Slovan doma opět ztratil. Po mizerném výkonu nezůstal v Ústí ani bod. Do vedení dostal domácí ve 12. minutě Koudelka po Hodkově akci. Ani jediné vedení v zápase Ústečtí nevychutnávali dlouho. Po třech minutách vyrovnával Kašparů. Pět minut od začátku druhé třetiny trestal zaváhání obrany Slovanu Karný.
st 5. 11. 2003
HC Olomouc
1:2 1:1, 0:1, 0:0

Branky: 12. Koudelka - 15. Kašparů, 25. Karný. Rozhodčí: Vlček - Frühauf, Chochola. Vyloučení: 5:7, navíc Lipina, Sýkora oba po 10 min. - Ministr, Klimeš oba po 10 min. V oslabení: 1:0. Diváci: 2500.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Pavlas, Skuhrovec, Posmyk, Kríž, Drábek, Malínský, Kasík, Mrázek - Hodek, Koudelka, T. Píša, Buďa, Lipina, Dragoun - Appel, Sýkora, Jiří Kudrna - P. Sedlák, Adamský, M. Tvrzník

HC Olomouc: P. Svoboda _ Doseděl, Prošek, Šafařík, Klimeš, Spitzer, Faltýnek, Gróf, Píchal - Žajgla, Brančík, Komínek - Kučera, Fiala, Liška - Karný, Bělohlávek, Kašparů - Ministr, Dobrý

Jednoznačně nejhorší letošní výkon předvedli hokejisté Slovanu. Na ledě jim chyběl pohyb, přesné přihrávky a vázla kombinace. Snaživý soupeř z Hané, který výborně napadal, tohoto útlumu dokázal patřičně využít a po zásluze si odvezl z ústeckého ledu všechny tři body.

Brzy po úvodním vhazování dostali hosté výhodu přesilové hry. Ta se jim ale příliš nepovedla, naopak byli to domácí, kteří Píšou a Koudelkou protáhli Svobodu v brance Olomouce. O 2 minuty později si zahráli přesilovku i domácí, ale přestože se usadili v útočném pásmu, olomouckou svatyni téměř neohrozili. Ve 12. minutě vysunul v oslabení Hodek Koudelku. Toho sice stíhal Klimeš, ale domácí útočník se od kotouče odstavit nenechal. Naopak hostující obránce po svém pádu zatlačil nakonec Svobodu i s pukem do branky - 1:0. Vzápětí na druhé straně vychytal Sáblík sólo Žajgly. Štěstí stálo u brankáře Svobody ve 14. minutě. Po Tvrzníkově jedovce od modré puk sice vyrazil, ale byl poté dezorientovaný a nevěděl, kde kotouč leží. Naštěstí pro něj se ke kotouči dostali jako první hostující obránci. O necelou minutu později se Sáblík snažil dosáhnout na puk a odpálit ho za branku, ale předběhl ho Kašparů a lehkou žabkou přes hokejku ústeckého brankáře trefil do černého - 1:1. Brzy po rozehrání si počíhal na útočné modré na přesný pas Brančík, ale jeho brejk Sáblík zneškodnil. Vzápětí měl na druhé straně šanci Lipina, ale v pozici klečícího střelce jen vyprášil Svobodovy betony. V 17. minutě se do přečíslení dostali Lipina s Píšou, ale prvně jmenovaný nezpracoval dobře skákavý kotouč. Necelé 2 minuty před první sirénou tečoval do horní tyčky Skuhrovcovu střelu od modré Hodek. Těsně před koncem třetiny byl ještě po zásahu pukem nucen z utkání odstoupit domácí Adamský.

Do druhé části vstoupili domácí hokejisté v útlumu. Hosté postupně převzali iniciativu a Sáblík v domácí svatyni byl nucen být stále ve střehu. Ve 25. minutě si chtěl v obranném pásmu Koudelka zpracovat kotouč bruslí, ale ten se odrazil úplně na druhou stranu, Fiala a Kárný se tak dostali lehce do přečíslení dva na nikoho a Sáblík kapituloval podruhé - 1:2. O několik okamžiků později se z hloubi obranného pásma proháčkoval až před Svobodu Buďa, ale jeho střela jen trefila stojícího strážce olomoucké svatyně. Domácí lvi postupně přidali a hned jich bylo na ledě všude plno. Hosté se v tu dobu jen bránili, ale měli to hodně zjednodušené, neboť domácí veškerý svůj hokejový um snad zapomněli v šatně. Vázla jim rozehrávka, nedokázali si přesně přihrát, nemluvě o přesné střelbě na branku. Do konce třetiny diváky mohlo už jen vzrušit další zazvonění na horní tyč Svobodovy branky po Skuhrovcově teči Pavlasovy střely.

Do třetí části hry vstoupil domácí hokejisté s jasným cílem, zvrátit průběh utkání. Od 43. minuty hráli přesilovku, ale přestože vůbec hostům nepovolili vyhodit kotouč z obranného pásma, díky vychýlené mušce Svobodu téměř neohrozili. Od 46. minuty měli hokejisté Slovanu už jasnou převahu, ale hanáci dokázali všechny jejich pokusy s klidem odvrátit. Nic na tom už nezměnila ani závěrečná víc jak půlminutová power play.

Názory trenérů:
Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): "Dnes jsme podali velice organizovaný, aktivní výkon. Byli jsme i lepší. V prvních dvou třetinách jsme Ústí přehrávali, měli jsme tam řadu šancí. Ve třetí třetině jsme se strachovali o výsledek, ale pod nějaký souvislý tlak jsme se nedostali. Většinu hráčů, které mám v mužstvu znám, je tam i řada juniorů, které jsem trénoval, někteří hráči mi prošli rukama v Prostějově, takže úplně do neznáma jsem nešel. Chtěli bychom ale zůstat při zemi. Nastala tu určitá euforie, výkony se zvedly, přišel nový trenér a hráči se chtějí, samozřejmě, ukázat. Otázkou zůstává, jestli jsme schopni takovou aktivitu udržet déle. Musíme se ale zaměřit také na koncovku, protože nemůžeme spoléhat, že budeme vyhrávat na dva góly."
Jindřich Setikovský (HC Slovan Ústečtí lvi): "Musím konstatovat, že v dnešním zápase jsme si prohru zasloužili. Neříká se mi to dobře, ale myslím si, že to byl náš nejhorší výkon od začátku sezóny. Soupeř hrál dobře, výborně bránil a přehrál nás i bruslením a navíc s jedním gólem můžeme těžko někoho porážet. Jestliže hrajeme ofenzivně, snažíme se napadat a vytvářet si šance, je to jiné. Dnes jsme si ale vytvořili všehovšudy tři šance. To by byl zázrak, kdybychom z nich dali dva góly. A to ten gól, co jsme dali, byla spíš taková náhoda. Jsem z toho rozčarovaný, ale znovu konstatuji, že jsme si dnes prohrát zasloužili. Nepřesné přihrávky zezadu, pozdě přihrávky od obránců, žádná kombinace, zkrátka nic hokejového... Vypadalo to, jako bychom se včera sešli prvně. Adamský má po zásahu pukem snad naražené mezižeberní svaly. Extraliga se hraje až v úterý, tak se snad dá do té doby dohromady. Problém byl také v tom, že jak Martin Adamský, tak Marek Posmyk dnes ráno hodinu a tři čtvrtě trénovali, což jsme nevěděli, takže oba dva sotva tahali nohy a nám moc nepomohli. Kdybychom věděli, že nedostali žádné úlevy, ani bychom je nezvali. Posmyk byl proti zápasu v Chomutově třetinový a Adamský toho nakonec dnes ani moc neodehrál. Dnes odehrál zápas se žaludečními potížemi i Lukáš Sáblík, ale na jeho výkonu to znát nebylo. Takže když to shrnu: doma jsme teď dvakrát za sebou prohráli, z Havířova musíme v sobotu přivézt nějaké body, to je jednoduchá rovnice."