Ú s t í n/L. - Slovan má v rámci 42. kola WSM Ligy zastávku v Havířově, kde se ve středu 20.1. utká od 18:00 hod. s tamním celkem AZ. Se Slezany mají Ústečtí negativní bilanci vzájemných zápasů a v nohách čtyři zápasy bez vítězství v řadě. Na havířovském ledě by se rádi vrátili zpět na vítěznou vlnu.

Havířov pod lupou

Havířovu se v poslední době nebývale daří. Nachází se na 7. příčce tabulky a za sebou má pouze jednu porážku během posledních sedmi zápasů. Nejúspěšnější je pro Slezany zatím právě leden, ve kterém si připsali čtyři výhry z celkových devatenácti. Nejvíce se AZetu daří na Kadaň a Most, které porazil ve všech třech případech. Naopak ani v jednom případě nedokázal bodovat v zápasech s Českými Budějovicemi, Přerovem a Šumperkem.

V předchozím kole hráli Havířovští na ledě Litoměřic. Zatímco v prvních dvou třetinách vstřelil Havířov vždy po jedné brance, ve třetí, závěrečné třetině, už se dokázal prosadit i Stadion. Gól ale přišel méně než dvě minuty před koncem zápasu, a tak se o žádné drama nejednalo. Slezané v konečném součtu zvítězili 3:1.

Martin Janeček

Nejproduktivnějším hráčem AZetu je Petr Kanko (14+20), který dokázal v sedmatřiceti zápasech nasbírat pětatřicet bodů za dvacet gólových příspěvků a patnáct asistencí.

Druhým v pořadí produktivity Havířova je s osmadvaceti body Antonín Pechanec (3+25), který se může pyšnit statutem nejlepšího nahrávače s pětadvaceti asistencemi.

Předchozí dvojici pronásleduje v týmových statistikách Daniel Štumpf, který odehrál o jeden zápas méně, i tak ale dokázal nastřádat čtrnáct branek a třináct přesných asistencí na gól. Mimo účasti ve WSM Lize odehrál v letošní sezóně Štumpf čtyři zápasy za extraligový Zlín, v jehož dresu si připsal jeden kanadský bod za jednu vstřelenou branku.

Vzájemná střetnutí Havířova a Ústí v letošní sezoně

Ve středu čeká obě mužstva poslední vzájemný zápas v základní části letošní sezóny. Zatím má lepší zápasovou bilanci Havířov, který zvítězil ve dvou měření sil, zatímco Slovan jen jednou. Zda Havířov ovládne minisouboj vzájemných zápasů, si musíme ještě chvíli počkat.

Prvním vítězem bylo Ústí, které hostilo AZet v rámci třetího kola. Po první třetině bylo skóre nerozhodné 1:1. V prostřední části se však trefil Slovan pětkrát do sítě soupeře a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Nic na tom nezměnily ani tři branky Havířova v posledním dějství. Ústí vyhrálo v poměru 7:4.

Druhý zápas přinesl celkem deset branek. Tentokrát byl stav nerozhodný až do závěrečné třetí třetiny - 3:3. V rozmezí dvou minut se trefili hned dva havířovští hráči. Merta sice ještě snížil na rozdíl jediné branky, hráčům AZetu se ale povedlo trefit v závěru zápasu opuštěnou klec Slovanu. Havířovští si tak připsali vítězství 6:4.

Zatím poslední měření sil bylo na branky opět hodně plodné. V první dvacetiminutovce se prosadil dvakrát pouze Havířov. V prostředním dějství přestřílel Slovan svého soupeře na domácím ledě 3:2. V závěrečné třetině přidaly oba týmy po dvou brankách, což v konečném součtu nastřílených branek odpovídalo stavu 5:6 ve prospěch Slezanů, kteří si ze severu Čech odvezli domů všechny tři body.

41. kolo z pohledu obou celků

• HC Stadion Litoměřice – HC AZ Havířov 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
    Branky a nahrávky: 59. Krátoška (Kristl, Toman) – 18. Kanko (Punčochář, Hudeček), 33. Štumpf (Maliník, Punčochář), 42. Kotala (Sedláček, Kalus).
    Sestava HC AZ Havířov: Laco (53. Matoušek) – Krisl, Lenďák, Bahounek, Mazanec, Graca, Punčochář – Maliník, Pechanec, Štumpf – Okál, Hudeček, Kanko – Kalus, Sedláček, Kotala – Gřeš, Bednář, Matějek.
  • HC Slovan Ústí nad Labem – HC Dukla Jihlava 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)
    Branky a nahrávky: 37. Harkabus (Dobrovolný, Kohout), 40. Kohout (Harkabus, Šafář), 52. Beránek (Dobrovolný, Skořepa), 58. Kolář – 31. Dalecký (Melka, Bernad), 55. Sobotka (Brož, Kloz), 58. Sobotka (Roubík, Tenkrát).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Vl. Brož, D. Sobotka, Bernad, Holomek, Chalupa, Smetana – D. Tůma, Roubík, Rys – Tenkrát, J. Kloz, D. Merta – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek, Gengel, Macek.