve třetině druhé dokázal vyrovnat Vachovec, ale to ze strany Slovanu bylo vše. Další dvě branky v téže třetině přidaly Vary a bylo hotovo. Utkání bylo velice vyhrocené, což potvrzuje i součet vyloučení 12:11. Hosté tahali celý zápas za delší konec a zaslouženě vyhráli. Po vstřelené brance Vachovce spadlo na led 579 plyšáků, za co všem divákům děkujeme!
so 9. 12. 2017, Zimní stadion Ústí n. L.
HC Energie Karlovy Vary
1:3 1:1, 1:2, 0:0

Branky a nahrávky: 24. Vachovec (M. Vágner, Husák) – 13. T. Rachůnek (Krejčí, Flek), 35. Sičák (T. Rachůnek, Balán), 38. Stloukal (Kohout, Krejčí). Rozhodčí: Doležal, Vokřál – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 12:11. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 167. Střely na branku: 29:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Růžička – Šenkeřík, Vl. Brož, M. Vágner (C), Husák, Hes, Bernad – Melka, Roubík (A), Severa – D. Merta, Vachovec, Smolka – Kuběna, Navarra, Gengel – Pšenička, Najman, T. Jandus.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný – Sičák (A), Krejčí, Podlipnik, M. Rohan, J. Tomeček, Kovačevič, Šafář – T. Rachůnek, Balán (A), Gorčík – Stloukal, Kverka, Kohout – Tuominen, Skuhravý (C), Flek – M. Zadražil, Šik.

První třetina patřila jednoznačně hostům, kteří rozpoutali v útočné třetině doslova kolotoč a domácí velmi těžce jejich náporu odolávali. První branka přišla po nahození Daniela Krejčího, když kotouč tečoval Tomáš Rachůnek a poslal hosty do jednobrankového vedení. Ke konci si vypracovali pár šancí i domácí, ale bohužel bez vstřelené branky. - 0:1

Ve druhé třetině jsme viděli tři branky i plyšákománii. Nejdříve se prosadil Michal Vachovec, který vyrovnal na 1:1. Hosté se dostali po vyloučení domácího hráče znovu do vedení. Přesilovou hru využil střelou od modré Vladimír Sičák. O tři minuty později zvýšil vedení hostí Petr Stloukal, který dopravil kotouč do poloprázdné branky. - 1:3

Třetí třetina nám nic zásadního nepřinesla. Šance byly na obou stranách, ale žádná se neujala. Slovan to zkoušel minutu před koncem 4 na 3 a následně 5 na 3, i tak zůstal výsledek stejný, a Vary si tak odvážejí zasloužené tři body. - 1:3

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Já si myslím, že to bylo vyrovnané utkání. V první třetině jsme neměli správný pohyb, pomáhali jsme si fauly. Za dvě třetiny jsme měli deset vyloučení, což je strašně moc. Rozhodlo to, že Vary proměnily dvě přesilovky. Po vstřelení branky na 1:1 jsme měli tlak, škoda, že jsme nedokázali přidat další gól. Mužstvo musím pochválit, kluci makali celý zápas. Byli jsme vyrovnaným soupeřem týmu, který má cíl postoupit do extraligy. Co mě nejvíc mrzí, je, že oba týmy chtěly hrát hokej, což jim bohužel zoufalý výkon rozhodčích neumožnil.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jsme rádi, že jsme konečně zvládli zápas s Ústím za tři body. Věděli jsme, že nás čeká kvalitní soupeř, a podle toho jsem se také na utkání připravovali. Myslím si, že se nám povedl vstup do zápasu, v první třetině jsme hráli podle představ, dokázali jsme si vypracovat šance. Škoda, že jsme neodskočili na vyšší rozdíl. Ve druhé třetině domácí zlepšili pohyb, vstřelili vyrovnávající branku a zatlačili nás do obrany. V této situaci jsme se vrátili k naší hře, a tak jsme zápas dovedli k výhře.